Poradca spoločnosti Belarc vytvára podrobný profil vášho nainštalovaného softvéru a hardvéru, inventára siete, chýbajúcich rýchlych oprávnení spoločnosti Microsoft, stavu antivírusov, bezpečnostných kritérií a zobrazuje výsledky vo webovom prehľadávači. Všetky vaše informácie o profile PC sú na vašom počítači súkromné ​​a nie sú odoslané na žiadny webový server.

Alternatívy k Belarc Advisor pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 10 programov podobných ako Belarc Advisor.
Alternatives: 

CPU-Z je freeware systémový profiler (systémový monitor) pre Microsoft Windows (pre všetky verzie od 95 po), ktorý detekuje centrálnu procesorovú jednotku, RAM, chipset základnej dosky a ďalšie hardvérové ​​funkcie moderného osobného počítača a zobrazí informácie v jednom okne.

Windows
Android
PortableApps.com

Speccy je pokročilý nástroj System Information pre váš počítač, ktorý je k dispozícii vo verzii inštalačného programu a ako prenosná verzia v 24 jazykoch. Robí rýchly prehľad vášho počítača a dáva vám kompletný prehľad o každom zariadení, ktoré je vo vašom počítači.

Windows

GPU-Z je ľahký systémový nástroj určený na poskytovanie dôležitých informácií o grafickej karte a grafickom procesore.

Hlavné funkcie

Windows
PortableApps.com

AIDA64 je systémová informačná, diagnostická a audítorská aplikácia vyvinutá spoločnosťou FinalWire Ltd., ktorá beží na operačných systémoch Windows, Android, iOS, Windows Phone a Tizen. Zobrazuje podrobné informácie o komponentoch počítača.

Windows
Android
iPhone
Windows S
Android Tablet
Windows Phone
iPad
Tizen OS
...
Ubuntu Touch

SIW je pokročilý nástroj Systémové informácie pre systém Windows, ktorý zhromažďuje podrobné informácie o vlastnostiach a nastaveniach systému a zobrazuje ho veľmi zrozumiteľným spôsobom.

Windows
PortableApps.com

SIW je pokročilý nástroj Systémové informácie pre systém Windows, ktorý zhromažďuje podrobné informácie o vlastnostiach a nastaveniach systému a zobrazuje ho veľmi zrozumiteľným spôsobom.

Windows
PortableApps.com

Od tvorcov CPU-Z patrí PC WIZARD medzi najpokročilejšie systémové informačné programy na trhu. PC WIZARD 2008 je výkonný nástroj určený najmä na detekciu hardvéru, ale aj niekoľko ďalších analýz.

Windows

lshw (Hardware Lister) je malý nástroj, ktorý poskytuje podrobné informácie o konfigurácii hardvéru stroja. Dokáže nahlásiť presné konfigurácie pamäte, verziu firmvéru, konfiguráciu základnej dosky, verziu a rýchlosť procesora, konfiguráciu pamäte cache, rýchlosť zbernice atď.

Linux
Hodnotenia: 

Guake nie je alternatívou k Belarc Advisoru Sú to úplne iné programy, jeden je terminál, druhý robí auditovanie, nehovoriac o tom, že ani bežia na rovnakom OS!

Aj keď nová verzia tohto softvéru trvá SOOO oveľa dlhšie na audit PC ako tie staršie, je to stále najlepší softvér, ktorý som našiel FULLY audit stroj .... To je licencia ...
Guake nie je alternatívou k Belarc poradcovi Jedná sa o úplne iné programy, jeden je terminál druhý robí audit, nehovoriac o tom, že ani spustiť na rovnakom OS!