MacOS je operačný systém založený na Unixe vyvinutý a predávaný spoločnosťou Apple Inc. Vytvorené spoločnosťou Apple Inc.

MacOS je séria grafických operačných systémov založených na Unixe, vyvinutých a predávaných spoločnosťou Apple Inc. Je navrhnutý tak, aby bežal na počítačoch Macintosh a bol predinštalovaný na všetkých počítačoch Mac od roku 2002. Na trhu stolových počítačov, notebookov OS X je druhým najpoužívanejším operačným systémom Windows po operačnom systéme Windows.

MacOS Mojave prináša nové funkcie inšpirované najvýkonnejšími používateľmi, ale určený pre každého. Zamerajte sa na svoju prácu pomocou tmavého režimu. Usporiadajte svoju pracovnú plochu pomocou Stacks. Zažite štyri nové vstavané aplikácie. A objavovať nové aplikácie v reimagined Mac App Store.? Ďalšie informácie »

Tmavý režim • Vychutnajte si dramatický nový vzhľad vášho počítača Mac, ktorý umiestni váš obsah dopredu a do stredu, kým ovládače ustúpia do pozadia. • Vychutnajte si nové návrhy aplikácií, ktoré sú jednoduchšie na vašich očiach v tmavom prostredí.?

Pracovná plocha • Zobrazenie dynamicky sa meniaceho obrázka na pracovnej ploche pomocou funkcie Dynamická pracovná plocha • Automaticky usporiadajte svoje súbory na pracovnej ploche podľa druhu, dátumu alebo značky pomocou programu Stacks • Zachytávajte fotografie a videá na obrazovke pomocou nového nástroja Screenshot .?

Finder • Vyhľadajte svoje súbory vizuálne pomocou veľkých náhľadov v zobrazení galérie • Pozrite si úplné metaúdaje pre všetky typy súborov v table Náhľad • Otočiť obrázok, vytvoriť PDF a ďalšie - priamo v aplikácii Finder pomocou rýchlych akcií • Označiť a podpísať súbory PDF, orezať obrázky a orezať audio a video súbory pomocou funkcie Quick Look.?

Fotoaparát kontinuity • Pomocou zariadenia iPhone odfotografujte objekt alebo naskenujte dokument, ktorý sa automaticky zobrazí na počítači Mac. ?

Obchod Mac App Store • Prehľadávajte aplikácie v nových kartách Discover, Create, Work a Play • Objavte dokonalú aplikáciu a využite tie príbehy, kurátorské zbierky a videá. ?

iTunes • Pomocou textov vyhľadajte skladbu pomocou niekoľkých slov, ktoré si zapamätáte • Spustite personalizovanú stanicu s hudbou ľubovoľného interpreta zo stránok rozšíreného interpreta • Vychutnajte si nový zoznam priateľov služby Friends Mix skladieb, ktoré počúvajú vaši priatelia.?

A oveľa viac…

Alternatívy k macOS pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 15 programov podobných ako macOS.
Alternatives: 
Ubuntu je open source operačný systém založený na Linuxe pre stolné počítače. Vytvoril Canonical Ltd.

Ubuntu je komunitný operačný systém založený na komunite, ktorý je ideálny pre notebooky, desktopy a servery. Obsahuje všetky aplikácie, ktoré potrebujete - webový prehliadač, prezentáciu, dokument a tabuľkový procesor, instant messaging a mnoho ďalšieho.

Windows
Linux
Windows S
Univerzálny operačný systém Vytvorené v projekte Debian

ČO je Debian?

Projekt Debian je združením jednotlivcov, ktorí spoločne vytvorili voľný operačný systém. Tento operačný systém, ktorý sme vytvorili, sa nazýva Debian.

Windows
Linux
Windows S
BSD
Self-Hosted
Linux Mint je jednou z najobľúbenejších distribúcií Linuxu a používajú ju milióny ľudí.

Linux Mint je elegantná, ľahko použiteľná, aktuálna a pohodlná distribúcia pracovnej plochy GNU /Linux.

Linux
Ubuntu
Arch Linux je nezávisle vyvinutá, i686- a x86_64-optimalizovaná distribúcia Linuxu zameraná na ...

Arch Linux je nezávisle vyvinutá, i686- a x86_64-optimalizovaná distribúcia Linuxu zameraná na kompetentných používateľov Linuxu. Na aktualizáciu najnovších softvérových aplikácií s plným sledovaním závislostí využíva program pacman, ktorý je správcom balíkov.

Linux
Voľný, rýchly a esteticky príjemný operačný systém založený na Ubuntu Vytvorený základným projektom

elementárny OS je slobodný, rýchly a esteticky príjemný operačný systém založený na Ubuntu.

elementárne OS sa dodávajú s starostlivo upraveným výberom aplikácií, ktoré vyhovujú potrebám každého dňa, takže môžete stráviť viac času pomocou počítača a menej času na čistenie bloatware.

