Alternatívy k Ubuntu pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 15 programov podobných ako Ubuntu.
Linux Mint je elegantná, ľahko použiteľná, aktuálna a pohodlná distribúcia pracovnej plochy GNU /Linux.
ČO je Debian?
Projekt Debian je združením jednotlivcov, ktorí spoločne vytvorili voľný operačný systém. Tento operačný systém, ktorý sme vytvorili, sa nazýva Debian.
Arch Linux je nezávisle vyvinutá, i686- a x86_64-optimalizovaná distribúcia Linuxu zameraná na kompetentných používateľov Linuxu. Na aktualizáciu najnovších softvérových aplikácií s plným sledovaním závislostí využíva program pacman, ktorý je správcom balíkov.
Projekt Fedora je otvorený projekt, ktorý navrhol Red Hat, otvorený pre všeobecnú účasť pod vedením meritokracie podľa súboru cieľov projektu. Cieľom projektu Fedora je spolupracovať s komunitou Linuxu na vybudovaní kompletného, univerzálneho operačného systému výlučne z open source softvéru.
Manjaro je užívateľsky prívetivá distribúcia Linuxu založená na nezávisle vyvinutom operačnom systéme Arch.
elementárny OS je slobodný, rýchly a esteticky príjemný operačný systém založený na Ubuntu.
elementárne OS sa dodávajú s starostlivo upraveným výberom aplikácií, ktoré vyhovujú potrebám každého dňa, takže môžete stráviť viac času pomocou počítača a menej času na čistenie bloatware.
Xubuntu je elegantný a ľahko použiteľný operačný systém. Xubuntu prichádza s Xfce, čo je stabilné, ľahké a konfigurovateľné desktopové prostredie. Je založený na jednoduchom operačnom systéme založenom na Linuxe založenom na Ubuntu.
Lubuntu je rýchlejší, ľahší a energeticky úspornejší variant Ubuntu s použitím LXDE, ľahkého prostredia X11 Desktop.
Kubuntu je oficiálna "príchuť" Ubuntu, ktorá namiesto štandardného Unity používa desktopové prostredie KDE Plasma. To mu dáva úplne iný vzhľad a dojem.
openSUSE je bezplatný operačný systém založený na Linuxe pre váš počítač, notebook alebo server.
Distribúcia openSUSE je stabilná, ľahko použiteľná a kompletná viacúčelová distribúcia.
Ubuntu Mate je stabilný, ľahko použiteľný operačný systém s konfigurovateľným desktopovým prostredím. Ideálny pre tých, ktorí chcú zo svojich stolových počítačov, notebookov a netbookov najviac a uprednostňujú tradičnú metaforu pre stolné počítače.
CentOS je komunitný, bezplatný a open source operačný systém založený na Red Hat Enterprise Linux. Existuje možnosť poskytnúť bezplatnú výpočtovú platformu podnikovej triedy a usiluje sa o 100% binárnu kompatibilitu s jej distribúciou. CentOS znamená operačný systém Spoločenstva ENTerprise.
Raspbian je bezplatný operačný systém založený na Debian GNU /Linux a optimalizovaný pre hardvér Raspberry Pi (architektúra procesora armhf). Raspbian je dodávaný s viac ako 35 000 balíkmi alebo predkompilovaným softvérom dodávaným v peknom formáte pre jednoduchú inštaláciu na Raspberry Pi.
Operačný systém Solus je distribucia Linux postavená od začiatku, výlučne pre stolové systémy. Neexistuje žiadna oblasť, ktorá by bola spojená s generickými platformami.
Antergos, ako jeho otec, Arch Linux, je rozhlasová distribúcia. Začalo sa to pod názvom Cinnarch a skombinovalo desktop Cinnamon s distribúciou Arch Linux, ale projekt sa presunul z pôvodných cieľov a teraz ponúka niekoľko desktopov vrátane GNOME 3 (predvolené), Cinnamon, Razor-qt a Xfce.
Páči sa mi Ubuntu, naozaj sa mi páči, ale každá inštalácia má veľa problémov. Touchpad funguje dobre niekoľko minút, potom zamrzne. ctr + alt + f1 a ctrl + alt + f7, aby mohol znova fungovať. Veľa riešení pre jednoduchý touchpad do práce. Pri reštarte, po niektorých aktualizáciách ovládačov a ďalších požiadavkách (nvidia, knižnice, gnu + čokoľvek) zamrzne skôr, ako má načítať kurzor, a obrazovka navždy zostane fialová. Potom, v režime obnovy, to len beží sériu čísel každých 30 sekúnd a zostane tak. Keď znova nainštalujem, znova to isté. Takže som späť k svojmu starému WinXP, čakám na ďalšie vydanie a uvidíme, či niečo opraví, aby som ho mohol nainštalovať a pracovať s mojím lenovo t410.
