Otvorená, inovatívna platforma pre efektívnu prevádzku + správu serverových aplikácií + kompletné IT ... Vytvoril Univention

Univention Corporate Server je vopred nakonfigurovaná platforma na prevádzku a správu serverových aplikácií a kompletnú IT infraštruktúru bezplatne. Optimálne je poskytovať služby typu Microsoft Server v cloude alebo v priestoroch, spúšťať a prevádzkovať firemné prostredia IT s klientmi so systémom Windows, Mac a Linux a rozšíriť ich o osvedčený podnikový softvér aj na mrak alebo na priestory.

Hlavné funkcie: služby domény typu Active Directory kompatibilné so službou Microsoft Active Directory; zrelý a ľahko použiteľný webový systém na správu centrálnych používateľov, skupín, práv a infraštruktúry; škálovateľný základný koncept vhodný pre scenáre s jedným serverom až po správu 1000s klientov a serverov pre 1000s používateľov v rámci jednej domény UCS; aplikačné centrum s jednoduchým kliknutím na inštaláciu a integráciu mnohých obchodných aplikácií od tretích strán a Univention; manažérske schopnosti na správu klientov so systémom Linux a UNIX; príkazový riadok, skriptovacie rozhrania a API pre automatizáciu a rozšírenie ... Viac informácií »

Úplný zdrojový kód UCS je poskytovaný pod licenciou Open Source. Softvér je osvedčený a pravidelne aktualizovaný. UCS je bezplatná ako Core Edition bez funkčných obmedzení. Spoločnosti, ktoré uprednostňujú zaručenú profesionálnu podporu, sa môžu prihlásiť na služby údržby pre UCS.

Ďalšie funkcie: Integrovaná správa IP (DNS, WINS, DHCP), správa súborov, tlačiareň + počítač, Ubuntu Domain Join Assistant, Prevzatie služby AD umožňuje migráciu služby Microsoft AD na UCS cez Samba. AD pripojenie integruje UCS do domény AD alebo umožňuje automatickú synchronizáciu AD a UCS. Aplikácia Center poskytuje ďalšie komponenty UCS a početné produkty s otvoreným zdrojovým kódom od tretích strán, ako napríklad vlastnéCloud, Nextcloud, Kopano atď., Mnohé z nich sú založené na Docker a integrované do centrálnej správy totožnosti UCS. Hybridné riadenie cloud pre OpenStack a Amazon EC2; založené na Debian GNU /Linux 9 (Stretch); jednotné prihlásenie; monitorovanie systému

Alternatívy k Univention Corporate Server pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 13 programov podobných ako Univention Corporate Server.
Alternatives: 
Univerzálny operačný systém Vytvorené v projekte Debian

ČO je Debian?

Projekt Debian je združením jednotlivcov, ktorí spoločne vytvorili voľný operačný systém. Tento operačný systém, ktorý sme vytvorili, sa nazýva Debian.

Windows
Linux
Windows S
BSD
Self-Hosted
Linux Mint je jednou z najobľúbenejších distribúcií Linuxu a používajú ju milióny ľudí.

Linux Mint je elegantná, ľahko použiteľná, aktuálna a pohodlná distribúcia pracovnej plochy GNU /Linux.

Linux
Ubuntu
Windows 10 je operačný systém osobných počítačov vydaný spoločnosťou Microsoft ako súčasť systému Windows NT ... Vytvorené spoločnosťou Microsoft

Operačný systém Windows 10 je operačný systém osobných počítačov vydaný spoločnosťou Microsoft ako súčasť operačného systému Windows NT rodiny

Windows
Projekt Fedora je otvorený projekt navrhnutý ... Vytvoril Red Hat

Projekt Fedora je otvorený projekt, ktorý navrhol Red Hat, otvorený pre všeobecnú účasť pod vedením meritokracie podľa súboru cieľov projektu. Cieľom projektu Fedora je spolupracovať s komunitou Linuxu na vybudovaní kompletného, ​​univerzálneho operačného systému výlučne z open source softvéru.

Linux
Manjaro je užívateľsky prívetivá distribúcia Linuxu založená na nezávisle vyvinutom Arch ... Vytvoril Manjaro Linux

Manjaro je užívateľsky prívetivá distribúcia Linuxu založená na nezávisle vyvinutom operačnom systéme Arch.

Linux
Arch Linux
openSUSE je bezplatný operačný systém založený na Linuxe pre váš počítač, notebook alebo server. Vytvoril Novell, Inc

openSUSE je bezplatný operačný systém založený na Linuxe pre váš počítač, notebook alebo server.

Distribúcia openSUSE je stabilná, ľahko použiteľná a kompletná viacúčelová distribúcia.

