Linux Mint je jednou z najobľúbenejších distribúcií Linuxu a používajú ju milióny ľudí.

Linux Mint je elegantná, ľahko použiteľná, aktuálna a pohodlná distribúcia pracovnej plochy GNU /Linux. Linux Mint je distribúcia založená na Ubuntu (teda založená na Debiane), ktorej cieľom je poskytnúť komplexnejšie zážitky, vrátane zásuvných modulov prehliadačov, kodekov médií, podpory prehrávania diskov DVD, jazyka Java a ďalších komponentov. Pridáva tiež vlastný desktop a ponuky, niekoľko jedinečných konfiguračných nástrojov a webové rozhranie inštalácie balíkov. Linux Mint je kompatibilný so softvérom Ubuntu. ... Viac informácií »

Mint Linux bol spustený ako vidlica Ubuntu Linuxu, pričom sa stále spolieha na úložiská Ubuntu. Existujú rôzne verzie, všetky zadarmo, ale niektoré zahŕňajú vlastné kodeky, ktoré nemôžu byť distribuované bez licenčných obmedzení v niektorých krajinách. Linux Mint rýchlo nahradzuje Ubuntu ako najobľúbenejšie riešenie pre Linux na svete.

Niektoré z dôvodov úspechu Linuxovej mincovne sú: • Pracuje po vybalení z krabice, s plnou podporou multimédií a veľmi jednoduchým používaním. Je to komunita. Používateľom sa odporúča, aby poslali spätnú väzbu projektu, aby ich nápady mohli byť použité na zlepšenie systému Linux Mint • Je to bezpečné a spoľahlivé. Vďaka konzervatívnemu prístupu k aktualizáciám softvéru, jedinečnému aktualizačnému manažérovi a robustnosti jeho architektúry Linuxu vyžaduje Linux Mint veľmi malú údržbu (bez regresií, bez antivírusov, bez anti-spyware ... atď.).

Alternatívy k Linux Mint pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 0 programov podobných ako Linux Mint.
Hodnotenia: 

To sa podobá Windows a ako užívateľ Windows väčšinu svojho života, to mi pomáha zvyknúť si na Linux spôsobom, ktorý som oboznámený s. Mint je ľahko ovládateľný a môže byť prispôsobený viac ako okná. Milujem open source komunitu, pretože môžeme získať nápady z komerčných operačných systémov a použiť ich na zlepšenie našich bez platenia penny za to.

Absolútne jednoduché použitie, nádherná distribúcia. Odporučil by som ho všetkým začiatočníkom alebo komukoľvek, kto má naozaj akúkoľvek úroveň zručností.

Najlepšie linuxové distro! Všetko, čo budete niekedy potrebovať, je už tam, video kodeky, flash, a všetko ostatné, čo Ubuntu nemá rád, vrátane. Dostane vás hore a bude ľahko z krabice. Heck, to vám dokonca povedať, keď sú k dispozícii vlastné kodeky pre váš hardvér, ktoré bežia lepšie ako tie, ktoré sú zahrnuté. Nepreskočte to!

Pekné distro. Používajte ho denne. Mám však pocit, že screenshoty sú trochu zastarané. Linux Mint 10 už nepoužíva zelenú štandardnú schému, ale namiesto toho používa metalickú schému.

Zďaleka môj obľúbený operačný systém. Skúšal som Ubuntu pri viacerých príležitostiach a jednoducho som na to nemal pocit. IMHO, Ubuntu rozhranie je škaredé a nemám rád tráviť viac času, než som sa dostať do nastavenia do pracovného stavu, ktorý dávam prednosť. Mint je všetko dobré Ubuntu s malým / žiadnym zlým.

Už niekoľko rokov používam mincovňu a nie je možné ju čoskoro odkloniť. Tiež som zistil, že je veľmi stabilný na notebookoch /desktopoch, na ktorých som ho spustil. A čo je najdôležitejšie, nikdy som nemal žiadne problémy s bezdrôtovými ovládačmi, ktoré boli v mojom živote na Linuxe, než som narazil na mincovňu (alebo Ubuntu).

Škorica celú cestu!

Hľadal som nejaké Linux na mojom notebooku, cuz som mal dosť toho systému Windows. Vyskúšal som takmer všetky populárne a známe Linuxové distribúcie - Ubuntu, Fedora, openSUSE, Debian a neviem čo iného. Ale Mint, to bola čistá láska.

Absolútne jednoduché použitie, nádherná distribúcia. Odporučil by som ho všetkým začiatočníkom alebo komukoľvek, kto má naozaj akúkoľvek úroveň zručností.

Najlepšie linuxové distro! Všetko, čo budete niekedy potrebovať, je už tam, video kodeky, flash, a všetko ostatné, čo Ubuntu nemá rád, vrátane. Dostane vás hore a bude ľahko z krabice. Heck, to vám dokonca povedať, keď sú k dispozícii vlastné kodeky pre váš hardvér, ktoré bežia lepšie ako tie, ktoré sú zahrnuté. Nepreskočte to!

