SidebarDiagnostics - Jednoduchý bočný panel pre pracovnú plochu systému Windows, ktorý zobrazuje informácie o diagnostike hardvéru.

Vlastnosti: Monitory CPU, RAM, GPU, siete a logické jednotky. Umožňuje pre veľa customization.Allows upozornenie na rôzne hodnoty.Allows záväzné hotkeys.Supports monitory všetkých typov DPI.Má hodiny na vrchole.

Alternatívy k Sidebar Diagnostics pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 7 programov podobných ako Sidebar Diagnostics.
Alternatives: 

CPU-Z je freeware systémový profiler (systémový monitor) pre Microsoft Windows (pre všetky verzie od 95 po), ktorý detekuje centrálnu procesorovú jednotku, RAM, chipset základnej dosky a ďalšie hardvérové ​​funkcie moderného osobného počítača a zobrazí informácie v jednom okne.

Windows
Android
PortableApps.com

cinnamon-cpufreq-applet - applet appletu Gnome 3 CPUFreq na Cinnamon - s niekoľkými opravami.

Linux
Cinnamon
GNOME

Od tvorcov CPU-Z patrí PC WIZARD medzi najpokročilejšie systémové informačné programy na trhu. PC WIZARD 2008 je výkonný nástroj určený najmä na detekciu hardvéru, ale aj niekoľko ďalších analýz.

Windows
General Settings
Advanced Settings
Customization
Monitoring settings
Naozaj pekné, veľa nastavení, takže môžete použiť, ako chcete, a že win10 dokonalý vzhľad! mmmuah!