Linux
Distribúcia operačného systému Linux odvodená z Ubuntu, ale s prostredím KDE. Vytvoril Canonical Ltd

Kubuntu je oficiálna "príchuť" Ubuntu, ktorá namiesto štandardného Unity používa desktopové prostredie KDE Plasma. To mu dáva úplne iný vzhľad a dojem.

Linux
CentOS je komunitne podporovaný, bezplatný a open source operačný systém založený na Red Hat Enterprise ... Vytvoril projekt CentOS

CentOS je komunitný, bezplatný a open source operačný systém založený na Red Hat Enterprise Linux. Existuje možnosť poskytnúť bezplatnú výpočtovú platformu podnikovej triedy a usiluje sa o 100% binárnu kompatibilitu s jej distribúciou. CentOS znamená operačný systém Spoločenstva ENTerprise.

Linux
Solus Operating System je distribucia Linux postavená od začiatku, výhradne pre stolové systémy.

Operačný systém Solus je distribucia Linux postavená od začiatku, výlučne pre stolové systémy. Neexistuje žiadna oblasť, ktorá by bola spojená s generickými platformami.

Linux
Gentoo Linux je všestranný, rýchly, vysoko konfigurovateľný a úplne zadarmo Linux a FreeBSD ... Vytvoril Gentoo Foundation, Inc.

Gentoo Linux je všestranná, rýchla, vysoko konfigurovateľná a úplne bezplatná distribúcia Linuxu a FreeBSD zameraná na vývojárov a sieťových profesionálov.

Linux
BSD
FreeBSD
Red Hat je lídrom vo vývoji, nasadzovaní a riadení Linuxových a open source riešení ... Vytvoril Red Hat Inc.

Red Hat je lídrom vo vývoji, nasadzovaní a riadení Linuxu a open source riešení pre internetovú infraštruktúru - od vstavaných zariadení po zabezpečené webové servery. Red Hat bola založená v roku 1994 vizionárskymi podnikateľmi Bobom Youngom a Marcom Ewingom.

Linux
Linux je bezplatný operačný systém a Puppy Linux je špeciálna zostava Linuxu, ktorá má ...

Linux je bezplatný operačný systém a Puppy Linux je špeciálna zostava Linuxu určená na jednoduché a rýchle spracovanie počítačov.

Linux
YunoHost je distribúcia založená na GNU /Linuxe v Debiane, ktorá je balená so slobodným softvérom, ktorý ...

YunoHost je distribúcia založená na GNU /Linuxe Debianu, ktorá je dodávaná so slobodným softvérom, ktorý automatizuje inštaláciu osobného webového servera.

Linux
Self-Hosted
Debian
Hodnotenia: 

Spoločnosť Univention Corporate Server 4.3-3 vyšla 11. decembra 2018. Viac informácií na: https://help.univention.com/t/ucs-4-3-3-thirt-point-release-for-ucs-4-3-...

Je to FOSS a OSTechNIx píše o UCS.

Odvtedy je Univention Corporate Server už dostupný ako Amazon Machine Image v AWS, takže nastavte verejné alebo virtuálne súkromné ​​cloudové inštancie Univention Corporate Server, vlastne vo verzii 3.2 rev 2. To ponúka veľa úžasných scenárov, poskytovať rôzne služby ako poštové služby, súborové služby atď. v oblakoch. Je už možné, niekoľko prípadov UCS na premise a "v mraku" pracovať spoločne. Samotná AWS poskytuje veľa bezpečnostných otázok na zabezpečenie akéhokoľvek spojenia medzi miestnymi a cloudovými inštanciami UCS, ako sú virtuálne súkromné ​​oblaky, virtuálne privátne siete alebo sieťové akcie. Okrem toho Univention poskytuje úžasnú aplikáciu "OPENVPN4UCS" v aplikácii App-Center (https://www.univention.de/produkte/ucs/app-katalog/app/details/openvpn4ucs), ktorá zabezpečuje prepojenia s inštanciami cloud-ucs. < /p>

Online portal of UCS for all users and administrators
Univention Management Console
Univention App Center
Univention App Center - Application detail page
Single sign-on login with UCS
Password self services with UCS
Active Directory Domain Join with UCS
Add users in UCS
LDAP directory in UCS
Nagios monitoring in UCS
SAML in UCS
Univention Configuration Registry in UCS
UCS mail services
UCS Virtual Machine Manager
Setup of Univention Corporate Client (UCC)
Pre tých, ktorí majú záujem o praktické príklady aplikácií pre Univention Corporate Server (UCS) a UCS Virtual Machine Manager (UVMM), môžete navštíviť referenčné stránky spoločnosti Univention a pozrieť sa na ...
Univention Corporate Server 4.3-3 bol vydaný 11. decembra 2018. Viac informácií na: https://help.univention.com/t/ucs-4-3-3-thirt-point-release-for-ucs-4-3-...