GIMP je bezplatný program pre takéto retušovanie fotografií, kompozíciu obrázkov a tvorbu obrázkov. Vytvoril Free Software Fundation (GNU)

GIMP je voľne distribuovaný program pre úlohy, ako sú retušovanie fotografií, kompozícia obrázkov a tvorba obrázkov. Môže byť použitý ako jednoduchý program pre maľovanie, expertný program na retušovanie fotografií, on-line dávkové spracovanie systému, masový produkčný obrazový renderer, prevodník formátov obrázkov a ďalšie.

K dispozícii aj ako prenosná aplikácia: http://portableapps.com/apps/graphics_pictures/gimp_portable

Alternatívy k GIMP pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 15 programov podobných ako GIMP.
Alternatives: 
ShowFoto je samostatný editor obrázkov projektu digiKam. Vytvoril Digikam

ShowFoto je samostatný editor obrázkov projektu digiKam.It beží bez podpory databázy digiKam obrázkov, ale poskytuje všetky funkcie editora obrázkov.

Mac
Windows
Linux
KDE
Polarr Photo Editor je od pokročilých obrazových filtrov až po profesionálne lokálne úpravy. Vytvoril Polarr

Od vysoko presných svetelných a farebných nástrojov až po pokročilé nastavenia jasnosti a odhmlievania až po možnosť vytvárať a ukladať vlastné filtre. Polarr je ideálny editor fotografií pre bloggerov, študentov a foto profesionálov.

Mac
Windows
Linux
Web
Android
iPhone
Blackberry
Windows S
...
Android Tablet
iPad
Chrome
Online editor fotografií, ktorý dokáže pracovať so súbormi PSD, XCF a Sketch (Photoshop, Gimp a Sketch App). Vytvoril Photopea

Online editor fotografií vytvorený pomocou HTML5. Otvorte, upravte a uložte súbory PSD a XCF - Photoshop a Gimp. Prevod medzi PSD, XCF, JPG, PNG a WebP.

Web
Chrome OS
Pripravte sa na fotografovanie tam, kde sa pred fotorom neprejavila žiadna fotografia. Vytvoril Chengdu Everimaging Science and Technology Co, Ltd

Pripravte sa na fotografovanie tam, kde sa pred fotorom nezachytila ​​žiadna fotografia.

Mac
Windows
Web
Android
iPhone
Windows S
Windows Phone
Kindle Fire
Photoshop vo vašom prehliadači, Sumo Paint pokročilý editor obrázkov založený na prehliadači. Vytvoril Sumoing Ltd

Sumo Paint je výkonný editor obrázkov s dlhoročnou históriou ako plne schopný klon Photoshopu v prehliadači.

Web
SketchPort je online kresliaca komunita s bezplatným softvérom pre PC, Mac, iOS a Android. Vytvoril SketchPort

SketchPort je online kresliaca komunita s bezplatným softvérom pre PC, Mac, iOS a Android. Kresliť, chatovať, hlasovať, byť inšpirovaný, napádať a získavať odznaky!

Mac
Windows
Linux
Web
Android
Android Tablet
iPad
Photo Raster je online editor fotografií s pokročilými funkciami pre úpravu fotografií a maľovanie. Vytvoril David Levinsky

Photo Raster je online editor fotografií s pokročilými funkciami na úpravu fotografií a maľovanie. Photo Raster je poháňaný technológiou WebGL, ktorá poskytuje výkon nikdy nevídaný v online aplikáciách.

FEATURES

Web
Online nástroj na úpravu grafiky využíva technológie HTML5, ako je Canvas, Offline support, Drag and Drop. Vytvoril ViliusL

miniPaint je bezplatný online editor obrázkov pomocou HTML5. Upravte, upravte svoje obrázky, pridajte efekty online vo svojom prehliadači bez toho, aby ste museli inštalovať čokoľvek ...

Web
Zlepšiť a hrať sa s digitálnymi fotografiami na Pho. Vytvoril VicMan Imaging Software

Zlepšite a prehrajte si svoje digitálne fotografie na stránkach spoločnosti Pho.to pomocou jednoduchých, ale výkonných nástrojov na úpravu a služby. Vylepšite svoje fotografie, bavte sa s fotografiami online, retušujte portréty a zdieľajte svoje fotografie zadarmo. Bezplatné služby Pho.to:

Web
Android
iPhone
iPad
Bezplatný softvér na úpravu fotografií. Vytvorené piZap

Bezplatný softvér na úpravu fotografií.

Web
Android
iPhone
Facebook
Vrstvy, filtre, štýly vrstiev, vrstvy úprav, masky, výbery, kefy, undo /redo, grafika ...

Plne vybavený profesionálny editor fotografií - vrstvy, filtre, štýly vrstiev, vrstvy filtrov, HDR atď. Stiahnite si zadarmo alebo ho spustite priamo vo svojom prehliadači!

Windows
Linux
Web
Kedysi dávno, seriózne úpravy fotografií boli ponechané na grafikov. Vytvoril ribbet

Kedysi dávno, seriózne úpravy fotografií zostali na grafických dizajnéroch. Profesionálne softvérové ​​balíky ako Photoshop sú silné, ale veľmi drahé a tak zložité, že kurzy bežia do tisícov dolárov a rokov štúdia.

Web
Web 2.0 image nástroj pre konverziu obrázkov online a aplikovať efekty, ako je orezanie, zmena veľkosti, filtre ... Vytvoril Pierre-e GOUGELET

obrazový nástroj web 2.0 na konverziu obrázkov online a aplikovanie efektov, ako je orezanie, zmena veľkosti, filtre ... vyskúšajte to zadarmo!

