Voľný a open-source webový prehliadač Vytvoril Mozilla Foundation

Mozilla Firefox (jednoducho známy ako Firefox) je bezplatný a open source webový prehliadač, ktorý pochádza z Mozilla Application Suite. Firefox je veľmi rozšíriteľný a k dispozícii sú tisíce doplnkov tretích strán.

Firefox verzia 60+ (Quantum) je v súčasnosti rýchlejšia ako prehliadač Google Chrome a používa menej pamäte ako Chrome. V porovnaní s predchádzajúcimi verziami Firefoxu je verzia Quantum dvakrát taká, podporuje paralelizmus a intuitívnejšie užívateľské rozhranie. • Video na adrese https://youtu.be/n6wiRyKkmKc • Prečítajte si viac a pozrite si výsledky testov výkonnosti na stránke https://blog.mozilla.org/firefox/quantum-performance-test/ Viac informácií »

Firefox je vyvinutý Mozilla Foundation a jej dcérskou spoločnosťou Mozilla Corporation

Alternatívy k Mozilla Firefox pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 15 programov podobných ako Mozilla Firefox.
Alternatives: 
Webový prehliadač ovládaný užívateľom, nie naopak. Vytvoril Emdek

Webový prehliadač ovládaný používateľom, nie naopak.

Mac
Windows
Linux
BSD
Haiku
Malý ako myš, rýchly ako gepard a je k dispozícii zadarmo. Vytvoril vývojári NetSurf

Malý ako myš, rýchly ako gepard a dostupný zadarmo. NetSurf je multi-platformový webový prehliadač pre platformy RISC OS a UNIX, vrátane Linuxu a ďalšie.

Mac
Windows
Linux
BSD
Haiku
AmigaOS
Xfce
WebPositive alebo skrátene Web + je natívny webový prehliadač Haiku.

WebPositive alebo skrátene Web + je natívny webový prehliadač Haiku. Jedna časť jej názvu je špičkou klobúku pre BeOS 'jednoduchý NetPositive, ostatné poukazuje na jeho moderný základ: WebKit.

Haiku
UC mobile ponúka bezplatné a ľahko použiteľné prehliadače pre takmer akýkoľvek mobilný telefón. Vytvoril UC Mobile

Mobilný telefón UC ponúka bezplatné a ľahko použiteľné prehliadače pre takmer akýkoľvek mobilný telefón. UC Browser je jedným z najpopulárnejších mobilných prehliadačov na svete!

Vlastnosti:

Windows
Windows Mobile
Android
iPhone
Java Mobile
S60
Blackberry
Windows S
...
Android Tablet
Windows Phone
iPad
Kindle Fire
Exsoul webový prehliadač robí vaše prehliadanie rýchlejšie a bohatšie a má použiteľnosť, ktorá zabezpečuje ... \ t Vytvoril Exsoul-Ish

Webový prehliadač Exsoul umožňuje rýchlejší a bohatší prehľadávanie a má použiteľnosť, ktorá zaručuje pohodlné používanie internetu.

Android
Kindle Fire
Prehliadač webového vyhľadávania poskytuje rýchlejší a hladší webový zážitok pri vyhľadávaní vašich obľúbených ... Vytvoril WebSearch, LLC

Prehliadač webového vyhľadávania poskytuje rýchlejší a hladší webový zážitok pri vyhľadávaní na vašich obľúbených webových stránkach pri prehliadaní uložených záložiek. Urobte si celý web a všetky svoje sociálne siete, ktoré sú priamo prístupné vám len jedným dotykom na domovskej obrazovke.

Android
Android Tablet
Kindle Fire
Dolphin je bezplatný, rýchly, inteligentný a osobný webový prehliadač pre Android, iPhone a iPad. Vytvoril MoboTap Inc.

Prehliadač Dolphin je najinteligentnejší mobilný webový prehliadač, ktorý vám umožní komunikovať a komunikovať s webom prostredníctvom mobilného zariadenia najjednoduchším a najintuitívnejším spôsobom.

Android
iPhone
Android Tablet
iPad
Kindle Fire
Blokovanie ad-trackerov, prehliadača z Mozilly zamerané na súkromie. Vytvoril Mozilla Corporation

Firefox Focus je prehliadač Mozilla, ktorý berie do úvahy vaše súkromie. V predvolenom nastavení blokuje sledovače reklám a pomáha zaistiť bezpečnosť tým, že poskytuje jednoduché spôsoby vymazania histórie prehliadania vrátane hesiel a súborov cookie.

Android
iPhone
Android Tablet
iPad
UC mobile ponúka bezplatné a ľahko použiteľné prehliadače pre takmer akýkoľvek mobilný telefón. Vytvoril UC Mobile

Mobilný telefón UC ponúka bezplatné a ľahko použiteľné prehliadače pre takmer akýkoľvek mobilný telefón. UC Browser je jedným z najpopulárnejších mobilných prehliadačov na svete!

