Replicant je distribúcia Android, ktorá je 100% slobodného softvéru. Vytvoril tím Replicant

Replicant je distribúcia systému Android, ktorý je 100% slobodným softvérom.

Väčšina Android je licencovaná voľne pod Apache License 2.0. Linuxové jadro je väčšinou Voľný softvér v rámci GPLv2. Existuje však veľa komponentov predvoleného softvérového balíka na zariadeniach, ktoré sú proprietárnym softvérom. Najdôležitejšie je, že takmer každý komponent, ktorý sa dotýka hardvéru priamo, je proprietárny softvér. Replicant nemá funkciu sledovania polohy (anti). Viac informácií »

Na replikačnej Wiki nájdete zoznam aplikácií s otvoreným zdrojovým kódom, ktoré je možné použiť ako náhradu vlastných aplikácií Google (Market, Gmail, Mapy atď.). Najdôležitejšie je, že používa F-Droid namiesto Google Market.

Alternatívy k Replicant pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 5 programov podobných ako Replicant.
Alternatives: 
Android je operačný systém pre mobilné zariadenia, ako sú smartfóny a tabletové počítače. Vytvorené spoločnosťou Google

Android je operačný systém pre mobilné zariadenia, ako sú smartfóny a tabletové počítače.

Android
Android Tablet
Operačný systém pre smartphony a tabletové počítače založený na systéme Android Vytvoril projekt LineageOS

Voľný a open source operačný systém pre smartfóny a tabletové počítače založený na mobilnej platforme Android. Je to nástupca veľmi obľúbeného zákazníka ROM CyanogenMod, z ktorého bol vyčistený v decembri 2016, keď spoločnosť Cyanogen Inc.

Android
Android Tablet
Ubuntu Touch je operačný systém Ubuntu pre mobilné telefóny pôvodne vytvorené spoločnosťami Canonical a ... Vytvoril komunitu UBports

Ubuntu Touch je mobilná verzia operačného systému Ubuntu pre mobilné zariadenia. Je prispôsobený na to, aby fungoval prirodzene v mobilnom prostredí s dotykovou obrazovkou, ale je tiež schopný fungovať ako stolný počítač v "režime desktop".

Linux
Mobilne optimalizovaný s flexibilitou, všadeprítomnosťou a stabilitou jadra Linuxu a špičkou ... Vytvoril Jolla

Mobilné optimalizované s flexibilitou, všadeprítomnosťou a stabilitou jadra Linuxu a špičkovým užívateľským zážitkom postaveným na renomovanej platforme Qt ™.

Self-Hosted
Plasma Mobile zmení váš telefón na úplne otvorené počítačové zariadenie, rovnako ako počítač. Vytvoril KDE e.v.

Plazmový mobilný telefón zmení váš telefón na úplne otvorené počítačové zariadenie, rovnako ako počítač. Môžete sa k nám pripojiť a začať budovať nové mobilné zážitky.

Kľúčové vlastnosti:

Libre Technologies

Linux
Je to skvelý koncept, ale ak existuje menej ako desať podporovaných telefónov, najnovšie od roku 2012, to jednoducho nie je dobrá alternatíva k ničomu. Zdá sa, že tento projekt bol ...