Úplne veľká distribúcia GNU /Linux, najmä pre začiatočníkov. Všetko „funguje“, presne tak, ako chcete.
Myslím si, že Mac OS X je najlepšia alternatíva ... ale Ubuntu je slobodný je mojou voľbou číslo jedna. Úplne v láske s Ubuntu.
Jednoduché použitie: Veľmi jednoduchá inštalácia, jednoduchá obsluha, úžasná komunita.
Vyskúšali ste SuperOS alebo LinuxMint? (Mám rád SuperOS viac) a mali tiež problém s burácaním, ktorý spomínate? Len na porovnanie, pretože to je väčšinou to, čo som použil. Zriedka, ak niekedy používam byt Ubuntu. Pre prenosnosť na mojich USB kľúčenkách používam Slitaz alebo Austrumi, ale s jedným z nich som nemal problém.
V skutočnosti môžem nájsť archívy, ktoré majú všetky programy, ktoré používam. Tak som zvyčajne nie je potrebné kompilovať, ale existuje niekoľko hier a programov, ktoré som zostavil, pretože neexistuje iný spôsob, ako ich nainštalovať. (Aspoň nie s najnovšou verziou) a Ako ste hovorili o vytvorení jedného kliknutia RPM, existuje niekoľko programov, ktoré to robia aj pre DEB. (Myslím, že je to ako debreate a niekoľko ďalších), ale ja som ich ešte nevyskúšal.
Pre stmievanie obrazovky. Na mojom prenosnom počítači Gateway som to nikdy neurobil, ale na kamarátovi baní HP to robí, ale to bolo so staršou verziou Ubuntu, ktoré novšie neučinili.
Všetci vo všetkých, radi, že ste našli Linux OS, ktorý sa vám páči. To je jedna pekná vec o tom, že existuje toľko Distros. Som len minimálne skúšal OpenSUSE, možno jeden z týchto dní môžem stráviť viac času testovanie, a uvidíme, ako to je. Jedným z dôvodov, prečo som uviazol s Ubuntu je, že robím veľa práce v štúdiu a mám rád PureDyne a Ubuntu Studio, pretože majú v reálnom čase jadrá a iné optimalizácie a predkonfigurácie, ktoré mi pomáhajú rýchlo robiť to, čo potrebujem robiť. Existuje derivát založený na OpenSUSE, ktorý je podobný tým, ktoré poznáte v štúdiových verziách?
Povedal som chybu? Najviac otravné chyba, ktorú nenávidím v Ubuntu je jas obrazovky auto konfiguráciu. zakaždým, keď zapnem stroj, jas obrazovky sa automaticky stlmí a musím ho upraviť. Povedali ste, že hlásite chyby? Nemôžem si ani spomenúť, koľkokrát som hlásil chybu alebo sa pokúsil nahlásiť chybu a zistil som, že ju ohlásili mnohí iní! Teraz to nie je zlé, je to vlastne dobré. to znamená, že systém sa zlepšuje! Ale keď som našiel chybu, bola hlásená už dávno mnohokrát, ale to ešte nebolo vyriešené.
krátkymi aktualizáciami Nemyslím aktualizácie, ktoré sú malé! čo mám na mysli, je nedostatok efektívnych aktualizácií a hlavne nedostatok podpory pri aktualizácii! 18 mesiacov podpory nemohlo byť také zlé, ale keď ste uviazli na starom systéme a nepríjemných chybách, jedinou možnosťou je upgrade. Ak sa však používatelia chystajú na inováciu, potom by mal existovať bezpečný postup. Ja sám som mal zlé skúsenosti s modernizáciou a stratou dát, hoci som bol pripravený a mal som záložný plán a stratu dát som zmenil len na čas. ale stále to nie je veľmi pohodlný spôsob, ako byť aktuálne. Presne tak! Beta ware! a je to povaha systémov založených na Debiane. Keby bol Ubuntu založený na RPM, pravdepodobne by bol stabilnejší. Ale to je to, čo Ubuntu je a nie je čo s tým robiť.
