Pidgin je ľahko použiteľný, multi-protokol chat klient klient používa milióny. Vytvoril Pidgin

Pidgin je ľahko použiteľný klient s viacerými protokolovými chatmi, ktorý používajú milióny. Pripojte sa k AIM, MSN, Yahoo, XMPP a viacerým chatovým sieťam naraz. Má vstavanú podporu pre službu NSS, ktorá ponúka šifrovanie správ klient-server pre protokoly, ktoré ju podporujú. Program je rozšíriteľný prostredníctvom zásuvných modulov, vrátane šifrovania „Off-the-Record Messaging“ a Pidgin, ktoré poskytujú end-to-end šifrovanie správ.

Alternatívy k Pidgin pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 15 programov podobných ako Pidgin.
Alternatives: 
Open source interoperabilná aplikácia pre spoluprácu. Vytvoril New Vector Ltd

Riot (predtým Vector) je open source interoperabilná aplikácia bežiaca na Web, iOS a Android.

Mac
Windows
Linux
Web
Android
iPhone
Android Tablet
iPad
...
Self-Hosted
Chrome
Safari
F-Droid
Firefox
Open-source videohovory a chat. Vytvoril ju Univerzita v Štrasburgu (Francúzsko) a mnoho ďalších.

Jitsi (predtým SIP Communicator) je audio /video a chatový komunikátor s úplným end-to-end šifrovaním, ktorý podporuje protokoly ako SIP, XMPP /Jabber, ICQ /AIM, Windows Live, Yahoo !, GTalk /Hangouts rozšírenia , ako aj OTR, ZRTP, atď.

Mac
Windows
Linux
Web
Android
BSD
Posielať správy, súbory, vytvárať skupiny a robiť Tox to Tox audio a video hovory. Bezpečne. Vytvoril Project Tox

So vznikom rozsiahlych vládnych monitorovacích programov je Tox ľahko použiteľná aplikácia, ktorá vám umožní spojiť sa s priateľmi a blízkymi bez toho, aby niekto počúval.

Mac
Windows
Linux
Android
iPhone
Android Tablet
BSD
Zdarma, open source a cross platform messaging a e-mailovú aplikáciu, ktorá kombinuje spoločné webové ... \ t Vytvoril Ramiro Saenz

Rambox vám dáva možnosť pridať spoločné služby mnohokrát, čo potrebujete, všetko na jednom mieste. Je ideálny pre ľudí, ktorí pracujú s mnohými službami pre obchodné a súkromné ​​účty.

Mac
Windows
Linux
Hlasová, video a chatová komunikácia, bezpečné, decentralizované, silné súkromie a slobody. Vytvoril Savoir-faire Linux

Ring sa umiestni ako potenciálna bezplatná náhrada Skype

Open Source a multiplatformový. Ring vám poskytuje plnú kontrolu nad komunikáciou a bezkonkurenčnou úrovňou súkromia.

Mac
Windows
Linux
Android
iPhone
Miranda IM je menší, rýchlejší a ľahší instant messenger s podporou viacerých protokolov. Vytvoril tím Miranda-IM

Miranda IM je menší, rýchlejší a ľahší instant messenger s podporou viacerých protokolov. Miranda je navrhnutá od základu, aby bola efektívna z hľadiska zdrojov a zároveň poskytuje bohatú sadu funkcií. Obsahuje podporu pre AIM, Jabber, ICQ, IRC, MSN, Yahoo, Gadu-Gadu a ďalšie.

Windows
PortableApps.com
Empatia je program na odosielanie správ, ktorý podporuje text, hlas, videochat a prenos súborov cez mnoho ... Vytvorené v projekte GNOME

Empatia je program na odosielanie správ, ktorý podporuje prenos textu, hlasu, videa a súborov prostredníctvom rôznych protokolov. Môžete to povedať o svojich účtoch vo všetkých týchto službách a robiť všetky konverzácie v rámci jednej aplikácie.

