Robocopy alebo "robustná kopírovanie súborov" je príkaz replikácie adresára príkazového riadka. Vytvorené spoločnosťou Microsoft

Robocopy alebo "Robustná kopírovanie súborov" je príkaz replikácie adresárov príkazového riadka. Bol k dispozícii ako súčasť Windows Resource Kit od Windows NT 4.0 a bol predstavený ako štandardná funkcia Windows Vista, Windows 7 a Windows Server 2008.

Robocopy je pozoruhodný pre schopnosti nad a za vstavanými kópiami systému Windows a xcopy vrátane nasledovných: • Schopnosť tolerovať prerušenia siete a obnovenie kopírovania • Schopnosť správne kopírovať údaje a atribúty súborov a zachovať pôvodné časové pečiatky , ako aj NTL ACL, informácie o vlastníkovi a informácie o audite pomocou prepínačov príkazového riadku • Schopnosť presadzovať "správne zálohovanie" systému Windows NT, aby administrátor mohol skopírovať celý adresár vrátane súborov, ktorým bola zamietnutá čitateľnosť správcovi. , s programovateľným počtom automatických opakovaní, ak súbor nie je možné otvoriť • Režim "zrkadiel", ktorý udržiava synchronizáciu stromov voliteľným odstránením súborov z cieľa, ktoré už nie sú v zdroji • Možnosť preskočiť súbory, ktoré sa už zobrazujú v cieľovej zložke s rovnakou veľkosťou a časovou pečiatkou • Neustále aktualizovaný indikátor priebehu príkazového riadku • Schopnosť kopírovať názvy súborov a priečinkov presahujúcich 256 ch • Viacnásobné kopírovanie (iba Windows 7) • Návratový kód pri ukončení programu pre použitie dávkového súboru .... Viac informácií »

Alternatívy k Robocopy pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 4 programov podobných ako Robocopy.
Alternatives: 
FreeFileSync je priečinok porovnanie a synchronizáciu softvér, ktorý vytvára a spravuje zálohovanie ... Vytvoril Zenju

FreeFileSync je softvér na porovnávanie a synchronizáciu priečinkov, ktorý vytvára a spravuje záložné kópie všetkých dôležitých súborov.

Mac
Windows
Linux
openSUSE
CentOS
Ubuntu
Debian
rsync je softvérová aplikácia pre Unix, ktorá synchronizuje súbory a adresáre z jedného miesta ... Vytvoril Wayne Davison

rsync je softvérová aplikácia pre Unix, ktorá synchronizuje súbory a adresáre z jedného miesta na druhé a zároveň minimalizuje prenos dát pomocou kódovania delta.

Linux
BSD
Cygwin
Mac
Haiku
Unison je nástroj na synchronizáciu súborov pre Unix a Windows. Vytvoril Benjamin C. Pierce

Unison je nástroj na synchronizáciu súborov pre Unix a Windows.

Mac
Windows
Linux
Allway Sync je softvér na synchronizáciu súborov a priečinkov pre systém Windows. Vytvoril Botkind, Inc.

Allway Sync je softvér na synchronizáciu súborov a priečinkov pre systém Windows.

Je ZDARMA pre osobné použitie (s obmedzeniami), mali by ste však zaplatiť za licenciu Pro, ak používate tento softvér na komerčné účely alebo spracujete viac ako 40 000 súborov v 30-dňovom období.

Windows
PortableApps.com
Hodnotenia: 

používajte robocopy, je to najlepší softvér na kopírovanie súborov

Robokopy sme už dlho používali. Ale má mnoho chýb, ako je nekopíruje otvorené /uzamknuté súbory. Takže sme začali používať GS Rich Copy a boli dosť šťastní
použitie robocopy je najlepším softvérom na kopírovanie súborov