Web
Výkonný, ale ľahko použiteľný online editor fotografií s krásnymi efektmi a filtrami. Vytvoril iPiccy, Inc.

iPiccy je online editor fotografií s mnohými výkonnými funkciami, aby vaše obrázky boli krásne.

Web
Online generátor favicon & amp; Creator umožňuje previesť obrázok GIF, JPEG, PNG a stiahnuť v ...

Online generátor favicon umožňuje konvertovať obrázok GIF, JPEG, PNG a stiahnuť vo formáte favicon.ico 16x16 alebo 32x32 pixelov alebo HTML kód, vytvoriť galériu favicon.

Windows
Linux
Android
iPhone
Chrome OS
Hodnotenia: 

GIMP používam profesionálne v mojej práci. Používame len open source softvér, takže som sa musel naučiť GIMP namiesto Photoshopu. Tam bola celkom strmá krivka učenia, ale nikdy sa nedotýkam Photoshop dnes. Stále mi však chýbajú niektoré veci, napríklad efekty vrstvy, ale myslím si, že GIMP nakoniec vyhrá. Viem, že je to trochu iné a frustrujúce dostať sa na. Verím, že každý by mal dať GIMPu poctivú skúšku predtým, než ju vloží do koša.

V systéme Gimp je pracovný postup úplne odlišný a tiež skratky. Vo väčšine programov môžete napríklad zrušiť výber pomocou klávesovej skratky Ctrl + D, ale v službe Gimp použijete klávesovú skratku Ctrl + Shift + A. Je to podobné ako pri úpravách obrázkov Emacs: musíte si znovu overiť všetky ovládacie prvky zo štvorca, pri údajnom dlhšom prínose -term produktivity z použitia veľmi robustného a skriptovo orientovaného programu.

Mám ľútosť voči tým, ktorí si jednoducho nemôžu dovoliť Photoshop. Je to štandardný softvér a pravdepodobne je viac v súlade s pokynmi pre užívateľské rozhranie, zatiaľ čo Gimp bol často zachytený v ohni medzi všetkými projektmi, na ktorých závisí Gimp (GTK, automake, GEGL atď.). Gimp nie je výnimkou: rovnako ako mnohé veľké open-source projekty, aj debaty a sväté vojny sú nepochybne hojné ("plávajúce panely alebo všetko v jednom okne?").

Ak chcete povedať, že ak potrebujete pracovný postup podobný Photoshopu, ale nemôžete si dovoliť Photoshop, máte naozaj šťastie a mali by ste sa pokúsiť nájsť iný spôsob, ako používať Photoshop pre vaše potreby. Ak ste však otvorení na používanie nového programu a pracovného toku (t. J. Nikdy ste nemali možnosť používať program Photoshop), je pravdepodobné, že váš účet Gimp vyhovuje vášmu účtu.

Keď som na hodinách, používam Adobe Photoshop - stále kráľa editorov rastrovej grafiky IMO. Ale pre moje vlastné osobné použitie, som naozaj páčil GIMP. PS CS5 vlastne dával svojmu počítaču trochu smútok, tak často, zatiaľ čo každá iterácia GIMPu bola vždy pevná. Je to o niečo jednoduchšie na systémových zdrojoch a človek ... Mám rád cenovku vo výške 0,00 USD.

nestojí za zaplatenie za PS, pretože je to GIMP:) kartony

GIMP je skvelý, pretože je multiplatformný a nájdete množstvo tutoriálov, s ktorými môžete s fotografiami manipulovať takmer čokoľvek.

Skvelý kus softvéru pre tých z nás, ktorí sa nechcú rozbaliť do photoshopu, a /alebo ho nezákonne získať a skončiť so systémom, ktorý je plný vírusov & amp; Trojans.

Skvelé. Jednoduché použitie

Výborná alternatíva k Photoshopu

Gimp už nie je pre MacOS k dispozícii. Od verzie 2.8.X, ktorá bola vydaná v roku 2013/2014, neboli pre OS X /macOS vytvorené novšie verzie.

Skvelý) Páči sa mi ten, ale nie je to ľahké pochopiť prvýkrát

Páči sa mi to.

Haters si musí uvedomiť, že to nie je zamýšľané ako open source verzia Photoshopu, ale ALTERNATÍVNA pre Photoshop. Používam Ubuntu a GUI sa krásne hodí. Je to tiež určené pre Linux, nie Mac alebo Windoze.

Čokoľvek, čo som kedy potreboval pre Photoshop, môžem urobiť v GIMP. Nie som profesionál, som užívateľ. Teraz by som chcel, aby som nemal všetky peniaze na CS4. : /

Používam ho

Myslím, že pre slobodný softvér je celkom dobrý

Je to pomerne jednoduché pochopiť a vytvoriť pomerne kvalitné obrázky na použitie vo videách YouTube.

Dual screens
Windows
OS X
OS X
Budú mať jednu vec spoločnú - všetci sa najprv zvykli na Photoshop. GIMP nie je dokonalý. Má hrubé hrany. Je vyvinutý dobrovoľníkmi, nie je podporovaný obrovským obchodným úsilím, ako je napr.
Používam GIMP profesionálne v mojej práci. Používame len open source softvér, takže som sa musel naučiť GIMP namiesto Photoshopu. Tam bola celkom strmá krivka učenia, ale nikdy sa nedotýkam Photoshop dnes. Aj ...