Linux
BSD
Adium je bezplatná a otvorená zdrojová aplikácia pre zasielanie okamžitých správ pre Mac OS X, písaná pomocou Mac OS Xs ... Vytvoril tím Adium

Adium je bezplatná a otvorená zdrojová aplikácia pre zasielanie okamžitých správ pre systém Mac OS X, napísaná pomocou operačného systému Mac OS Xs Cocoa API, vydaného pod GNU GPL a vyvinutého tímom Adium.

Mac
Miranda New Generation je nástupcom populárneho viacprotokolového klienta na odosielanie okamžitých správ pre ... Vytvoril miranda.newgen

Miranda New Generation je nástupcom populárneho multi-protokolu instant messaging klienta pre Windows - Miranda IM. Veľmi ľahké na systémové zdroje a veľmi rýchlo.

Podpora protokolu:

Windows
PortableApps.com
Plne vybavený a ľahko použiteľný klient Jabber Vytvoril tím Gajim

Cieľom Gajimu je poskytnúť plne funkčný a ľahko použiteľný klient Jabber. Gajim pracuje s GNOME pekne, ale nevyžaduje ho na spustenie. Vydáva sa pod GNU General Public License.

Mac
Windows
Linux
BSD
Xfce
Digsby je multiprotocol IM klient, ktorý vám umožní chatovať so všetkými svojimi priateľmi na AIM, MSN, Yahoo ... Vytvoril dotSyntax

Digsby je multiprotocol IM klient, ktorý vám umožní chatovať so všetkými svojimi priateľmi na AIM, MSN, Yahoo, ICQ, Google Talk a Jabber s jedným jednoduchým správcom zoznamu priateľov.

Windows
Psi je aplikácia na odosielanie okamžitých správ pre systémy Windows, Linux a Mac OS X, ktorá sa pripája k bezplatnému ...

Psi je aplikácia na odosielanie okamžitých správ pre systémy Windows, Linux a Mac OS X, ktorá sa pripája k voľnej, otvorenej sieti XMPP.

Mac
Windows
Linux
BSD
Klientský klient pre službu Google Hangouts
Psi je aplikácia na odosielanie okamžitých správ pre systémy Windows, Linux a Mac OS X, ktorá sa pripája k bezplatnému ...

Psi je aplikácia na odosielanie okamžitých správ pre systémy Windows, Linux a Mac OS X, ktorá sa pripája k voľnej, otvorenej sieti XMPP.

Mac
Windows
Linux
BSD
Disa je váš nový rozbočovač správ. Vytvoril Disa.im

Zjednotené zasielanie správ je úžasné.

Disa je váš nový rozbočovač správ. Konverzácie z rôznych služieb sa dajú bez problémov spojiť alebo rozpustiť v priebehu niekoľkých sekúnd.

Android
Android Tablet
Kindle Fire
Hodnotenia: 

Prepáčte, neviete, kde o tom diskutovať ...

Alternativeto.net prezentuje Pidgin ako alternatívu k Adiu, ktorý je použiteľný v Mac OS.

Klienti Pidgin a Adium sú klienti s viacerými protokolmi. Technicky najviac zdieľať niektoré hlavné komponenty, pretože Adium je väčšinou Mac OS špecifické rozhranie pre základné knižnice Pidgin.

Pidgin môže byť nainštalovaný aj na Mac OS, hoci tento prípad použitia nie je jednoznačne podporovaný. Aplikácia sa musí kompilovať manuálne a potom sa aplikácia spúšťa v prostredí X Window, čím poskytuje užívateľovi zážitok, ktorý nie je úplne na rovnakej úrovni ako Pidgin na iných platformách, alebo v prostredí Adium na Mac OS.