Vlastnosti:

Windows
Windows Mobile
Android
iPhone
Java Mobile
S60
Blackberry
Windows S
...
Android Tablet
Windows Phone
iPad
Kindle Fire
Sleipnir je japonský webový prehliadač s kartami, ktorý vydal Fenrir Inc. Vytvoril Fenrir Inc.

Sleipnir je japonský webový prehliadač s kartami, vydaný spoločnosťou Fenrir Inc. Je navrhnutý tak, aby bol vysoko prispôsobiteľný prehliadač, ktorý môžete konfigurovať tak, aby vyhovoval vašim individuálnym potrebám.

Mac
Windows
Android
iPhone
Windows Phone
iPad
Lunascape je nový webový prehliadač, ktorý spracováva všetky tri hlavné nástroje na vykresľovanie webových stránok - Mozilla ... Vytvoril Lunascape čo., LTD.

Lunascape je webový prehliadač s viacerými motormi, ktorý spracúva všetky tri hlavné nástroje na vykresľovanie webových stránok - Mozilla Firefox Gecko, Internet Explorer Trident a WebKit (ktorý používajú prehliadače Google Chrome a Safari). a weboví vývojári.

Windows
Android
iPhone
Android Tablet
iPad
CLIQZ browser.Surf a nájsť ultra-bezpečné, ultra-rýchle. Vyrobené v Nemecku. Vytvoril 10betterpages GmbH

CLIQZ je prehliadač založený na prehliadači Firefox s vstavaným rýchlym vyhľadávaním a novou technológiou Anti-Tracking pre lepšiu ochranu osobných údajov.

Mac
Windows
Linux
Android
iPhone
Android Tablet
iPad
Firefox
Súkromný a bezpečný mobilný prehliadač s downloaderom, VR prehrávačom a neobmedzeným VPN Vytvoril Aloha Mobile Ltd.

Aloha Browser je rýchly, bezplatný, plne funkčný webový prehliadač, ktorý poskytuje maximálne súkromie a bezpečnosť.

Android
iPhone
Android Tablet
iPad
Open-source prehliadač pre smartfóny zameraný na súkromie, ktorý vyrába DuckDuckGo Vytvoril Duck Duck Go, Inc.

Bezproblémovo prevezmite kontrolu nad svojimi osobnými údajmi, bez ohľadu na to, kde sa nachádzate na internete. Sme presvedčení, že internet by sa nemal cítiť tak strašidelne a že získanie súkromia, ktoré si zaslúžite online, by malo byť rovnako jednoduché ako zatvorenie roliet. /p>

Android
iPhone
Android Tablet
iPad
F-Droid
Cake je nový pohľad na mobilný prehliadač, ktorý kombinuje nové technológie vyhľadávania a prehliadania webu ... Vytvoril Cake Technologies, Inc.

Cake je nový pohľad na mobilný prehliadač, ktorý kombinuje nové technológie vyhľadávania a prehliadania webu so skúsenosťami navrhnutými jedinečne pre smartfón.

Android
iPhone
Android Tablet
iPad
Hodnotenia: 

Rozhodnutia Mozilly znížia prispôsobiteľnosť /popularitu

Firefox 57 bude podporovať iba addony napísané prostredníctvom rozhrania WebExtensions API, čo znamená, že zmizne veľa dobre-miloval Firefox funkcie. To zahŕňa napr. Omnisidebar a Keefox. Komunita je zúrivá (pozri tu, tu a tu).

Stále najviac súkromné ​​pre všeobecné prehliadanie

Napriek tomu je Firefox najlepším prehliadačom na prispôsobenie a súkromie. Je to jediný prehliadač schopný poskytnúť užívateľovi širokú škálu možností na všetko, od WebGL po WebRTC, zmena toho, koľko zatvorených kariet je zapamätaných /môže byť znovu otvorených, či webové stránky môžu požiadať o informácie o kopírovaní-vložiť, stav batérie. .. Ak o tom neviete, budete prekvapení.

Odporúčam dodržiavať zásady ochrany osobných údajov stanovené pre konfiguráciu prehliadača Firefox na adrese privacytools.io.

Firefox je open source a zostáva najlepšou voľbou pre všeobecné online súkromie, ktoré je málo využívané Tor Browserom (ktorý je založený na Firefoxe, btw.)

Nemám rád to, čo robí Mozilla s Firefoxom posledných pár rokov (Pocket, telemetria, zber údajov, addon Looking Glass, odstraňovanie jednotlivých súborov cookie nedávno a mnoho ďalších craps ...), takže by som odporučil pre všetkých začať používať Waterfox.

