Vlastný mobilný operačný systém spoločnosti Apple pre zariadenia iPhone a iPad Vytvorené spoločnosťou Apple

iOS je mobilný operačný systém vyvinutý spoločnosťou Apple Inc. a distribuovaný výhradne pre hardvér spoločnosti Apple. Je to operačný systém, ktorý ovláda iPhone, iPad a iPod Touch.

Každá hlavná verzia operačného systému iOS /iPhone priniesla veľkú, hlavnú črtu novej verzie. iPhone OS 1 bol pôvodný "iOS" a mal iba prvé Apple, predinštalované aplikácie ako "Phone", "iPhone" a "Safari". - iPhone OS 2 predstavil App Store, o ktorom vieme dnes. - iPhone OS 3 pridaný do funkcií kopírovania a vloženia, niekoľko aplikácií s licenciou Google (Mapy a Youtube), ako aj základné funkcie zdieľania .- iOS 4 priniesol multitasking a zmenu tapety. iOS 4 tiež vynechal pôvodný iPhone z podporovaných zariadení a iPhone 3G mal obmedzenú podporu. - iOS 5 predstavil niekoľko nových funkcií, ako je iMessage, Kiosk, pripomenutie, integrácia do Twitteru, iCloud a beta verzia Siri.- iOS 6 úplne prepustený Siri a Siri Eyes Free, priniesol integráciu Passbook a Facebook, rovnako ako mapy Apple s pôvodom namiesto zdrojov spoločnosti Google, ktoré označili odstránenie aplikácie pre aplikáciu Youtube. - iOS 7 prebehla masívna generálna revízia, ktorá sa skomorí do moderných a ploché. Taktiež priniesol "riadiace centrum", ktoré ponúka oblasť s rýchlym prístupom pre bežne používané funkcie (baterku, zapnutie /vypnutie wifi, zapnutie /vypnutie bluetooth, aplikácia pre kalkulačky atď.). - iOS 8 predstavil aplikáciu Health App, - zmiešanie so všetkými druhmi fitness aplikácií, od MyFitnessPal po Misfit. iMessages získali hlasové správy a mapovanie v interiéri pomocou koprocesorov M7 a M8 od spoločnosti iPhone 5S, 6 a 6.- iOS 9 predstavil nové funkcie multitasking na iPad, nové funkcie aplikácií Notes, aplikáciu iCloud Drive, integráciu HomeKit, Apple Maps - iOS 10 zahŕňal zmeny 3D dotyku a uzamknutej obrazovky. K dispozícii sú nové funkcie pre Správy, Mapy, Fotografie a Siri.- iOS 11 predstavuje významné zmeny dizajnu: kombinované uzamknutie obrazovky a oznámenia Center, Appstore restyle, preklad medzi jazykmi pre Siri, nahrávanie na obrazovke .... Viac informácií »

Alternatívy k iOS pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 7 programov podobných ako iOS.
Alternatives: 
Android je operačný systém pre mobilné zariadenia, ako sú smartfóny a tabletové počítače. Vytvorené spoločnosťou Google

Android je operačný systém pre mobilné zariadenia, ako sú smartfóny a tabletové počítače.

Android
Android Tablet
Ubuntu Touch je operačný systém Ubuntu pre mobilné telefóny pôvodne vytvorené spoločnosťami Canonical a ... Vytvoril komunitu UBports

Ubuntu Touch je mobilná verzia operačného systému Ubuntu pre mobilné zariadenia. Je prispôsobený na to, aby fungoval prirodzene v mobilnom prostredí s dotykovou obrazovkou, ale je tiež schopný fungovať ako stolný počítač v "režime desktop".

Linux
MIUI je firmvér pre mobilné zariadenia a náhradné diely pre smartfóny a tabletové počítače založené na systéme Android. Vytvoril Xiaomi

MIUI je firmvér pre mobilné zariadenia a náhradné diely pre smartfóny a tabletové počítače založené na systéme Android.

MIUI, vyvinutý spoločnosťou Xiaomi, zahŕňa rôzne funkcie, ako je podpora tém. Aktualizuje sa každý piatok na základe spätnej väzby od používateľov testov.

Android
Replicant je distribúcia Android, ktorá je 100% slobodného softvéru. Vytvoril tím Replicant

Replicant je distribúcia systému Android, ktorý je 100% slobodným softvérom.

Android
Mobilne optimalizovaný s flexibilitou, všadeprítomnosťou a stabilitou jadra Linuxu a špičkou ... Vytvoril Jolla

Mobilné optimalizované s flexibilitou, všadeprítomnosťou a stabilitou jadra Linuxu a špičkovým užívateľským zážitkom postaveným na renomovanej platforme Qt ™.

Self-Hosted
Plasma Mobile zmení váš telefón na úplne otvorené počítačové zariadenie, rovnako ako počítač. Vytvoril KDE e.v.

Plazmový mobilný telefón zmení váš telefón na úplne otvorené počítačové zariadenie, rovnako ako počítač. Môžete sa k nám pripojiť a začať budovať nové mobilné zážitky.

Kľúčové vlastnosti:

Libre Technologies

Linux
Nový operačný systém od spoločnosti OnePlus založený na systéme Android. Vytvoril OnePlus

OnePlus spúšťa vlastnú ROM na báze Lollipop. K dispozícii na prevzatie: http://downloads.oneplus.net/

Android
Hodnotenia: 

Ako udržuje iPhone vpred, keď Android v tomto momente prevzal.

iOS a iPhone, ktoré sú teraz vyrobené tim cook sú obmedzujúce a špionážne na vás a predražené a drahé. Je to bolesť, aby sa jailbreaking práce a tam je veľa falošných útek z väzenia von ...