Manjaro je užívateľsky prívetivá distribúcia Linuxu založená na nezávisle vyvinutom Arch ... Vytvoril Manjaro Linux

Manjaro je užívateľsky prívetivá distribúcia Linuxu založená na nezávisle vyvinutom operačnom systéme Arch. V rámci Linuxovej komunity je samotný Arch známy svojou výnimočnou rýchlou, výkonnou a ľahkou distribúciou, ktorá poskytuje prístup k najnovšiemu špičkovému a krvácajúcemu okraju softvéru. Arch je však zameraný aj na skúsenejších alebo technicky zdatnejších používateľov. Vo všeobecnosti sa považuje za mimo dosahu tých, ktorí nemajú technické znalosti (alebo vytrvalosť), ktoré sú potrebné na jeho používanie .... Viac informácií »

Manjaro, vyvinutý v Rakúsku, Francúzsku a Nemecku, poskytuje všetky výhody operačného systému Arch v kombinácii so zameraním na užívateľskú prívetivosť a prístupnosť. Manjaro je k dispozícii v 32 aj 64 bitových verziách a je vhodné pre začínajúcich aj skúsených používateľov Linuxu. Pre začiatočníkov je k dispozícii užívateľsky prívetivý inštalátor a samotný systém je navrhnutý tak, aby pracoval úplne „priamo z krabice“ s funkciami vrátane: - Predinštalovaných desktopových prostredí - Predinštalované grafické aplikácie na jednoduchú inštaláciu softvéru a aktualizáciu a predinštalované kodeky na prehrávanie multimediálnych súborov

Pre skúsenejších a dobrodružnejších používateľov ponúka Manjaro tiež konfigurovateľnosť a všestrannosť, aby boli tvarované a tvarované v každom ohľade, aby vyhovovali osobnému vkusu a preferenciám. Okrem toho je k dispozícii aj minimalistická verzia NET-Edition v 32 aj 64 bitových verziách. Odizolovaný akýkoľvek predinštalovaný softvér poskytuje základnú inštaláciu, na ktorej môžete vytvoriť svoj vlastný systém; začnite z príkazového riadku, buďte úplne zadarmo, aby ste si vybrali svoje vlastné pozdravy, desktopy, ovládače hardvéru, softvérové ​​aplikácie a tak ďalej!

Alternatívy k Manjaro Linux pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 15 programov podobných ako Manjaro Linux.
Alternatives: 
Ubuntu je open source operačný systém založený na Linuxe pre stolné počítače. Vytvoril Canonical Ltd.

Ubuntu je komunitný operačný systém založený na komunite, ktorý je ideálny pre notebooky, desktopy a servery. Obsahuje všetky aplikácie, ktoré potrebujete - webový prehliadač, prezentáciu, dokument a tabuľkový procesor, instant messaging a mnoho ďalšieho.

Windows
Linux
Windows S
Univerzálny operačný systém Vytvorené v projekte Debian

ČO je Debian?

Projekt Debian je združením jednotlivcov, ktorí spoločne vytvorili voľný operačný systém. Tento operačný systém, ktorý sme vytvorili, sa nazýva Debian.

Windows
Linux
Windows S
BSD
Self-Hosted
Linux Mint je jednou z najobľúbenejších distribúcií Linuxu a používajú ju milióny ľudí.

Linux Mint je elegantná, ľahko použiteľná, aktuálna a pohodlná distribúcia pracovnej plochy GNU /Linux.

Linux
Ubuntu
Arch Linux je nezávisle vyvinutá, i686- a x86_64-optimalizovaná distribúcia Linuxu zameraná na ...

Arch Linux je nezávisle vyvinutá, i686- a x86_64-optimalizovaná distribúcia Linuxu zameraná na kompetentných používateľov Linuxu. Na aktualizáciu najnovších softvérových aplikácií s plným sledovaním závislostí využíva program pacman, ktorý je správcom balíkov.

Linux
Projekt Fedora je otvorený projekt navrhnutý ... Vytvoril Red Hat

Projekt Fedora je otvorený projekt, ktorý navrhol Red Hat, otvorený pre všeobecnú účasť pod vedením meritokracie podľa súboru cieľov projektu. Cieľom projektu Fedora je spolupracovať s komunitou Linuxu na vybudovaní kompletného, ​​univerzálneho operačného systému výlučne z open source softvéru.

Linux
Voľný, rýchly a esteticky príjemný operačný systém založený na Ubuntu Vytvorený základným projektom

elementárny OS je slobodný, rýchly a esteticky príjemný operačný systém založený na Ubuntu.

elementárne OS sa dodávajú s starostlivo upraveným výberom aplikácií, ktoré vyhovujú potrebám každého dňa, takže môžete stráviť viac času pomocou počítača a menej času na čistenie bloatware.