Po niekoľkých rokoch „zlepšovania“ prehliadača programom Mozilla jeho nadúvaním rôznymi hlúpymi funkciami, urobili nakoniec obrovský krok vpred a urobili prehliadač Firefox rýchlym a efektívnym.

Firefox dostal obrovskú modernizáciu backendu a UI vo verzii 57 (Quantum), ktorá bude vydaná v novembri. Firefox teraz využíva výhody viacerých jadier procesorov, karty s prioritami a zlepšený výkon. Keď vyskúšate prehliadač Firefox Beta, skutočne cítite novú rýchlosť.

Odporúčam každému, kto sa dostavil do Firefoxu a prepol do prehliadača Chrome, aby dal novej verzii ďalšiu šancu.

Mozilla je skvelá organizácia a Firefox je stabilnejší a menej náročný na pamäť ako prehliadače založené na prehliadači Chromium ako Chrome alebo Opera. Vo všeobecnosti sa mi páči aj knižnica doplnkov Firefoxu, ktorá je viac ako v službe Internetový obchod Chrome. NoScript je veľmi užitočný.

Je to rýchle a veľmi pekné, veľmi prispôsobiteľné

Páči sa mi to

Nakoniec, s Firefoxom 43 je pre Windows k dispozícii oficiálna 64-bitová verzia programu: D

Mnohí používatelia zažívajú Adobe Flash Player visí alebo havaruje. Neviem, prečo to ešte nie je stanovené, ale existuje jednoduché riešenie, ktoré umožňuje správne fungovanie programu Flash: http://mzl.la/1zuyG1P

Vyskúšajte to - vyriešilo to problémy pre mňa!

Skúste http://alternativeto.net/software/classic-theme-restorer-customize-austr.... Obnovuje klasické tlačidlo Firefoxu, tvar kariet, odstránené funkcie prispôsobenia atď.

[Upravené používateľom Venom88, 17. marec]

Má dobrý čas vykresľovania a rýchly štartovací čas, ale verzia 32.0.2 dosiahla doteraz najlepšie skóre.

Ak Firefox používa príliš veľa pamäte, stačí ho reštartovať a karty sa vrátia. Reštart reštartu je veľký, pretože pridáva tlačidlo a klávesovú skratku na reštartovanie.

Tiež majte na pamäti, že čím viac pamäte RAM máte, tým viac bude Firefox používať.

[Upravené používateľom Venom88, apríl 07]

Firefox je momentálne v súčasnosti najlepším alternatívnym prehliadačom. Moje jediné uchopenie je, že má svoje archaické okno na prevzatie namiesto zjednodušeného prehliadača Chrome ako downloader. Kým Google Chrome je lepšie z krabice, to trpí veľmi slabší podporu Addon. Doplnky Firefoxu sú oveľa, oveľa užitočnejšie.

Implementácia doplnkov Chrome je dosť zle vykonaná. To spomaľuje prehliadač nadol a zvyšuje využitie pamäte / časy načítania dramaticky v porovnaní s Firefoxom. Áno, addony sa pomaly alebo iným spôsobom spomaľujú, ale Firefox addony sú bližšie k prehliadaču, aby mohli mať viac funkcií.

Chrome je v neposlednom rade prehliadačom reklamných maklérov. Každý, kto používa prehliadač Chrome, musí pochopiť, prečo to spoločnosť Google považuje za obrovskú príležitosť, nie? Ale musím povedať, že Chrome je skvelý prehliadač vo svojom vlastnom práve. Oveľa rýchlejšie s väčšinou Javascript.

Mám veľa problémov s doplnkami Firefoxu, najmä s videami v prehliadači.

Ak chcem vidieť streamované video, musím nainštalovať VLC (80 MB) pomocou pluginu (ktorý nie vždy funguje) a ak chcem vidieť video súbor, ako napríklad mp4, mpg alebo avi vo Firefoxe, mám nainštalovať QuickTime (73 MB) s jeho doplnkom. Ale keďže používam Media Player Classic Home Cinema, nepoužívam VLC a Quicktime: existuje spôsob, ako nainštalovať len svoje pluginy na prezeranie videí v prehliadači Firefox alebo iným spôsobom?

V prehliadači Firefox je tiež nainštalovaný doplnok Windows Media Player: môže plugin z nich spracovať všetko o videách, streamovaní a videosúboroch?

Firefox 60+ Quantom
Firefox 60+ Quantom
Activity Stream on the New Tab page
Library menu
Page Actions menu
Customise panel
Add-ons Manager
Private Browsing with Tracking Protection
Firefox on Android
Firefox on Android Tablet
Vlastne som prešiel na Firefox z chrómu, len nedávno. Robia dobrú prácu s výkonom.
Skvelý prehliadač, ktorý sa stratil. Od 6.8.2017 Firefox začal zbierať údaje o používateľoch v snahe spolupracovať s Asociáciou online správ (VEĽKÁ partizánska organizácia) v snahe ...