Samotný tím Pidginu sa pri používaní systému Adium pre používateľov operačného systému Mac OS. Napríklad stránka na prevzatie programu Pidgin neposkytuje žiadny inštalačný balík pre operačný systém OS X, skôr poskytuje nasledujúce tvrdenie: „Pre natívne skúsenosti s operačným systémom Mac OS X odporúčame Adium, ktoré používa libpurple (jadro Pidginu) pre väčšinu jeho podpory protokolov.“ Podobné tvrdenie možno nájsť v inštalačných pokynoch Pidginu (na adrese https://developer.pidgin.im/wiki/Installing%20Pidgin): "Môžem spustiť program Pidgin v systéme Mac OS X? Áno, môžete, ale neposkytujeme balík Dôvodom je, že na to, aby bolo možné používať Pidgin na Mac OS X, musíte nainštalovať X server a GTK +, ktoré nie sme pripravení podporiť. Použite inštalačný program fink dostupný na adrese http: //fink.sf.net.Ak by ste chceli natívne rozhranie pre aqua alebo užívateľsky príjemný inštalátor, odporúčame vám, aby ste Adium, dostupné na adrese https: //adium.im/.

Nakoniec, nesúhlasím s tým, že Pidgin môže byť skutočne prezentovaný ako alternatíva k Adium na OS X, ale veľmi vysoký počet „hlasov“ spojených s Pidgin, kvôli jeho popularite na inej platforme, to robí sa javí ako veľmi preferovaná alternatíva k Adiu na OS X, hoci jeho skutočné používanie v operačnom systéme X je okrajové a nepodporované.

Teraz som tu nový ako účastník, takže si nie som istý, ako tento problém najlepšie vyriešiť. Môžem si predstaviť tri prístupy k tomuto: buď odstrániť Pidgin ako alternatívu k Adium (a iným klientom zasielania správ o Mac OS), alebo odstrániť platformu Mac OS na Pidgin, alebo rozdeliť aplikáciu Pidgin do dvoch odlišných aplikácií, povedzme Pidgin a Pidgin na Mac, ktorá by presnejšie pozerala Pidgin ako možnú, hoci veľmi nepopulárnu alternatívu k Adium (alebo akejkoľvek inej aplikácii pre okamžité zasielanie správ z tohto dôvodu).

Takže ... Komentáre? Rady? Postupy Commons?

  • James

Preto som v súlade s tým upravil komentár k systému Mac OS X. Umiestnite myš nad Mac v zozname platforiem Ľutujeme len neoficiálny port

[Upravil Satuim, 24. júla]

Program sa mi veľmi páčil, ale nepáčilo sa mi, že informácie o mojom účte, vrátane hesiel, boli uložené v obyčajnom textovom súbore.

Používam Pidgin, pretože som nenašiel lepšieho klienta, ktorý spĺňa rovnaký účel ako Pidgin dobre.

Musím však povedať, že je to v mojich skúsenostiach dosť nestabilné a buggy.

Veľmi pekné a ultralehké, ale všetky textové polia sa zmrazia pri použití záložnej karty alebo návratu do záhlavia riadku. Skontrolujem alternatívy, ale určite sa vrátim na Pidge, ak bude táto chyba opravená.

Myslím si, že je to jeden z najlepších klientov s viacerými protokolmi (a samozrejme multiplatform). Je to veľmi rýchle, stabilné.

Ale ... Používam Gadu protokol (Poľsko) a keď boli zavedené nové čísla (nad 17 000 000), mám problém s prijímaním správ z týchto nových čísel.

Čítal som o tom vo fórach a na internete, ale nikde nemôžem vyriešiť. Nová verzia programu pidgin (2.6.5) to nepomohla vyriešiť.

Pidgin chat window
Contact window
For accounts on multiple chat networks
Skype Plugin for Pidgin
All your friends in one place
71 languages are supported
Mám dlhoročnú prax prostredníctvom Google Talk a rád by som v tom pokračoval!
Vynikajúci klient. Rozhranie .. dobre .. škaredé, ale veľa pluginov. Jediný problém je, že neexistuje žiadna podpora Skype (Skypekit, hello?) A ani štandardný VoIP cez SIP. Takže pre mňa je to úplne zbytočné.