Neovim je Vim z krabice.

Neovim je projekt, ktorý sa snaží agresívne refaktorovať Vim, aby:

Zjednodušte údržbu a povzbudzujte príspevky. Dokončite prácu medzi viacerými vývojármi. Umožnite implementáciu nových /moderných používateľských rozhraní bez akýchkoľvek úprav základného zdroja. Zlepšite rozšíriteľnosť pomocou novej architektúry doplnkov.

Alternatívy k Neovim pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 15 programov podobných ako Neovim.
Alternatives: 
Notepad ++ je bezplatný editor zdrojového kódu a náhradný Poznámkový blok, ktorý podporuje niekoľko jazykov. Vytvoril Don Ho

Notepad ++ je bezplatný editor zdrojového kódu a náhradný Poznámkový blok, ktorý podporuje niekoľko jazykov.

Windows
PortableApps.com
Hackovateľný textový editor pre 21. storočie. Vytvoril Github

Hackovateľný textový editor pre 21. storočie.

Mac
Windows
Linux
BSD
Electron / Atom Shell
Voľné IDE založené na Electron /Atom Framework. Vytvorené spoločnosťou Microsoft. Vytvorené spoločnosťou Microsoft

Kód kombinuje zjednodušené používateľské rozhranie moderného editora s bohatou asistenciou kódu a navigáciou a integrovanou skúsenosťou s ladením - bez potreby plného IDE.

Windows
Linux
Electron / Atom Shell
Mac
Vim ("Vi IMproved") je pokročilý textový editor, ktorý umožňuje zvýraznenie syntaxe, slovo ... Vytvoril Bram Moolenaar

Vim ("Vi IMproved") je pokročilý textový editor, ktorý umožňuje zvýraznenie syntaxe, dokončenie slov a obrovské množstvo prispievaného obsahu.

Mac
Windows
Linux
BSD
Haiku
OpenSolaris
naučiť sa java Vytvorené nadáciou Eclipse Foundation, Inc.

Eclipse je rozšíriteľná vývojová platforma s runtime a aplikačnými frameworkmi pre budovanie, zavádzanie a správu softvéru v celom životnom cykle softvéru. Mnohí ľudia poznajú Eclipse ako Java IDE, ale je to omnoho viac ako Eclipse.

Mac
Windows
Linux
Moderný, open source textový editor, ktorý chápe web design. Vytvoril Adobe

Brackets je open-source editor pre web design a vývoj postavený na vrchole webových technológií ako HTML, CSS a JavaScript. Projekt bol vytvorený a je spravovaný spoločnosťou Adobe a je vydaný na základe licencie MIT.

Mac
Windows
Linux
Electron / Atom Shell
Oficiálny textový editor prostredia GNOME. Vytvorené v projekte GNOME

Oficiálny textový editor prostredia GNOME. Má zvýraznenie syntaxe a je vhodný pre programovanie s podporou viacerých jazykov. Je rozšíriteľný pomocou pluginov.

Mac
Windows
Linux
BSD
GNOME
OpenSolaris
Geany je malé a ľahké integrované vývojové prostredie. Vytvoril Enrico Tröger, Frank Lanitz, Nick Treleaven a Dominic Hopf

Geany je malé a ľahké integrované vývojové prostredie. Bol vyvinutý tak, aby poskytoval malý a rýchly IDE, ktorý má len niekoľko závislostí od iných balíkov.

Mac
Windows
Linux
BSD
PortableApps.com
Xfce
GNU nano je malý a priateľský textový editor.

GNU nano je malý a priateľský textový editor.

Mac
Windows
Linux
BSD
Haiku
GNU Emacs je rozšíriteľný, prispôsobiteľný textový editor - a ďalšie. Vytvorené Nadáciou pre slobodný softvér

GNU Emacs je rozšíriteľný, prispôsobiteľný textový editor - a ďalšie. V jeho jadre je tlmočník pre Emacs Lisp, dialekt programovacieho jazyka Lisp s rozšíreniami na podporu úpravy textu. Medzi funkcie GNU Emacs patria:

Mac
Windows
Linux
BSD
Textový editor pre desktopové prostredie KDE s podporou viacerých jazykov a syntaxe ... Vytvoril Christoph Cullmann

Textový editor pre desktopové prostredie KDE s podporou viacerých jazykov a zvýraznenie syntaxe. Je rozšíriteľný pomocou pluginov. Obsahuje rozhranie MDI.

Windows
Linux
BSD
KDE
Chýbajúci editor pre makrá Vytvoril MacroMates Ltd.

TextMate prináša prístup spoločnosti Apple k operačným systémom do sveta textových editorov. Premostením základov UNIX a GUI, TextMate čerešňa vyberá to najlepšie z oboch svetov v prospech expertov a začínajúcich používateľov.

Mac
Svetelná tabuľka je nové interaktívne IDE, ktoré vám umožní upravovať spustené programy a vložiť všetko z ... Vytvoril Chris Granger

Svetelná tabuľka je nové interaktívne IDE, ktoré vám umožňuje upravovať spustené programy a vkladať všetko z webových stránok do hier.

Mac
Windows
Linux
Electron / Atom Shell
SciTE je textový editor založený na SCIntilla. Vytvoril scintilla.org

SciTE je textový editor založený na SCIntilla. Pôvodne postavený na demonštráciu Scintilly, stal sa všeobecne užitočným editorom so zariadeniami na budovanie a beh programov.

Windows
Linux
BSD
Xfce
TextWrangler je výkonný univerzálny textový editor a nástroj Unix a administrátor servera. Vytvoril Bare Bones Software

TextWrangler je výkonný univerzálny textový editor a nástroj Unix a administrátor servera.

Mac
Zlepšenie už úžasného Vima v mnohých spôsoboch, ako to zhrnúť. Oceňujem najmä: jeho otvorený zdroj s aktívnym rozvojom, podporuje hlavné operačné systémy a je platformou ...