Seafile je profesionálna open source cloudová platforma pre organizácie. Vytvoril Seafile Ltd.

Seafile je softvérový systém na hosťovanie súborov. Súbory sú uložené na centrálnom serveri a môžu byť synchronizované s osobnými počítačmi a mobilnými zariadeniami prostredníctvom klienta Seafile. Prístup k súborom je možný aj cez webové rozhranie servera. Funkčnosť Seafile je podobná funkcii iných populárnych služieb, ako sú Dropbox a Google Drive. Hlavným rozdielom je, že Seafile je slobodný a open-source, čo umožňuje používateľom hosťovať vlastné servery Seafile bez umelých limitov na ukladací priestor alebo pripojenia klienta ... Viac informácií »

Seafile môžete nasadiť na svoj vlastný server zadarmo pomocou Community Edition, ktorá je opensource, alebo si vyberte Professional Edition, ktorá je bezplatná pre 3 užívateľov a má ročné predplatné pre viac používateľov.

Alternatívy k Seafile pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 15 programov podobných ako Seafile.
Alternatives: 
Bezpečný domov pre všetky vaše údaje - Prístup a prístup zdieľajte svoje súbory, kalendáre, kontakty, poštu a viac ... Vytvoril komunitu Nextcloud

Mali by ste mať úplnú kontrolu nad svojimi údajmi. Pomôžeme vám dosiahnuť to: bezpečný domov pre všetky vaše údaje. Bezpečná, pod vašou kontrolou a vyvinutá otvoreným, transparentným a dôveryhodným spôsobom. Sme Nextcloud.

Mac
Windows
Linux
Web
Android
iPhone
Android Tablet
iPad
...
Self-Hosted
Cloudron
Syncthing nahrádza proprietárne synchronizačné a cloudové služby niečím otvoreným, dôveryhodným a ... Vytvoril Jakob Borg

Syncthing nahrádza proprietárne synchronizačné a cloudové služby niečím otvoreným, dôveryhodným a decentralizovaným. Vaše údaje sú vaše údaje samotné a zaslúžite si vybrať, kde sú uložené, ak sa zdieľajú s niektorou treťou stranou a ako sa prenášajú cez internet.

Mac
Windows
Linux
Android
Android Tablet
BSD
Self-Hosted
Cloudron
Bezpečný domov pre všetky vaše údaje - Prístup a prístup zdieľajte svoje súbory, kalendáre, kontakty, poštu a viac ... Created by ownCloud, Inc.

Ukladajte svoje súkromné ​​obrázky, dokumenty, kalendár a kontakty na svoj vlastný server v domácnosti, prenajaté VPS alebo používajte jeden z verejných poskytovateľov vlastných kariet.

Mac
Windows
Linux
Android
iPhone
Blackberry
Android Tablet
iPad
...
Self-Hosted
Raspberry Pi
Cloudron
Bezpečné zdieľanie súborov pre podniky. Vytvoril C. du Jeu

Pydio je vyspelá alternatíva k službe Dropbox a Box.com na vytvorenie vlastného poľa na vašich vlastných serveroch.

Mac
Windows
Linux
Web
Android
iPhone
Android Tablet
Self-Hosted
SparkleShare je bezplatný nástroj na synchronizáciu s Open Source. Jeho ľahké, bezpečné a jednoduché použitie. Vytvorené v komunite SparkleShare

SparkleShare je nástroj na synchronizáciu Free Open Source. Jeho ľahké, bezpečné a jednoduché použitie. SparkleShare vám umožňuje nastaviť si vlastné servery, takže budete mať vždy kontrolu nad svojimi údajmi.

Mac
Windows
Linux
Self-Hosted
S42Transfer je open-source webový softvér umožňujúci nahrávanie a zdieľanie súborov.

s42transfer je webová stránka, ktorá umožňuje jednoduchým spôsobom nahrávať súbory typu multimple a poskytovať jedinečné odkazy na komprimované súbory spolu s funkciou zdieľania e-mailov.

