TrueCrypt je bezplatný nástroj, ktorý sa používa na šifrovanie on-the-fly (OTFE).
Alternatívy k TrueCrypt pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 0 programov podobných ako TrueCrypt.
Hodnotenia: 

Truecrypt absolvoval bezpečnostný audit, ale odvtedy boli zistené chyby. VeraCrypt, ktorý je tiež otvorený zdroj, prevzal kód TrueCrypt a vylepšil ho, a to aj z hľadiska bezpečnosti. VeraCrypt je spätne kompatibilný s kontajnermi TrueCrypt. Odteraz by ste mali používať VeraCrypt a konvertovať kontajnery do formátu VeraCrypt.

Truecrypt je odstránený. Veracrypt zdedil kód, pridal nové funkcie a zvýšil bezpečnosť. Nepoužívajte Truecrypt, používajte Veracrypt; je to stále otvorený zdroj, zadarmo a každý bit ako užitočné.

Voľný, ale ... Keď je jeden prostriedok "zadarmo" ako v:

  • "Voľný v mieste sťahovania": Áno

  • [" Libre definícia softvéru"] [1]: Nie Upozorňujeme, že podľa stránky "[Zakázané položky] [2]" projektu Fedora:

Tento softvér TrueCrypt je pod zlou licenciu, ktorá je nielen non-free, ale má potenciál, aby sa aktívne nebezpečné pre koncových užívateľov alebo distribútorov, ktorí súhlasia s ním, ich otvorenie na možné právne kroky aj keď dodržiavajú všetky licenčné podmienky v závislosti od zámeru držiteľa autorských práv.

Toto je skutočne pravda, ako uvádza v licencii [lic] (oddiel VI.2):

nesmiete používať, upravovať, kopírovať, vytvárať odvodené diela, (RE) distribuovať alebo ďalej licencovať tohto produktu alebo časť (i) uvedenej smernice, ako je výslovne uvedené v tejto licenciu (aj keď PRÁVNE REŽIM vám dáva viac práv ). AKÉKOĽVEK POSTAVENIE (AJ V PRÍPADE POVOLENIA PRÍSLUŠNÝM ZÁKONOM) INAK POUŽÍVA, ZMENIŤ, KOPÍROVAŤ, VYTVÁRAŤ DERIVÁTNE PRÁCE, (AKO) DISTRIBÚCIE ALEBO SUBLICENCIA TENTO VÝROBOK, ALEBO JEJ SÚČASŤ PRÍSLUŠNOSTI AUTOMATICKY A BEZPLATNE UKONČUJÚ VÁŠ PRÁVA PODĽA TEJTO LICENCIE A MÔŽE ZAVÁDZAŤ PORUŠENIE PRÁVA AUTORSKÝCH PRÁV (KTORÉ MÔŽE BYŤ VYHĽADANÉ).

Podrobnejšie zhrnutie licencie nájdete na tejto adrese: [FreeDesktop.org - TrueCrypt licensing concern.] [3]

[1]: https://en.wikipedia.org/wiki/Free_software "Wikipedia:" Voľný softvér "" [2]: https://fedoraproject.org/wiki/ForbiddenItems#TrueCrypt [3]: http://lists.freedesktop.org/archives/distributions/2008-October/000276.... [lic]: http://www.truecrypt.org/legal/license "TrueCrypt licenčná verzia 3.0"

[č.] [Non-cc]

TrueCrypt nebol schválený v rámci iniciatívy Open Source Initiative. Dôvodom je to, že ste nedodržali definíciu Open Source pre softvér.

Používa tiež vlastnú licenciu, ktorá bola preverená a poverená ako open-source.

  • Fedora: Zakázané položky - TrueCrypt

Softvér TrueCrypt je pod špičkovou licenciou, ktorá nie je len bezplatná, ale má potenciál byť aktívne nebezpečná pre koncových používateľov alebo distribútorov, ktorí súhlasia s tým, čo ich otvára možným právnym postupom, aj keď dodržiavajú všetky licenčných podmienok v závislosti od zámeru držiteľa autorských práv.

Z tohto dôvodu TrueCrypt nemá status: "Open Source" (stav N.B. Wikipedia na TrueCrypt je len " zdroj dostupný ")

[non-cc]: https://en.wikipedia.org/wiki/TrueCrypt#Licensing_and_Open... "Wikipedia:" TrueCrypt - licencovanie a open source status ""

Môžete skutočne namontovať zväzky Truecrypt v systéme Linux bez jeho inštalácie, ale pomocou cryptsetup. Pripojenie oddielu NTFS by fungovalo takto:

sudo cryptsetup otvorený - typ tcrypt /dev /sdc5 cryptmountpoint sudo mount -t "ntfs" -o "uhelper = udisks2, nodev, nosuid, uid = 1001, gid = 1001, dmask = 0077, fmask = 0177" /dev /mapper /cryptmountpoint " p>

Akonáhle to skončíte:

sudo umount /media /actualmountpoint sudo cryptsetup zavrieť kryptmountpoint

Docela jednoduché, ak viete ako. ;) Samozrejme, musíte nahradiť zariadenia a pripojiť body svojimi vlastnými hodnotami.

