Joomla je ocenený systém na správu obsahu (CMS), ktorý vám umožní vytvárať webové stránky ... Vytvorené v Open Source Matters, Inc.

Joomla je ocenený systém na správu obsahu (CMS), ktorý vám umožňuje vytvárať webové stránky a výkonné online aplikácie. Mnohé aspekty, vrátane jednoduchosti používania a rozšíriteľnosti, umožnili Joomla byť najobľúbenejším dostupným webovým softvérom. Najlepšie je, že Joomla je open source riešenie, ktoré je voľne dostupné pre každého.

Alternatívy k Joomla pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 4 programov podobných ako Joomla.
Alternatives: 
WordPress je open source softvér, ktorý môžete použiť na vytvorenie krásnej webovej stránky, blogu alebo aplikácie. Vytvoril Automattic

WordPress je softvér určený pre každého, s dôrazom na prístupnosť, výkon, bezpečnosť a jednoduchosť používania. Veríme, že skvelý softvér by mal pracovať s minimálnym nastavením, takže sa môžete slobodne zamerať na zdieľanie svojho príbehu, produktu alebo služieb.

Mac
Windows
Linux
Web
Android
iPhone
Android Tablet
iPad
...
Self-Hosted
PHP
Cloudron
Content-Management Framework (CMF), redakčný systém (CMS), komunitný a blogový softvér Vytvoril Dries Buytaert

Drupal je bezplatný softvérový balík, ktorý umožňuje jednotlivcovi, komunite používateľov alebo podniku ľahko publikovať, spravovať a organizovať širokú škálu obsahu na webovej stránke.

Web
Self-Hosted
PHP
Moderný open source súbor CMS Vytvoril RocketTheme

Gravitácia je ľahko použiteľný, ale výkonný, opensource CMS, ktorý nevyžaduje žiadnu databázu. Stručne povedané, inštalácia programu Grav je otázkou rozbalenia súboru. Je rýchly, má sofistikované ukladanie do vyrovnávacej pamäte a ľahkú stopu pre optimálny výkon.

Web
Self-Hosted
PHP
Markdown
ProcessWire je priateľský a výkonný open source CMS a CMF s výnimočne silným ... Vytvoril Ryan Cramer Design, LLC

ProcessWire je priateľský a výkonný open source CMS a CMF s mimoriadne silným základom. So všetkými vlastnými poľami, ľahko použiteľným API inšpirovaným jQuery a výkonným nástrojom na výber stránky bude ProcessWire vychádzať z akejkoľvek úlohy.

Mac
Windows
Linux
Web
Self-Hosted
PHP
Hodnotenia: 

Brilantný CMS. Open-source, nie príliš krok učenia krivky s rozhraním, ale najlepší bod je Joomla je veľmi rozšíriteľný, existujú doslova stovky ľahko začleniť "pluginy" pre takmer čokoľvek, čo chcete na svojich stránkach. Odporúčam Joomlu komukoľvek, kto robí stránku.

Začal používať Joomla namiesto WordPress v tomto roku. Prekvapený, koľko viac má oproti WordPress. Joomla je skutočný CMS, zatiaľ čo WordPress je stále hlavne pre blogy (bez ohľadu na to, čo tvrdia).

Nie je zlý jazyk. Je však ťažké pracovať po iných.

Drupal je veľmi silný CMS (CMF), alternatíva k Drupalu jednoduchšie, je to Contao (formálne Typolight). Contao je CMF Veľmi jednoduché, veľmi čisté v kóde, milujem túto CMS. Joomla je v pohode, ale tu kód nie je čistý a dosť profesionálny. Ak nepoznáte Contao, skúste to! Silné, modulovateľné, jednoduché a čisté

Control Panel
Module Manager
New Article
Skvelé pre väčšie webové stránky, ktoré vyžadujú viac zabezpečenia ako WordPress
Toto bývalo pred niekoľkými rokmi go-to CMS a veľmi dobre sa dodáva s témami a pluginmi a podobne. Ale v dnešnej dobe sú lepšie CMS tam, že sú viac intuitívne používať a len to ...