Linux
Projekt Fedora je otvorený projekt navrhnutý ... Vytvoril Red Hat

Projekt Fedora je otvorený projekt, ktorý navrhol Red Hat, otvorený pre všeobecnú účasť pod vedením meritokracie podľa súboru cieľov projektu. Cieľom projektu Fedora je spolupracovať s komunitou Linuxu na vybudovaní kompletného, ​​univerzálneho operačného systému výlučne z open source softvéru.

Linux
Manjaro je užívateľsky prívetivá distribúcia Linuxu založená na nezávisle vyvinutom Arch ... Vytvoril Manjaro Linux

Manjaro je užívateľsky prívetivá distribúcia Linuxu založená na nezávisle vyvinutom operačnom systéme Arch.

Linux
Arch Linux
Xubuntu je elegantný a ľahko použiteľný operačný systém. Xubuntu prichádza s ... Vytvoril tím Xubuntu

Xubuntu je elegantný a ľahko použiteľný operačný systém. Xubuntu prichádza s Xfce, čo je stabilné, ľahké a konfigurovateľné desktopové prostredie. Je založený na jednoduchom operačnom systéme založenom na Linuxe založenom na Ubuntu.

Linux
Self-Hosted
Ubuntu
Debian
ReactOS je bezplatný, moderný operačný systém v alfa fáze, založený na dizajne Windows XP / 2003. Vytvorené nadáciou ReactOS Foundation

ReactOS je bezplatný, moderný operačný systém v alfa fáze, založený na dizajne Windows XP / 2003. Napísal úplne od nuly, jeho cieľom je nasledovať architektúru Windows navrhnutú spoločnosťou Microsoft z úrovne hardvéru až po úroveň aplikácie.

Windows
FreeBSD je pokročilý operačný systém pre x86 (vrátane Pentium® a Athlon ™). Vytvoril projekt FreeBSD

FreeBSD je pokročilý operačný systém pre x86 (vrátane Pentium® a Athlon ™), kompatibilný s amd64 (vrátane Opteron ™, Athlon ™ 64 a EM64T), ARM, IA-64, PowerPC, PC-98 a UltraSPARC® architektúry. Je odvodený od BSD, verzie UNIX® vyvinutej na University of California, Berkeley.

BSD
Self-Hosted
Lubuntu je rýchlejší, ľahší a energeticky úspornejší variant ... Vytvoril Canonical Ltd

Lubuntu je rýchlejší, ľahší a energeticky úspornejší variant Ubuntu s použitím LXDE, ľahkého prostredia X11 Desktop.

Linux
openSUSE je bezplatný operačný systém založený na Linuxe pre váš počítač, notebook alebo server. Vytvoril Novell, Inc

openSUSE je bezplatný operačný systém založený na Linuxe pre váš počítač, notebook alebo server.

Distribúcia openSUSE je stabilná, ľahko použiteľná a kompletná viacúčelová distribúcia.

Linux
Distribúcia operačného systému Linux odvodená z Ubuntu, ale s prostredím KDE. Vytvoril Canonical Ltd

Kubuntu je oficiálna "príchuť" Ubuntu, ktorá namiesto štandardného Unity používa desktopové prostredie KDE Plasma. To mu dáva úplne iný vzhľad a dojem.

Linux
Ubuntu Mate je stabilný, ľahko použiteľný operačný systém s konfigurovateľným desktopovým prostredím. Vytvoril tím Ubuntu MATE

Ubuntu Mate je stabilný, ľahko použiteľný operačný systém s konfigurovateľným desktopovým prostredím. Ideálny pre tých, ktorí chcú zo svojich stolových počítačov, notebookov a netbookov najviac a uprednostňujú tradičnú metaforu pre stolné počítače.

Linux
Operačný systém orientovaný na bezpečnosť, ktorý používa "zabezpečenie prostredníctvom rozdelenia" Vytvoril Qubes OS

Qubes je operačný systém s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý je navrhnutý tak, aby poskytoval silnú bezpečnosť pre stolné počítače.

Linux
Fedora
Xen
Hodnotenia: 

Stále to nechápete. Mac OS X znelo perfektne! Prečo makrá. Apple, dnes si ma príliš často mýliš!

Vo svetle spoločnosti Apple oznamujúcej re-branding. Zmenil som názov a aktualizoval popisy. Aj keď som teraz uviazol s ikonou OS X.

Mac OS nie je alternatívou k žiadnej chuti okien. Na jeho spustenie potrebujete počítač Macintosh. Skutočná alternatíva bude bežať na rovnakom hardvéri. Takže Windows je alternatívou k Mac OS, ako sa inštaluje na mac, ale Mac OS nebude inštalovať na PC (bez hackov, ktoré sú proti EULA).

Snímky obrazovky nie sú všetky z OSX, niektoré sú zo starších verzií ......

Linux je úžasný, ale bol to Mac, ktorý ma oslobodil od tej špiny Microsoft-Windows. Microsoft-Windows je mučenie pre moju myseľ.
Kúpil som si MacBook Pro v roku 2011 a skúsenosť bola ako žiadna iná. Bolo to strašné. Mac sa staral, aby sa zapol a bol strašne pomalý. Nikdy som nekúpil inú, ani nebudem odporúčať jednu ...