Zvlnenie je peňažný systém, ktorý robí jednoduché povinnosti medzi priateľmi užitočnými pre platby ako bežné peniaze.

Normálne, ak ti tvoja priateľka Alice dlží 10 dolárov, musela by ti to zaplatiť skôr, ako by si mohol použiť tento dlh. Ak ste však boli kreatívni, mohli by ste byť schopní odovzdať dlh niekomu inému, kto poznal a dôveroval Alici, výmenou za niečo, čo ste chceli. Napríklad, môžete byť schopní získať knihu, ktorú chcete od Boba, ktorý tiež pozná Alice, výmenou za to, že nechala Alice vedieť, že teraz dlhuje Bobovi $ 10. Namiesto peňazí ste použili Aliho IOU, aby ste zaplatili Bobovi. Alice vystupuje ako sprostredkovateľ medzi vami a Bobom .... Viac informácií »

Zvlnenie robí to isté, len to ide o krok ďalej. Čo sa stane, ak chcete získať účes od Carol, ktorá nepozná Alice vôbec? Vaša $ 10 IOU od Alice nie je užitočná, pretože Carol, ktorá dlhuje peniaze od Alice, nič pre Carol neznamená. Predpokladajme však, že ste mali možnosť zistiť, že Bob, ktorý pozná Alice, vie aj Carol. Mohli by ste sa porozprávať s Bobom a dohodnúť sa, že si vezme Aliho IOU výmenou za to, že dá svojmu IOU za $ 10 Carol. Vzhľadom k tomu, Alice mu dlhuje presne to, čo dlhuje Carol, Bob je dokonca na dohodu. Alice aj Bob vystupujú ako sprostredkovatelia medzi vami a Carol.

A tak funguje Ripple. Vytvoríte si profil v systéme a uvediete, koho poznáte a koľko im dôverujete prostredníctvom pripojenia k ľuďom prostredníctvom e-mailovej adresy a poskytnutím úverových limitov. Potom, kedykoľvek budete chcieť uskutočniť platbu inému užívateľovi zvlnenia pomocou len priateľských záväzkov, systém nájde reťazec sprostredkovateľov, ktorý vás spojí s osobou, ktorú chcete zaplatiť, a zaznamenáva platbu na účet každého sprostredkovateľa až po reťazec. Skončíte s jedným z vašich "susedov" v systéme a príjemca platby skončí dlhovaný jedným zo svojich susedov.

Funkcie: 
Alternatívy k Ripple pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 13 programov podobných ako Ripple.
Alternatives: 

Bitcoin je digitálna mena peer-to-peer. Peer-to-peer (P2P) znamená, že neexistuje centrálna autorita na vydávanie nových peňazí alebo sledovanie transakcií.

Mac
Windows
Linux
BSD

Ethereum je decentralizovaná platforma pre aplikácie, ktoré bežia presne tak, ako boli naprogramované bez akejkoľvek šance na podvod, cenzúru alebo zásah tretích strán.

Mac
Windows
Linux
Web

Monero je digitálna mena, ktorá je bezpečná, súkromná a nesledovateľná. Je otvorený a voľne dostupný pre všetkých. S Monerom ste vlastnou bankou. Za svoje finančné prostriedky zodpovedáte len vy a vaše účty a transakcie sa uchovávajú v súkromí pred zvedavými očami.

Mac
Windows
Linux
Android
iPhone
Chrome OS
iPad

Litecoin je internetová mena peer-to-peer, ktorá umožňuje okamžité platby komukoľvek na svete. To sa líši od jeho materskej Bitcoin v tom, že môže byť efektívne vyťažený s spotrebiteľ-grade hardware.

Mac
Windows
Linux
Android

Dogecoin je open source, decentralizovaný, peer-to-peer cryptocurrency, ktorý podporuje Shiba Inus po celom svete.

Mac
Windows
Linux

Namecoin je distribuovaný systém názvov domén založený na technológii Bitcoin. Namecoin rozširuje Bitcoin pre pridávanie transakcií pre registráciu, aktualizáciu a prenos názvov domén.

Mac
Windows
Linux
BSD

Čo je to Duniter?

Je to sieť odolných komunít založených na dôveryhodných ľudských certifikáciách.

Windows
Linux
Web
Self-Hosted
LokiJS
Ubuntu
JavaScript
Debian
...
Node.JS

V 18:24:41 UTC vytvoril fond ViaBTC 1,9 MB BCC blok, ktorý nebol platný pre staršiu sieť Bitcoin. To znamenalo čistú prestávku a narodenie Bitcoin Cash.?Bitcoin Cash prináša zvukové peniaze na svete. Obchodníci a užívatelia sú oprávnení s nízkymi poplatkami a spoľahlivými potvrdeniami.

Mac
Windows
Linux
Web
Android
iPhone

DASH je open source peer-to-peer cryptocurrency, ktorý používa systém nazývaný Darksend na zvýšenie súkromia transakcií.

PRIVATE

Mac
Windows
Linux

Peercoin je digitálna mena a platobný systém P2P optimalizovaný pre bezpečnosť a energetickú účinnosť.

Mac
Windows
Linux
Android

FairCoin je pomerne distribuovaná krypto mena.99.99% Proof-Of-Stake, odmeňovanie sporiteľov.Všetky mince boli premined a pomerne distribuované tisícom z celého sveta.Backed silné, rôznorodé a angažované komunity.Promotes prosperity a finančná sloboda s reálnou hodnotou.

Web

Nxt je rýchla a energeticky efektívna šifrovacia frekvencia založená na koncepte Proof-of-Stake, ktorá je vhodná pre online platby a decentralizované aktíva. Nextcoin a Nxtcoin sú vlastnosťami Nxt.

Mac
Windows
Linux
Android
BSD

Decred používa hybridný konsenzusový systém na dosiahnutie rovnováhy medzi baníckymi a užívateľmi, aby sa vytvorila silnejšia mena.

Mac
Linux