Projekt FreedomBox je komunitný projekt na vývoj, dizajn a podporu osobných serverov ... Vytvorená Nadáciou FreedomBox

FreedomBox je komunitný projekt na vývoj, dizajn a propagáciu osobných serverov s bezplatným softvérom pre distribuovanú sociálnu sieť, e-mailovú a audio /video komunikáciu.

FreedomBox je slobodný softvér, čo znamená, že ho môžete slobodne kontrolovať, auditovať, študovať a zlepšovať.

FreedomBox integruje ochranu súkromia na lacný server plug-in, aby každý mohol mať súkromie.

FreedomBoxes sú šifrované webové proxy servery. Krabice v necenzurovaných krajinách môžu odraziť signály pre používateľov, ktorí sú zaostávajú za cenzurovanými múrmi - každý z nich je malinká crack v Great Firewall. Čínski používatelia by mohli surfovať po celej sieti bez vládnej cenzúry. Viac informácií »

S FreedomBox môžeme použiť VOIP na šifrovanie telefónnych hovorov a vytvoriť anonymné webové servery cez TOR na publikovanie dokumentov. Sú tiež možné anonymné zasielanie okamžitých správ alebo mikroblogovanie.

Ak sa naša internetová zástrčka vytiahne, bude box používať sieťové smerovanie a hovoriť s inými krabicami, ako je to. Ak niektorý z nich dostane balík cez hranicu, všetci môžu.

FreedomBoxes sú tiež užitočné na každodennej osobnej úrovni. Tá istá technológia servera proxy môže vyčistiť webové stránky reklám a technológie sledovania, keď ich používate, a tým chrániť vaše súkromie. FreedomBoxes vám pomôžu šifrovať e-mail. Oni tiež vedia, kto sú vaši priatelia, a môžu zálohovať vaše dáta v šifrovanej podobe do svojich FreedomBoxes. Vaše dáta môžete vrátiť, aj keď nepoznáte svoje heslo. Dokonca aj v prípade, že nejde o krízu, dôležitosť súkromia.

Alternatívy k FreedomBox pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 5 programov podobných ako FreedomBox.
Alternatives: 
Sandstorm uľahčuje spustenie vlastného servera. Vytvoril sandstorm.io

Sandstorm uľahčuje spustenie vlastného servera. Nainštalujte aplikácie a vytvorte dokumenty, tabuľky, blogy, git repos, zoznamy úloh a rovnako jednoducho, ako by ste nainštalovali aplikácie do telefónu. Sandstorm je open source a môže byť nainštalovaný na akomkoľvek systéme Linux x86-64.

Linux
Web
Self-Hosted
Meteor
YunoHost je distribúcia založená na GNU /Linuxe v Debiane, ktorá je balená so slobodným softvérom, ktorý ...

YunoHost je distribúcia založená na GNU /Linuxe Debianu, ktorá je dodávaná so slobodným softvérom, ktorý automatizuje inštaláciu osobného webového servera.

Linux
Self-Hosted
Debian
Platforma Cloudron vám pomáha bez námahy spúšťať webové aplikácie na vašom serveri. Vytvoril Cloudron UG

Cloudron je platforma, ktorá uľahčuje spúšťanie a údržbu webových aplikácií na serveri.

Linux
Web
Self-Hosted
Implementácia siete IndieHosters založenej na platforme CoreOS

Libre.sh je malý rámec pre hosťovanie Docker. Je to jednoduché a modulárne a rešpektuje konvenciu nad konfiguračnou paradigmou. Toto je zamerané na Hosters, aby spravovali obrovské množstvo rôznych webových aplikácií a množstvo doménových mien súvisiacich s e-mailmi atď.

Linux
UBOS je distribučná linka systému Linux, ktorej cieľom je 10 krát ľahšie spustiť aplikácie na strane servera pre seba alebo pre ...

UBOS je distribučná linka systému Linux, ktorej cieľom je 10 krát ľahšie spustiť aplikácie na strane servera pre seba alebo pre vašu rodinu na hardvérových alebo cloudových serveroch, ktoré vlastníte.

Linux
Web
Skvelá komunita a softvér. Získajte jeden pre každého priateľa!