Čo je to Duniter?

Je to sieť odolných komunít založených na dôveryhodných ľudských certifikáciách.

Každý člen komunity je spolutvorcom univerzálnej dividendy bez toho, aby niečo robil, len preto, že je človekom komunity.

Odtiaľ pochádzajú peniaze: každý člen pravidelne dostáva univerzálnu dividendu (t. j. peňažný základný príjem) pochádzajúci z nových peňazí, ktoré priamo vydávajú členovia a členovia. Ďalšie informácie »

Každý člen potrebuje certifikáciu /podpisy od ostatných členov, aby sa mohli zapojiť alebo jednoducho zostať v komunite.

Každý člen je silne identifikovaný prostredníctvom mechanizmu Web of Trust, aby sa zabránilo jednému jednotlivcovi prijímať viacnásobnú univerzálnu dividendu prostredníctvom viacerých identít. To znamená pravidelné a obnovené uznanie identity každého člena, takže sme si istí, že každý jednotlivec je skutočný a živý.

Údaje sú plne distribuované prostredníctvom distribuovanej siete Peer-to-Peer a vyhýbajú sa akémukoľvek centrálnemu zdroju, ktorý je vysoko vystavený korupcii alebo problémom s jedným bodom zlyhania.

Údaje sú plne spravované sieťou Peer-to-Peer, takže komunita nespadá pod kontrolu niekoľkých rúk a môže zostať zadarmo.

Je založený na jazyku JavaScript, Node.js a databáze LokiJS na uloženie zoznamu šifrovaných dokumentov JSON.

block = dokument JSON

https://en.wikipedia.org/wiki/Web_of_trust

Ďalšie informácie: * Zdroj kódu: https://github.com/duniter/duniter * Webová stránka projektu: http://duniter.org * Francúzska komunita: http://duniter.fr < /p>

Alternatívy k Duniter pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 11 programov podobných ako Duniter.
Alternatives: 

Bitcoin je digitálna mena peer-to-peer. Peer-to-peer (P2P) znamená, že neexistuje centrálna autorita na vydávanie nových peňazí alebo sledovanie transakcií.

Mac
Windows
Linux
BSD

Ethereum je decentralizovaná platforma pre aplikácie, ktoré bežia presne tak, ako boli naprogramované bez akejkoľvek šance na podvod, cenzúru alebo zásah tretích strán.

Mac
Windows
Linux
Web

Litecoin je internetová mena peer-to-peer, ktorá umožňuje okamžité platby komukoľvek na svete. To sa líši od jeho materskej Bitcoin v tom, že môže byť efektívne vyťažený s spotrebiteľ-grade hardware.

Mac
Windows
Linux
Android

Litecoin je internetová mena peer-to-peer, ktorá umožňuje okamžité platby komukoľvek na svete. To sa líši od jeho materskej Bitcoin v tom, že môže byť efektívne vyťažený s spotrebiteľ-grade hardware.

Mac
Windows
Linux
Android

Dogecoin je open source, decentralizovaný, peer-to-peer cryptocurrency, ktorý podporuje Shiba Inus po celom svete.

Mac
Windows
Linux

DASH je open source peer-to-peer cryptocurrency, ktorý používa systém nazývaný Darksend na zvýšenie súkromia transakcií.

PRIVATE

Mac
Windows
Linux

Zvlnenie je peňažný systém, ktorý robí jednoduché povinnosti medzi priateľmi užitočnými pre platby ako bežné peniaze.

Web

Peercoin je digitálna mena a platobný systém P2P optimalizovaný pre bezpečnosť a energetickú účinnosť.

Mac
Windows
Linux
Android

FairCoin je pomerne distribuovaná krypto mena.99.99% Proof-Of-Stake, odmeňovanie sporiteľov.Všetky mince boli premined a pomerne distribuované tisícom z celého sveta.Backed silné, rôznorodé a angažované komunity.Promotes prosperity a finančná sloboda s reálnou hodnotou.

Web

Nxt je rýchla a energeticky efektívna šifrovacia frekvencia založená na koncepte Proof-of-Stake, ktorá je vhodná pre online platby a decentralizované aktíva. Nextcoin a Nxtcoin sú vlastnosťami Nxt.

Mac
Windows
Linux
Android
BSD

"BEAT-ASICS" je cieľom spoločnosti Vertcoin. Udržiavaním baníctva v rukách masy je to skutočne jediná dlhodobá distribuovaná krypto-mena, ktorá zabezpečí spravodlivé a decentralizované transakcie.

Bitcoin zlyhal.

Mac
Linux
Web
Android
Android Tablet
Hodnotenia: 

Softvér je funkčný z mojej strany sa mi páči dizajn, reaktivita a grafická štruktúra zoznamu JSON-dokumentov ale myslím si, že je zaujímavejšie hovoriť viac o dokumentoch JSON ako „blokovať“, pretože blok môže byť čokoľvek ...

V minulosti sme videli komunitu Meta-Brouzouf, ktorá bola opustená, pre inú: V súčasnosti je prítomná len jedna „malá rozvojová“ komunita. (Test_Net: TN)

[Upravil 11009723, august 05]

Napájajte prvú ekologickú a ľudskú krypto-menu, ktorú považujeme za časovo odolnú!
Softvér je funkčný z mojej strany sa mi páči dizajn, reaktivita a grafická štruktúra zoznamu JSON-dokumentov ale myslím si, že je zaujímavejšie hovoriť viac o dokumentoch JSON ...