Linux
Xubuntu je elegantný a ľahko použiteľný operačný systém. Xubuntu prichádza s ... Vytvoril tím Xubuntu

Xubuntu je elegantný a ľahko použiteľný operačný systém. Xubuntu prichádza s Xfce, čo je stabilné, ľahké a konfigurovateľné desktopové prostredie. Je založený na jednoduchom operačnom systéme založenom na Linuxe založenom na Ubuntu.

Linux
Self-Hosted
Ubuntu
Debian
ReactOS je bezplatný, moderný operačný systém v alfa fáze, založený na dizajne Windows XP / 2003. Vytvorené nadáciou ReactOS Foundation

ReactOS je bezplatný, moderný operačný systém v alfa fáze, založený na dizajne Windows XP / 2003. Napísal úplne od nuly, jeho cieľom je nasledovať architektúru Windows navrhnutú spoločnosťou Microsoft z úrovne hardvéru až po úroveň aplikácie.

Windows
FreeBSD je pokročilý operačný systém pre x86 (vrátane Pentium® a Athlon ™). Vytvoril projekt FreeBSD

FreeBSD je pokročilý operačný systém pre x86 (vrátane Pentium® a Athlon ™), kompatibilný s amd64 (vrátane Opteron ™, Athlon ™ 64 a EM64T), ARM, IA-64, PowerPC, PC-98 a UltraSPARC® architektúry. Je odvodený od BSD, verzie UNIX® vyvinutej na University of California, Berkeley.

BSD
Self-Hosted
openSUSE je bezplatný operačný systém založený na Linuxe pre váš počítač, notebook alebo server. Vytvoril Novell, Inc

openSUSE je bezplatný operačný systém založený na Linuxe pre váš počítač, notebook alebo server.

Distribúcia openSUSE je stabilná, ľahko použiteľná a kompletná viacúčelová distribúcia.

Linux
Lubuntu je rýchlejší, ľahší a energeticky úspornejší variant ... Vytvoril Canonical Ltd

Lubuntu je rýchlejší, ľahší a energeticky úspornejší variant Ubuntu s použitím LXDE, ľahkého prostredia X11 Desktop.

Linux
Distribúcia operačného systému Linux odvodená z Ubuntu, ale s prostredím KDE. Vytvoril Canonical Ltd

Kubuntu je oficiálna "príchuť" Ubuntu, ktorá namiesto štandardného Unity používa desktopové prostredie KDE Plasma. To mu dáva úplne iný vzhľad a dojem.

Linux
Distribúcia Rolling Release kombinujúca škoricu s Arch Linuxom. Vytvoril Antergos

Antergos, ako jeho otec, Arch Linux, je rozhlasová distribúcia. Začalo sa to pod názvom Cinnarch a skombinovalo desktop Cinnamon s distribúciou Arch Linux, ale projekt sa presunul z pôvodných cieľov a teraz ponúka niekoľko desktopov vrátane GNOME 3 (predvolené), Cinnamon, Razor-qt a Xfce.

Linux
Operačný systém orientovaný na bezpečnosť, ktorý používa "zabezpečenie prostredníctvom rozdelenia" Vytvoril Qubes OS

Qubes je operačný systém s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý je navrhnutý tak, aby poskytoval silnú bezpečnosť pre stolné počítače.

Linux
Fedora
Xen
Ubuntu Mate je stabilný, ľahko použiteľný operačný systém s konfigurovateľným desktopovým prostredím. Vytvoril tím Ubuntu MATE

Ubuntu Mate je stabilný, ľahko použiteľný operačný systém s konfigurovateľným desktopovým prostredím. Ideálny pre tých, ktorí chcú zo svojich stolových počítačov, notebookov a netbookov najviac a uprednostňujú tradičnú metaforu pre stolné počítače.

Linux
Hodnotenia: 

Jednoduchý ako Arch na nastavenie a inštaláciu, ale so všetkými výhodami, tiež veľmi ľahký.

Manjaro 17.0 Gellivara (XFCE)
Manjaro 17.0 Gellivara (KDE)
Manjaro 17.0 Gellivara (I3)
Manjaro 17.0 Gellivara (I3)
Manjaro 17.0 Gellivara (Cinnamon)
Manjaro 17.0 Gellivara (Gnome)
Manjaro 17.0 Gellivara (Mate)
Manjaro 17.0 Gellivara (LXQt)
Z tohto dôvodu sa teším z používania Manjaro: Jednoduchá inštalácia takmer pripravená na rock Stabilný a funguje skvele na mojom stroji Prístup archívu k archívnemu archívu Najmodernejší softvér a priebežné vydania Chcem...
Milujem pacman a chcem milovať jednoduchú inštaláciu pre Arch Linux. Tiež som rád, aby láska Manjaro, ale prevýšenie, pretože je nestabilný a má kritické chyby aj s hardvérom, ako je zaseknutý LAN. Skúšal som veľa ...