Linuxová mincovňa bola mojím prvým vpádom do sveta Linuxu. Som rád, že som to urobil. Momentálne píšem túto recenziu na oddiel Linux Mint, ktorý som spustil duálne (dobre, je to trojnásobne zavedený teraz s Manjaro, v budúcnosti sa zmení na Artix) vedľa Windows. Pre kompletné noobs (aj po pol roku nemôžem povedať, že som expert v používaní Linuxu akýmkoľvek spôsobom), Linux Mint je dobrá úvodná distribúcia. Je tiež dosť dobré, že ak si želáte, môžete tam zostať, pretože všetko funguje.

Linuxová mincovňa sa líši od iných distribúcií v tom, že prichádza spolu s niektorými proprietárnymi materiálmi, ako je napríklad Flash, aby ste sa uistili, že zážitky nového používateľa sú v súlade s čo najmenším počtom úderov. To neznamená, že problémy nevznikajú (snažil som sa ich nainštalovať na naozaj starý počítač a mali problémy s nastavením bezdrôtového pripojenia), ale myslím si, že relatívny nedostatok problémov by povzbudil nového používateľa Linuxu, aby to zistil, v porovnaní so scenárom, kde, povedzme, všetko potrebuje nastavenie ako v Arch. To by bolo skľučujúce a pravdepodobne by vystrašilo nového používateľa späť do krajiny Windows 10 alebo MacOS. Ďalším plusom je, že komunita Linux Mint je celkom užitočná. Ak by ste niekedy potrebovali pomoc s problémom, pravdepodobne to už zažil nejaký iný používateľ, ktorý sa nachádzal v rovnakej pozícii ako vy, takže nájdenie odpovede je zvyčajne hľadanie.

Mimochodom, ak hľadáte najpodobnejší zážitok pre systém Windows, potom je štandardne k dispozícii stolný počítač Cinnamon, ktorý je štandardne vybavený funkciou Linux Mint. Bohužiaľ, moja skúsenosť s tým nebola tak dobrá; DE bežalo pomaly. MATE je oveľa ľahšie na zdroje a funguje oveľa lepšie pre moje účely.

Ak je niečo, čo by ste mali z tejto skupiny slov odobrať, je to takto: Linux Mint je vynikajúcou voľbou pre zavedenie nových používateľov do sveta Linuxu. Všetko v tejto distribúcii je navrhnuté tak, aby vytvorilo spevnenú cestu pre plynulý prechod užívateľov. Ak by ste z neho niekedy vystúpili, aby ste preskúmali, čo iné môže Linux urobiť a skončiť, ublížiť si, vždy sa môžete spoľahnúť na tú spevnenú cestu, ktorá tam bude, a spoľahnúť sa na spoľahlivosť tejto distribúcie.

Kedykoľvek sa ma ľudia pýtajú na Linux, vždy navrhujem, aby vyskúšali Linux Mint. Je veľmi užívateľsky príjemný, stabilný a rýchly. Jednoducho to funguje z krabice, bez veľkého vstupu používateľa. Použil som na odporúčanie ľudí, aby používali Ubuntu ako svoju prvú distribúciu, ale po GNOME 3 (áno, ja som nenávidený) som prešiel na štandardnú mincovňu Linux.

Moja matka (ktorá nie je vôbec počítačovo zdatná) prevádzkuje Linux Mint v poriadku na prázdnom notebooku, ktorý dostala, a považuje ju za veľmi intuitívnu a užívateľsky príjemnú. Tiež som ho nainštaloval pre jeden alebo dva stroje pre spolupracovníkov, aby som ich predstavil základom Linuxu a príkazového riadku.

Veľké Distro, rovnako ako odrody tkáčskeho stavu (najmä škorica)

  • Rivals Ubuntu na popularite vďaka prostrediu Cinnamon Dekstop (podobné Windows UI)
  • Nainštalujte aplikácie tretej strany, napríklad Flash, Java atď.

Začal som svoju cestu s ubuntu 10.04 pred 5 rokmi. Milujem kamaráta, im pomocou v súčasnosti linux mäty 17,2 mate pre môj laptop a desktop, i dont používať nič iné. Obaja počítače pracujú bezchybne, nemám žiadne problémy s hlásením. väčšina užívateľov sa bude zaujímať o škoricu, mäta ponúka niekoľko de vybrať z, škorica, kamarát, xfce a kde. môžete nainštalovať akýkoľvek iný de, aj keď nie je podporovaný, ako je openbox. bod je, že nie ste nútení do jedného de ako Windows alebo mac. dont ako mincovňa? žiadny problém pozrieť sa do distrowatch.com a začať "distro hopping" každý robí v určitom bode cesty gnu. BTW je veľmi ľahké naučiť sa mincovňa a zábavné.

Mint Serena - Cinnamon
Mint - Login Screen,
Mint - Software Manager
Cinnamon - Workspaces
Mate - Control Center
MATE - Advanced Menu, Screensaver and Desktop Settings