Unison je nástroj na synchronizáciu súborov pre Unix a Windows. Vytvoril Benjamin C. Pierce

Unison je nástroj na synchronizáciu súborov pre Unix a Windows. Umožňuje, aby boli dve repliky kolekcie súborov a adresárov uložené na rôznych hostiteľoch (alebo na rôznych diskoch na rovnakom hostiteľovi), upravované samostatne a potom aktualizované tak, že sa budú šíriť zmeny v každej replike na druhú.

Zjednotiť zdieľa rad funkcií s nástrojmi, ako sú balíky riadenia konfigurácie (CVS, PRCS, Subversion, BitKeeper atď.), distribuované súborové systémy (Coda, atď.), nástroje na smerovanie zrkadiel (rsync atď.), a iné synchronizátory (Intellisync, Reconcile, atď.). Existuje však niekoľko bodov, kde sa líši: Viac informácií »

* Unison beží na oboch Windows a mnohých variantoch systémov Unix (Solaris, Linux, OS X, atď.). Okrem toho Unison funguje naprieč platformami, čo vám umožňuje napríklad synchronizovať prenosný počítač so systémom Windows so serverom Unix. * Na rozdiel od jednoduchých zrkadlových alebo zálohovacích nástrojov, Unison dokáže riešiť aktualizácie oboch replik distribuovanej adresárovej štruktúry. Aktualizácie, ktoré nie sú v konflikte, sa šíria automaticky. Konfliktné aktualizácie sa zisťujú a zobrazujú. * Na rozdiel od distribuovaného súborového systému je Unison program na úrovni užívateľa: nie je potrebné upravovať jadro ani mať privilégiá superužívateľa na oboch hostiteľoch. * Unison funguje medzi ľubovoľným párom počítačov pripojených na internet, komunikuje buď cez odkaz s priamym soketom alebo tunelovaním cez šifrované pripojenie ssh. Je opatrný so šírkou pásma siete a beží na pomalých prepojeniach, ako sú napríklad pripojenia PPP. Prevody malých aktualizácií veľkých súborov sú optimalizované pomocou kompresného protokolu podobného rsync. Unison je odolná voči zlyhaniu. Je opatrné ponechať repliky a vlastné súkromné ​​štruktúry v rozumnom stave, a to aj v prípade abnormálneho ukončenia alebo zlyhania komunikácie. * Unison má jasnú a presnú špecifikáciu. * Unison je zadarmo; úplný zdrojový kód je dostupný pod GNU Public License.

Alternatívy k Unison pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 14 programov podobných ako Unison.
Alternatives: 
FreeFileSync je priečinok porovnanie a synchronizáciu softvér, ktorý vytvára a spravuje zálohovanie ... Vytvoril Zenju

FreeFileSync je softvér na porovnávanie a synchronizáciu priečinkov, ktorý vytvára a spravuje záložné kópie všetkých dôležitých súborov.

Mac
Windows
Linux
openSUSE
CentOS
Ubuntu
Debian
rsync je softvérová aplikácia pre Unix, ktorá synchronizuje súbory a adresáre z jedného miesta ... Vytvoril Wayne Davison

rsync je softvérová aplikácia pre Unix, ktorá synchronizuje súbory a adresáre z jedného miesta na druhé a zároveň minimalizuje prenos dát pomocou kódovania delta.

Linux
BSD
Cygwin
Mac
Haiku
IPFS je permanentný web. Nový peer-to-peer hypermediálny protokol. Vytvoril Interplanetary Networks, Inc.

IPFS je globálny, verzovaný, peer-to-peer súborový systém. To kombinuje dobré nápady z Git, BitTorrent, Kademlia, SFS a web. Je to ako jeden bittorrentový roj, výmena objektov git. IPFS poskytuje rozhranie tak jednoduché, ako je web HTTP, ale s trvalou integráciou.

Mac
Windows
Linux
BSD
Self-Hosted
Grsync je rsync gui, grafické používateľské rozhranie pre synchronizáciu rsync súborov a zálohovanie ... Vytvoril OPByte

Grsync je rsync gui, grafické používateľské rozhranie pre synchronizáciu súborov rsync a nástroj na zálohovanie. Funguje na linux, solaris, windows, mac os x a maemo. Používa knižnice gtk a môže pracovať pod gnome desktopom.

Windows
Linux
Xfce
Pulse je bezplatný (ako v slobode), bezpečný a distribuovaný súbor synchronizáciu motora v Go a ... Vytvoril Ind.ie

Pulse, oficiálne schválená vidlica Syncthing, je bezplatný, bezpečný a distribuovaný nástroj na synchronizáciu súborov. Synchronizujte svoje súbory bez toho, aby ste ich zdieľali s cudzincom v oblaku.