Demonštrácia najnovšej verzie je k dispozícii na demo.s42.io

Mac
Windows
Linux
Web
Chrome OS
Self-Hosted
git-annex umožňuje správu súborov s ... Vytvoril Joey Hess

git-annex umožňuje správu súborov s Git, bez kontroly obsahu súboru do git. Zatiaľ čo to môže zdať paradoxné, je užitočné, keď sa zaoberáme súbormi väčšími ako git, ktoré sú v súčasnosti ľahko ovládateľné, či už v dôsledku obmedzení v pamäti, času alebo na disku.

Mac
Windows
Linux
Web
Android
BSD
Self-Hosted
Ukladajte fotografie, videá, VM, kontajnery, súbory protokolov alebo akékoľvek blob dát ako objekty. Vytvoril Minio.io

Minio je server na ukladanie objektov s otvoreným zdrojovým kódom kompatibilný s rozhraniami API Amazon S3

Self-Hosted
Cloudron
Plnohodnotná domáca jednotka Cloud Drive & amp; Osobný asistent. Vytvoril zelon88

HRCloud2 - plne funkčná domáca jednotka Cloud a osobný asistent, ktorý umožňuje používateľom vytvárať a spravovať používateľské kontá pre priateľov a rodinu, pristupovať k súborom odkiaľkoľvek, konvertovať obrázky, médiá, dokumenty, prezentačné súbory, 3D modely a archívy do iných formátov.

Linux
Web
Self-Hosted
Zdieľajte a spravujte dokumenty, fóra, wiki a kalendár jednotným spôsobom pre efektívnu spoluprácu ... Vytvoril Algoo

Tracim je spoločný softvér, ktorý umožňuje ľuďom zdieľať a pracovať na rôznych typoch údajov a dokumentov. S programom Tracim spravujete a zdieľate na tom istom mieste: vlákna, súbory vo formáte fóra, súbory a automatické verzie, wiki-like stránky pre on-line informácie.

Linux
Web
Self-Hosted
Systém Open Source a systém riadenia projektov s vynikajúcou správou dokumentov.

Systém open source a systém riadenia projektov s vynikajúcou správou dokumentov.

Web
Self-Hosted
Vlastná hostiteľská aplikácia na zdieľanie súborov v Haskell. Vytvoril Pascal Levy

Nubo je vlastná hostiteľská aplikácia na zdieľanie súborov. V súčasnosti pracuje na systémoch MacOS a Linux. Podpora systému Windows sa čoskoro očakáva.

Pozostáva z dvoch aplikácií:

Self-Hosted
FTP, SFTP, WebDAV, Git, S3, Minio, Dropbox a klient služby Disk Google Vytvoril Mickael Kerjean

Správa súborov typu Dropbox, ktorá vám umožní spravovať vaše dáta kdekoľvek sa nachádzajú: FTP • SFTP • WebDAV • Git • S3 • Minio • Dropbox • Disk Google

Funkcie

Web
Self-Hosted
DRACOON je vysoko bezpečná platforma na zdieľanie podnikových súborov, ktorá kombinuje široké spektrum ... Vytvoril Dracoon GmbH

DRACOON je lídrom na trhu Enterprise Filesharing v nemecky hovoriacom regióne a je jednou z najrýchlejšie rastúcich spoločností SaaS v Nemecku. Našou víziou je svet bez zneužívania údajov.

