Windows 10 je operačný systém osobných počítačov vydaný spoločnosťou Microsoft ako súčasť systému Windows NT ... Vytvorené spoločnosťou Microsoft

Operačný systém Windows 10 je operačný systém osobných počítačov vydaný spoločnosťou Microsoft ako súčasť operačného systému Windows NT rodiny

Na podporu svojho prijatia spoločnosť Microsoft oznámila, že počas prvého roka dostupnosti bude systém Windows 10 bezplatne dostupný používateľom pravých kópií oprávnených vydaní systémov Windows 7 alebo Windows 8.1.

Windows 10 predstavuje to, čo Microsoft opísal ako "univerzálnu" aplikačnú architektúru; Tieto aplikácie, ktoré sa rozširujú o aplikácie v štýle Metro, môžu byť navrhnuté tak, aby bežali vo viacerých skupinách produktov spoločnosti Microsoft s takmer identickým kódom - vrátane počítačov, tabletov, smartfónov, vstavaných systémov, konzoly Xbox One, Surface Hub a HoloLens. Ďalšie informácie »

Užívateľské rozhranie Windows 10 bolo prepracované tak, aby zvládlo prechody medzi rozhraním orientovaným na myš a rozhraním optimalizovaným na dotykovú obrazovku na základe dostupných vstupných zariadení - najmä na laplete; obe rozhrania obsahujú aktualizovanú ponuku Štart, ktorá sa skladá z podobného dizajnu ako systém Windows 7 s 8 dlaždicami.

Systém Windows 10 tiež zavádza Task View, virtuálny desktopový systém, webový prehliadač Microsoft Edge a ďalšie nové alebo aktualizované aplikácie.

Integrovaná podpora pre prihlasovanie odtlačkov prstov a rozpoznávania tvárí, nové bezpečnostné funkcie pre podnikové prostredia, DirectX 12 a WDDM 2.0 na zlepšenie grafických možností operačného systému pre hry.

Alternatívy k Windows 10 pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 15 programov podobných ako Windows 10.
Alternatives: 
Ubuntu je open source operačný systém založený na Linuxe pre stolné počítače. Vytvoril Canonical Ltd.

Ubuntu je komunitný operačný systém založený na komunite, ktorý je ideálny pre notebooky, desktopy a servery. Obsahuje všetky aplikácie, ktoré potrebujete - webový prehliadač, prezentáciu, dokument a tabuľkový procesor, instant messaging a mnoho ďalšieho.

Windows
Linux
Windows S
Linux Mint je jednou z najobľúbenejších distribúcií Linuxu a používajú ju milióny ľudí.

Linux Mint je elegantná, ľahko použiteľná, aktuálna a pohodlná distribúcia pracovnej plochy GNU /Linux.

Linux
Ubuntu
Univerzálny operačný systém Vytvorené v projekte Debian

ČO je Debian?

Projekt Debian je združením jednotlivcov, ktorí spoločne vytvorili voľný operačný systém. Tento operačný systém, ktorý sme vytvorili, sa nazýva Debian.

Windows
Linux
Windows S
BSD
Self-Hosted
Windows 7 je nástupcom systému Windows Vista Vytvorené spoločnosťou Microsoft

Windows 7 je nástupcom systému Windows Vista. Nový operačný systém predstavuje presvedčivú kombináciu vítaných inovácií a veľmi potrebného poľského jazyka. Windows 7 je postavený s codebase z Vista a je menšou aktualizáciou (6.1) v NT sérii operačných systémov od Microsoftu.

Windows
Arch Linux je nezávisle vyvinutá, i686- a x86_64-optimalizovaná distribúcia Linuxu zameraná na ...

Arch Linux je nezávisle vyvinutá, i686- a x86_64-optimalizovaná distribúcia Linuxu zameraná na kompetentných používateľov Linuxu. Na aktualizáciu najnovších softvérových aplikácií s plným sledovaním závislostí využíva program pacman, ktorý je správcom balíkov.

Linux
Projekt Fedora je otvorený projekt navrhnutý ... Vytvoril Red Hat

Projekt Fedora je otvorený projekt, ktorý navrhol Red Hat, otvorený pre všeobecnú účasť pod vedením meritokracie podľa súboru cieľov projektu. Cieľom projektu Fedora je spolupracovať s komunitou Linuxu na vybudovaní kompletného, ​​univerzálneho operačného systému výlučne z open source softvéru.

Linux
Manjaro je užívateľsky prívetivá distribúcia Linuxu založená na nezávisle vyvinutom Arch ... Vytvoril Manjaro Linux

Manjaro je užívateľsky prívetivá distribúcia Linuxu založená na nezávisle vyvinutom operačnom systéme Arch.