Od mája 2014 TrueCrypt už nie je podporovaný ani udržiavaný. Všetko o ňom môžete prečítať na Wikipédii: http: //en.wikipedia.org/wiki/TrueCrypt

Oficiálna webová stránka odporúča prepnutie na použitie existujúcich šifrovacích metód zabudovaných do väčšiny moderných operačných systémov. Z tohto dôvodu vám konečné vydanie umožní dešifrovať iba staré zväzky TrueCrypt, aby ste mohli migrovať na iné šifrovacie nástroje.

V komunite otvoreného zdroja je však veľké množstvo záujmu pokračovať v rozvoji nástrojov pod novým názvom a licenciou v blízkej budúcnosti. Najnovšia plnohodnotná verzia (7.1a) bola najskôr sprístupnená na rôznych stránkach tretích strán a GitHub: https://www.grc.com/misc/truecrypt/truecrypt.htm https: //github. com /AuditProject /truecrypt-verified-mirror

Nikdy nemal žiadne problémy s šifrovaním celého disku, pretože je to on-the-fly metóda. A nezaznamenal som žiadne zníženie výkonu pri hraní hier atď. Je to jednoducho najlepší bezplatný softvér na šifrovanie celého disku. Vyskúšajte, ak máte veľa súborov, ktoré potrebujú ochranu vo vašom počítači.

Toto je najlepší šifrovací softvér, aký som kedy videl, z tuctu šifrovacích programov, ktoré som skúsil. Nájdenie tejto aplikácie bolo skutočným úderom šťastia (vďaka alternatívuTo). S rozhraním, ktoré je novátorom a vysvetľujúcim sprievodcom, poskytuje skvelý spôsob, ako šifrovať existujúce diskové oddiely /jednotky a vytvoriť nové šifrované kontajnery. Kontajner súboru TrueCrypt môže fungovať ako obyčajný zväzok tým, že ho nainštaluje ako virtuálny disk a koncept skrytých zväzkov zaisťuje bezpečnosť dát na úplne novú úroveň. Bezdrôtové šifrovanie poskytuje prístup k údajom, pričom je šifrovaný na fyzickej úrovni. Ak by tu bol systém hodnotenia, dal by som 5 z 5.

Jediný krypto zlý verí, že to jednoducho funguje. áno admin je problém, ale neváhajte devs balm windblows pre požadovanie admin privilegií na pripojenie virtuálnej jednotky. všetky aplikácie, ktoré používajú emuláciu pevného disku s nízkou pákou atď. vyžadujú admin privilegia.

Ostatné problémy vyzerajú skôr ako Windows problémy ako čokoľvek. Beží na linuxe, funguje veľmi dobre, absolútne žiadne sťažnosti tu.

Chyby robia to príliš riskantné pre podnikateľskú potrebu, strávili na ňom takmer 30 hodín. že je dobré pre vytvorenie BSODs, na XP 32 aspoň.

Skvelý program, ale v systéme XP musíte ho udržiavať v prevádzke, pretože ak ho zatvoríte, zvyčajne to nenechajte u znovu spustiť, kým sa neštartuje. Taktiež ako wpuacnt povedal, musíte mať práva administrátora na počítači, ktorý ho používate, takže ho nebudete môcť používať na vašom počítači v práci, aj keď to máte na prenosnom disku USB.

Viac informácií nájdete nižšie.

Truecrypt je bezpečný - vykonal konečný audit

Softvér na šifrovanie diskov Truecrypt, obľúbený nástroj, ktorý schválil Edward Snowden, absolvoval úplný audit bezpečnostného kódu. To je na päte vývojárov aplikácie záhadne opúšťa projekt a odporúča, aby ľudia používali sporné riešenie spoločnosti Microsoft.

Počiatočný audit bootloadera vykonal iSec, ktorý so softvérom zistil len nepodstatné problémy, ktoré by neohrozili bezpečnosť. Úplná správa o audite fázy I je tu: https: //opencryptoaudit.org/reports/iSec& lowbar; Final & lowbar; Open & lowbar; Crypto & lowbar; Audit & lowbar; Project & lowbar; TrueCrypt & lowbar; ; lowbar; Assessment.pdf

Audit fázy II bol ukončený NCC. Úplnú správu si môžete prečítať tu: https: //opencryptoaudit.org/reports/TrueCrypt& lowbar; Phase & lowbar; II & lowbar; NCC & lowbar; OCAP & lowbar; final.pdf