Mac
Windows
Web
Android
iPhone
Android Tablet
iPad
Self-Hosted
Ukladajte fotografie, videá, VM, kontajnery, súbory protokolov alebo akékoľvek blob dát ako objekty. Vytvoril Minio.io

Minio je server na ukladanie objektov s otvoreným zdrojovým kódom kompatibilný s rozhraniami API Amazon S3

Self-Hosted
Cloudron
Hodnotenia: 

Seafile by mal byť zablahoželal k tomu, že ponúka voliteľné šifrovanie na strane klienta, ktoré chcete synchronizovať. Je to dobré, pretože súbory sú vo vašom počítači šifrované predtým, ako sú nahrané, čo znamená, že nie sú čitateľné pre Seafile alebo pre každého, kto by mohol pristupovať k ich serverom (legálne alebo nelegálne). Vďaka tomu sú vaše údaje bezpečnejšie a súkromnejšie, než s Dropboxom, GoogleDrive, Boxom alebo OneDrive.

Avšak ...

Mali by ste vedieť, že šifrovanie softvéru Seafile šifruje len obsah súboru a nie názov, veľkosť súboru, štruktúru priečinkov alebo dátum, kedy bol konkrétny súbor upravený. Toto je obmedzenie, ak chcete zabrániť každému, kto sa učí, aké súbory máte, aj keď nemôžu čítať obsah.

Preto ...

Dobrým riešením je spárovať službu Seafile s programom s otvoreným kódovaním, ako je napríklad Cryptomator. Dôvodom je to, že Cryptomator poskytuje veľmi jednoduchý spôsob, ako zašifrovať vaše dáta pred počítačom pred synchronizáciou, ale šifruje názvy súborov, štruktúru priečinkov a ďalšie metaúdaje. Cryptomator je tiež vhodnejší na tento účel oproti konkurentom, ako je BoxCryptor, pretože je to voľný a open source, a preto je možné jeho kód kontrolovať, aby sa zabezpečilo správne vykonávanie šifrovania.

Mohol by som sa tu mýliť, ale zdá sa, že pôvodne bola spoločnosť Seafile spoločnosťou, ktorá poskytla softvér s otvoreným zdrojovým kódom Seafile (serverový softvér a klient, ktorý s ním komunikuje na synchronizáciu súborov) a tiež ponúkol služby za poplatok, ktorý tento softvér používal na ukladanie súborov na svojom serveri. Celkový balík bol teda niečo ako Dropbox, ale s open source serverom /klientským softvérom. Spoločnosť mala nemeckú a čínsku pobočku.

V lete roku 2016 sa nemecké a čínske časti nejakým spôsobom nezhodli. Išli svojou cestou. Čínske rameno (Seafile.com) stále ponúka k stiahnutiu Seafile softvér, rôzne verzie za rôzne ceny. Nemecká armáda (Seafile.de) ponúka synchronizačnú službu (ako je Dropbox), ktorá používa tento softvér (aspoň klienta), ktorý si môžete stiahnuť pri registrácii. Sľúbili, že softvér budú rozvetvovať a vyvíjať ho nezávisle.

Seafile.de je vynikajúca, rýchla a všestranná alternatíva Dropbox. Vaše súbory budú uložené v nemeckej jurisdikcii. V čase písania 500GB stojí len 5 Euro (cca 5 USD). Klientský softvér je veľmi univerzálny a umožňuje vám synchronizovať viacero rôznych priečinkov a zdieľať ich s ostatnými používateľmi Seafile.de.

Použite ho s nástrojom Cryptomator, aby ste získali end-to-end šifrovanie a tým aj ďalšie súkromie.

Veľmi čistá, dobrá integrácia pracovnej plochy, bezplatný a otvorený zdroj (samo-hostovaný).

Vezmite prosím na vedomie: Seafile bola spoločnosť s dvoma pobočkami - jedna v Nemecku (Seafile.de) a jedna v Číne (Seafile.com). V lete roku 2016 sa spoločnosť rozdelila na dve spoločnosti. Odvtedy až doteraz (marec 2017) ...
Seafile by mal byť zablahoželal k tomu, že ponúka voliteľné šifrovanie na strane klienta, ktoré chcete synchronizovať. Je to dobré, pretože súbory sú v počítači šifrované predtým, než sa ...