Operačný systém pre smartphony a tabletové počítače založený na systéme Android Vytvoril projekt LineageOS

Voľný a open source operačný systém pre smartfóny a tabletové počítače založený na mobilnej platforme Android. Je to nástupca veľmi obľúbeného zákazníka ROM CyanogenMod, z ktorého bol vyčistený v decembri 2016, keď spoločnosť Cyanogen Inc. oznámila, že ukončí vývoj a ukončí infraštruktúru za projektom. Vzhľadom na to, že spoločnosť Cyanogen Inc. si ponechala práva na názov Cyanogen, projekt premenil svoju vidlicu na LineageOS.

Spoločnosť LineageOS bola oficiálne spustená 24. decembra 2016 so zdrojovým kódom dostupným na GitHub. Odvtedy bola spoločnosť LineageOS opísaná ako veľmi populárna a násilne rozvinutá; v priebehu 4 mesiacov od pôvodného oznámenia vytvára vývoj LineageOS viac ako 160 modelov telefónu a viac ako milión používateľov, ktorí v mesiaci február až marci 2017 zdvojnásobili svoju používateľskú základňu. Viac informácií »

Alternatívy k LineageOS pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 1 programov podobných ako LineageOS.
Alternatives: 
Ubuntu Touch je operačný systém Ubuntu pre mobilné telefóny pôvodne vytvorené spoločnosťami Canonical a ... Vytvoril komunitu UBports

Ubuntu Touch je mobilná verzia operačného systému Ubuntu pre mobilné zariadenia. Je prispôsobený na to, aby fungoval prirodzene v mobilnom prostredí s dotykovou obrazovkou, ale je tiež schopný fungovať ako stolný počítač v "režime desktop".

Linux
Hodnotenia: 

Skvelé pokračovanie CyanogenMod, oveľa lepšie ako Android Android.

Version 14.1
Icons grid
Video playback
Network
Settings
Easy security updates, new features, and bug fixes.
LineageOS je najlepší AOSP ROM. Je pomerne ľahké nainštalovať, podporuje širokú škálu zariadení a zostáva úplne úplne zdarma na Google po prvotnej inštalácii, čo je obrovský prínos pre tých ...
Veľké pokračovanie CyanogenMod, lepšie ako Android Android.