Program Encrypto umožňuje šifrovanie súborov pred odoslaním ich priateľom alebo spolupracovníkom. Vytvoril spoločnosť MacPaw Inc.

Zabezpečte akýkoľvek súbor so šifrovaním AES-256

Program Encrypto zaberá ľubovoľný súbor alebo priečinok a pridá k nemu šifrovanie AES-256. Pri šifrovaní viete, že váš súbor je neuveriteľne bezpečný a že k nemu pristupuje iba ten správny používateľ.

Vytvoriť nápovedu pre heslo

Namiesto toho, aby ste príjemcovi odovzdali heslo, vložte jedinečné heslo, ktoré by ste mohli rozlúštiť.

Bezpečne odosielajte súbory

Pošlite šifrované súbory prostredníctvom e-mailu, Správy, AirDrop, Dropbox, poštový holub s USB kľúčom - napriek tomu ich pošlete, vaše súbory sú chránené. Viac informácií »

... Alebo uložte ich na disk

S aplikáciou Encrypto môžete nielen šifrovať a zdieľať súbory, ale môžete ich tiež uložiť na vlastný disk. Vyberte svoje súbory, vložte ich cez Encrypto a voilà - sú chránené.

Funkcie: 
Alternatívy k Encrypto pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 6 programov podobných ako Encrypto.
Alternatives: 
Chráňte svoje súbory cloudu pomocou šifrovania na strane klienta pre službu Dropbox, Disk Google a ďalšie. Vytvoril Skymatic

Cryptomator poskytuje transparentné šifrovanie na strane klienta pre váš cloud. Chráňte svoje dokumenty pred neoprávneným prístupom. Cryptomator na ploche je zadarmo a open source softvér, takže si môžete byť istí, že nie sú žiadne zadné vrátka.

Mac
Windows
Linux
Android
iPhone
iPad
TrueCrypt je bezplatný nástroj, ktorý sa používa na šifrovanie on-the-fly (OTFE).
Šifrovať a podpísať údaje a komunikáciu. Vytvoril projekt The GnuPG

GnuPG umožňuje šifrovať a podpísať vaše dáta a komunikáciu, ponúka všestranný systém správy kľúčov, ako aj prístupové moduly pre všetky druhy verejných kľúčových adresárov. GnuPG, tiež známy ako GPG, je nástroj príkazového riadku s funkciami pre jednoduchú integráciu s inými aplikáciami.

Mac
Linux
PortableApps.com
Xfce
OpenPGP
AES Crypt je pokročilý nástroj na šifrovanie súborov, ktorý sa integruje so systémom Windows alebo beží ... Vytvorené spoločnosťou Packetizer

AES Crypt je pokročilý nástroj na šifrovanie súborov, ktorý sa integruje so systémom Windows alebo sa spúšťa z príkazového riadku systému Linux, aby poskytol jednoduchý, ale výkonný nástroj na šifrovanie súborov pomocou Advanced Encryption Standard (AES).

Mac
Windows
Linux
Android
iPhone
Android Tablet
iPad
Boxcryptor je ľahko použiteľný šifrovací softvér optimalizovaný pre cloud. Vytvoril Secomba GmbH

Boxcryptor je ľahko použiteľný šifrovací softvér optimalizovaný pre cloud. Umožňuje bezpečné používanie služieb cloudového úložiska bez obetovania komfortu.

Mac
Windows
Android
iPhone
Chrome OS
Windows S
Android Tablet
Windows Phone
...
iPad
Blackberry 10
CryptSync je malý nástroj, ktorý synchronizuje dve zložky pri šifrovaní obsahu v jednom ...

CryptSync je malý nástroj, ktorý synchronizuje dve zložky pri šifrovaní obsahu v jednej zložke. To znamená, že jedna z dvoch priečinkov má všetky súbory nešifrované (súbory, s ktorými pracujete) a ostatné súbory majú šifrované všetky súbory.

Windows
Hodnotenia: 

Program Encrypto je program, ktorý umožňuje šifrovať jednotlivé súbory, napríklad aby ste ich mohli poslať ako prílohy bez rizika, že ich niekto môže zachytiť a prečítať. Používa algoritmus AES-256 na šifrovanie. Vyberiete heslo a oznámite to príjemcovi inými prostriedkami. Potom používajú program Encrypto na dešifrovanie súboru a čítanie obsahu.

Toto všetko je vynikajúce okrem toho:

  • Encrypto je proprietárny, nie open source. To znamená, že nie je možné vidieť ich kód a posúdiť, či je kryptografia správne implementovaná a či sú nejaké zadné vrátky alebo nie.
  • Encrypto vytvára šifrovanú verziu súboru ako súbor .crypto. Vyzerá to pre nich výlučne, takže nie je jasné, že na otvorenie súboru môže byť použitá akákoľvek iná aplikácia, a to aj v prípade, že používa štandard AES-256. Zdá sa teda, že šifrovanie súborov pomocou Encrypto sa zamknete do Encrypto.
  • 7-Zip je open source alternatíva, ktorá robí presne to isté, a preto vás nezablokuje a môžete skontrolovať kód. Zariadenie 7Zip však na počítači Mac nepracuje natívne.
Program Encrypto je program, ktorý umožňuje šifrovať jednotlivé súbory, napríklad aby ste ich mohli posielať ako prílohy bez rizika, že ich niekto môže zachytiť a prečítať. Používa ...