Linux
Arch Linux
Voľný, rýchly a esteticky príjemný operačný systém založený na Ubuntu Vytvorený základným projektom

elementárny OS je slobodný, rýchly a esteticky príjemný operačný systém založený na Ubuntu.

elementárne OS sa dodávajú s starostlivo upraveným výberom aplikácií, ktoré vyhovujú potrebám každého dňa, takže môžete stráviť viac času pomocou počítača a menej času na čistenie bloatware.

Linux
MacOS je operačný systém založený na Unixe vyvinutý a predávaný spoločnosťou Apple Inc. Vytvorené spoločnosťou Apple Inc.

MacOS je séria grafických operačných systémov založených na Unixe, vyvinutých a predávaných spoločnosťou Apple Inc. Je navrhnutý tak, aby bežal na počítačoch Macintosh a bol predinštalovaný na všetkých počítačoch Mac od roku 2002.

Mac
Xubuntu je elegantný a ľahko použiteľný operačný systém. Xubuntu prichádza s ... Vytvoril tím Xubuntu

Xubuntu je elegantný a ľahko použiteľný operačný systém. Xubuntu prichádza s Xfce, čo je stabilné, ľahké a konfigurovateľné desktopové prostredie. Je založený na jednoduchom operačnom systéme založenom na Linuxe založenom na Ubuntu.

Linux
Self-Hosted
Ubuntu
Debian
ReactOS je bezplatný, moderný operačný systém v alfa fáze, založený na dizajne Windows XP / 2003. Vytvorené nadáciou ReactOS Foundation

ReactOS je bezplatný, moderný operačný systém v alfa fáze, založený na dizajne Windows XP / 2003. Napísal úplne od nuly, jeho cieľom je nasledovať architektúru Windows navrhnutú spoločnosťou Microsoft z úrovne hardvéru až po úroveň aplikácie.

Windows
openSUSE je bezplatný operačný systém založený na Linuxe pre váš počítač, notebook alebo server. Vytvoril Novell, Inc

openSUSE je bezplatný operačný systém založený na Linuxe pre váš počítač, notebook alebo server.

Distribúcia openSUSE je stabilná, ľahko použiteľná a kompletná viacúčelová distribúcia.

Linux
Distribúcia operačného systému Linux odvodená z Ubuntu, ale s prostredím KDE. Vytvoril Canonical Ltd

Kubuntu je oficiálna "príchuť" Ubuntu, ktorá namiesto štandardného Unity používa desktopové prostredie KDE Plasma. To mu dáva úplne iný vzhľad a dojem.

Linux
FreeBSD je pokročilý operačný systém pre x86 (vrátane Pentium® a Athlon ™). Vytvoril projekt FreeBSD

FreeBSD je pokročilý operačný systém pre x86 (vrátane Pentium® a Athlon ™), kompatibilný s amd64 (vrátane Opteron ™, Athlon ™ 64 a EM64T), ARM, IA-64, PowerPC, PC-98 a UltraSPARC® architektúry. Je odvodený od BSD, verzie UNIX® vyvinutej na University of California, Berkeley.

BSD
Self-Hosted
Lubuntu je rýchlejší, ľahší a energeticky úspornejší variant ... Vytvoril Canonical Ltd

Lubuntu je rýchlejší, ľahší a energeticky úspornejší variant Ubuntu s použitím LXDE, ľahkého prostredia X11 Desktop.

Linux
Hodnotenia: 

Chcem byť fanúšikom pre Win10 (po 8.1 som naozaj potreboval upgrade), ale nemôžem prehliadnuť veci, ktoré ma odrádzajú. Je to veľmi ťažký operačný systém a počítač ma trochu spomalí a snaží sa pre mňa prijímať rozhodnutia. Automatické aktualizácie sú bolesť a skutočnosť, že aplikácie nemôžu byť umiestnené na hlavnej obrazovke je trochu smiešne (kalendár a počasie boli na mojom počítači, chceli by som, aby sa táto možnosť vrátila). Nezabudnite ani na to, aby som začal s nedostatkom súkromia, ktoré tento operačný systém obsahuje ...

Páči sa mi používateľské rozhranie systému Windows 7. Windows 8 a 10 používajú rozhranie UI, ktoré vyzerá dosť nudne.

Skutočne stabilný a vyzerá leštenejšie ako OSX (dlhoročný používateľ OSX, ktorý sa dostal do situácie, keď Apple zabil svoje pracovné prostredie)

Pekné rozhranie
Prečo spoločnosť Microsoft špehuje svojich používateľov Google, Facebook, Amazon a iní prijali obchodný model, v ktorom sú vybudované obrovské databázy o kontaktoch ich používateľov, o tom, kedy a kedy ...