Od tvorcov CPU-Z patrí PC WIZARD medzi najpokročilejšie systémové informačné programy na trhu. PC WIZARD 2008 je výkonný nástroj určený najmä na detekciu hardvéru, ale aj niekoľko ďalších analýz. Je schopný identifikovať veľkú škálu systémových komponentov a podporuje najnovšie technológie a štandardy. Tento nástroj sa pravidelne aktualizuje (zvyčajne raz mesačne), aby poskytol čo najpresnejšie výsledky.

Alternatívy k PC Wizard pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 14 programov podobných ako PC Wizard.
Alternatives: 

CPU-Z je freeware systémový profiler (systémový monitor) pre Microsoft Windows (pre všetky verzie od 95 po), ktorý detekuje centrálnu procesorovú jednotku, RAM, chipset základnej dosky a ďalšie hardvérové ​​funkcie moderného osobného počítača a zobrazí informácie v jednom okne.

Windows
Android
PortableApps.com

Speccy je pokročilý nástroj System Information pre váš počítač, ktorý je k dispozícii vo verzii inštalačného programu a ako prenosná verzia v 24 jazykoch. Robí rýchly prehľad vášho počítača a dáva vám kompletný prehľad o každom zariadení, ktoré je vo vašom počítači.

Windows

GPU-Z je ľahký systémový nástroj určený na poskytovanie dôležitých informácií o grafickej karte a grafickom procesore.

Hlavné funkcie

Windows
PortableApps.com

AIDA64 je systémová informačná, diagnostická a audítorská aplikácia vyvinutá spoločnosťou FinalWire Ltd., ktorá beží na operačných systémoch Windows, Android, iOS, Windows Phone a Tizen. Zobrazuje podrobné informácie o komponentoch počítača.

Windows
Android
iPhone
Windows S
Android Tablet
Windows Phone
iPad
Tizen OS
...
Ubuntu Touch

I-Nex je aplikácia, ktorá zhromažďuje informácie o hardvérových komponentoch dostupných vo vašom systéme a zobrazuje ju pomocou používateľského rozhrania podobného populárnemu nástroju Windows CPU-Z.

Linux

SidebarDiagnostics - Jednoduchý bočný panel pre pracovnú plochu systému Windows, ktorý zobrazuje informácie o diagnostike hardvéru.

Windows

I-Nex je aplikácia, ktorá zhromažďuje informácie o hardvérových komponentoch dostupných vo vašom systéme a zobrazuje ju pomocou používateľského rozhrania podobného populárnemu nástroju Windows CPU-Z.

Linux

SIW je pokročilý nástroj Systémové informácie pre systém Windows, ktorý zhromažďuje podrobné informácie o vlastnostiach a nastaveniach systému a zobrazuje ho veľmi zrozumiteľným spôsobom.

Windows
PortableApps.com

CAM monitoruje a zaznamenáva všetky dôležité štatistické údaje o PC vrátane teplôt CPU /GPU, využitia za čas, rýchlosti siete, úložného priestoru, FPS a mnoho ďalšieho.

Windows
Android
iPhone

Poradca spoločnosti Belarc vytvára podrobný profil vášho nainštalovaného softvéru a hardvéru, inventára siete, chýbajúcich rýchlych oprávnení spoločnosti Microsoft, stavu antivírusov, bezpečnostných kritérií a zobrazuje výsledky vo webovom prehľadávači.

Windows
Hodnotenia: 

Sprievodca počítačom poskytuje množstvo informácií v najdôležitejšom formáte, ktorý sa ľahko číta a naviguje. na rozdiel od niektorých alternatív. Čo viac by ste sa mohli opýtať na systémový informačný nástroj?

Sprievodca PC vám povie viac o vašom počítači, ako ste kedy chceli vedieť ...

Sprievodca PC poskytuje množstvo informácií v najdôležitejšom formáte, ktorý je ľahko čitateľný a navigovateľný; na rozdiel od niektorých alternatív. Čo viac by ste mohli požiadať o systémový informačný nástroj?