Súkromné ​​& amp; zabezpečiť

Mac
Windows
Linux
BSD
OpenSolaris
Synkron je aplikácia pre synchronizáciu priečinkov a zálohovanie priečinkov, ktorá umožňuje ... Vytvoril Matúš Tomlein

Synkron je aplikácia pre synchronizáciu priečinkov a zálohovanie priečinkov, ktorá vám umožňuje podrobne nakonfigurovať vaše synchronizácie. Napriek mnohým funkciám je užívateľské rozhranie Synkron veľmi užívateľsky príjemné a ľahko použiteľné.

Mac
Windows
Linux
PortableApps.com
Bacula je sada Open Source, podnikovej pripravenosti, počítačových programov, ktoré vám umožňujú (alebo systém ...

Bacula je sada programov s otvoreným zdrojom, pripravených na podnikanie, ktoré umožňujú vám (alebo správcovi systému) spravovať zálohovanie, obnovu a overenie počítačových údajov v sieti počítačov rôzneho druhu.

Mac
Windows
Linux
FreeBSD
OpenBSD
Toucan je malý nástroj pre prenosné aplikácie, ktorý vám umožňuje synchronizovať, zálohovať a zabezpečiť vaše dáta pomocou ... Vytvoril Steve Lamerton

Toucan je malý nástroj pre prenosné aplikácie, ktorý vám umožňuje synchronizovať, zálohovať a zabezpečiť vaše dáta s viacerými možnosťami ako inštalované utility. Rozdelí sa na 7 kariet, čo vám umožní ľahko nájsť požadovanú funkciu.

Vlastnosti:

Windows
PortableApps.com
DirSync Pro je malý, ale výkonný nástroj na synchronizáciu súborov a priečinkov. Vytvoril ogivi

DirSync Pro je malý, ale výkonný nástroj na synchronizáciu súborov a priečinkov. DirSync Pro sa môže použiť na synchronizáciu obsahu jednej alebo viacerých zložiek rekurzívne. Použite program DirSync Pro na jednoduchú synchronizáciu súborov z vášho stolového PC s USB-stickom.

Mac
Windows
Linux
Grafické rozhranie pre motor Rsync, ktorý bude synchronizovať súbory medzi dvoma počítačmi buď ...

Grafické rozhranie pre Rsync engine, ktoré bude synchronizovať súbory medzi dvoma počítačmi buď lokálne, alebo cez internet. Krása Rsync je, že presúva presnú časť súboru, ktorý sa zmenil (diferenciálna synchronizácia), čím šetrí šírku pásma a čas.

Windows
Linux
Prehliadač SSH s rsync prenosovým motorom. To vám umožní bod-a-kliknite na rsync. Vytvoril David Gradwell

Správca vzdialených súborov s výkonným motorom rsync na prenášanie dát vo vysokej rýchlosti. Vyzerá to ako FTP klient, ale ide rovnako ako rsync. Vlastnosti: - Nahrajte a sťahujte cez rsync jednoduchým smerovaním a kliknutím.

Mac
Allway Sync je softvér na synchronizáciu súborov a priečinkov pre systém Windows. Vytvoril Botkind, Inc.

Allway Sync je softvér na synchronizáciu súborov a priečinkov pre systém Windows.

Je ZDARMA pre osobné použitie (s obmedzeniami), mali by ste však zaplatiť za licenciu Pro, ak používate tento softvér na komerčné účely alebo spracujete viac ako 40 000 súborov v 30-dňovom období.

Windows
PortableApps.com
Grafické rozhranie pre motor Rsync, ktorý bude synchronizovať súbory medzi dvoma počítačmi buď ...

Grafické rozhranie pre Rsync engine, ktoré bude synchronizovať súbory medzi dvoma počítačmi buď lokálne, alebo cez internet. Krása Rsync je, že presúva presnú časť súboru, ktorý sa zmenil (diferenciálna synchronizácia), čím šetrí šírku pásma a čas.

Windows
Linux
Robocopy alebo "robustná kopírovanie súborov" je príkaz replikácie adresára príkazového riadka. Vytvorené spoločnosťou Microsoft

Robocopy alebo "Robustná kopírovanie súborov" je príkaz replikácie adresárov príkazového riadka. Bol k dispozícii ako súčasť Windows Resource Kit od Windows NT 4.0 a bol predstavený ako štandardná funkcia Windows Vista, Windows 7 a Windows Server 2008.

Windows
Unison running in KDE terminal window
Killer funkcie pre mňa: spoľahlivosť.