O kompilácii by ste ako užívateľ Linuxu mali vedieť, že je veľmi dôležité stavať softvér zo zdroja, najmä ak nie sú k dispozícii žiadne binárne súbory. Osobne zostavujem väčšinu aplikácií, pretože potom dostanem dobrú aplikáciu, ktorá je úplne kompatibilná s mojou štruktúrou systému. Používatelia Linuxu, ktorí zostavujú aplikácie, vedia, o čom hovorím, pokiaľ ide o Debain vo všeobecnosti. V Ubuntu dokážem úspešne kompilovať iba polovicu aplikácií, na rozdiel od OpenSUSE, aby som mohol ľahko kompilovať takmer čokoľvek. budete prekvapení, keď som počul, že som dokonca zostavil niektoré aplikácie Windows pod SUSE a fungovali. Je skutočne mocná. Okrem toho existuje silný RPM stavebný balík, ktorý môžem použiť na vytvorenie balíčkov RPM s jedným kliknutím a zdieľanie aplikácií, ktoré mám rád so svojimi priateľmi. Debian baliaci systém je vtip a nemožno ho prirovnať k RPM.
Mimochodom, v okamihu, keď píšem tento príspevok, stále testujem Ubuntu. Na tom nie je nič zvláštne, ale len aby sme vás informovali.
a opäť tu je zvyšok, ktorý bol cutoff ::
Je tu dlhý zoznam Do a Dont pre všetky OS. Ubuntu považujem za najstabilnejší a najbezpečnejší OS, ktorý som používal. Môžem ho konfigurovať jednoduchšie a vo viacerých spôsoboch, ako som mohol v systéme Windows. Použil som Windows asi 18 rokov a rôzne distribúcie Ubuntu asi 3 roky. Nepoužil som Mac, že veľa, ale nepáči sa mi, že Mac sú len legálne nainštalované v systéme Mac. Takže nepoužívam Mac. Mám v súčasnosti laptop Brána FX a preferujem jeho konfiguráciu na väčšine počítačov Mac.
Takže okrem tupých poznámok, aké skúsenosti ste mali s ubuntu?
Hmm môj komentár bol prerušený: tu je zvyšok ::
Samotný Ubuntu neprichádza s množstvom. Je to presne tak, ako keby ste dostali inštalačný disk systému Windows Vista alebo možno aj inštalačný disk systému Windows 7. Normálny inštalačný disk je inštalácia „holých kostí“ s veľmi malými ovládačmi alebo čokoľvek. Aby ste ho mohli nakonfigurovať tak, ako sa vám páči.
(Pokiaľ ide o inštalačný disk systému Windows Vista, hovorím, keď som dostal notebook, ktorý bol nainštalovaný s plne nakonfigurovaným operačným systémom Windows Vista, ale neurobil som obnovovací disk. Keď systém Windows na mne havaroval a ja som stratil všetky svoje dáta, som sa snažil preinštalovať z inštalačného disku, ktorý prišiel s, a to bolo holé kosti s Žiadny z pekných konfigurácií, ktoré mal, keď bol predinštalovaný.Ubuntu v mojich skúsenostiach je rovnako ako je holé kosti tak To, čo môžete urobiť, aby to, čo chcete, ale to zaberie veľa času.Takže som si len pre-nakonfigurovaný Ubuntus miesto.)
Takže ak získate SuperOS alebo iné vopred nakonfigurované verzie, budú pravdepodobne fungovať lepšie pre vás, pretože väčšina z nich obsahuje ovládače a softvér, ktoré používatelia používajú na každodennej báze, a konfigurácia bude trvať menej času. podľa vašich predstáv.
Nechápejte ma zle Ubuntu má svoje problémy rovnako ako Windows a Mac. Žiadny OS nebude "Perfektný". Windows robí dobre pri rozpoznávaní monitorov a ich škálovaní, aby sa skutočne zmestili na displej. Ubuntu to ešte nerobí. (podľa mojich skúseností) Ubuntu môže spúšťať hry rýchlejšie ako Windows (ak ho nainštalujete).
Je tu dlhý zoznam Do a Dont pre všetky OS. Ubuntu považujem za najstabilnejší a najbezpečnejší operačný systém, ktorý som
Krátke aktualizácie! Zabudnite na stabilitu! Crawl v beta ware! Peklo pre kompilátorov! Bug Heaven! Môj názor: === & gt; Ubuntu je naozaj BAD JOKE!
Vyskúšali to na http://pendrivelinux.com disku a zamilovali sa do neho. Od tej doby som ho nainštaloval a milujem ho. Najmä terminál, ktorý má viac sily ako Chuck Norris.
Rozlúčka, Windows! : D
- Prihlásiť sa pre odoslanie komentárov