Diaspora je federatívna služba sociálnych sietí, ktorá je navrhnutá tak, aby bola alternatívou, ktorá bude viac súkromia.

Diaspóra je federovaná služba sociálnych sietí, ktorá je navrhnutá tak, aby bola alternatívou pre Facebook, ktorá je viac súkromná. Zdieľajte to, čo chcete, s kým chcete.

Diaspóra umožňuje triediť vaše spojenia do skupín nazývaných aspekty. Jedinečné pre diaspóry sú aspekty, ktoré zaručujú, že vaše fotografie, príbehy a vtipy budú zdieľané iba s ľuďmi, ktorých plánujete.

Diaspóra robí zdieľanie čisté a jednoduché - a to platí aj pre súkromie. Diaspora vás vo svojej podstate nevedie k tomu, aby ste prechádzali stránkami nastavení a možností len preto, aby bol váš profil v bezpečí. Ďalšie informácie »

Je založený na Ruby, Ruby on Rails

Alternatívy k Diaspora pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 2 programov podobných ako Diaspora.
Alternatives: 
Open source interoperabilná aplikácia pre spoluprácu. Vytvoril New Vector Ltd

Riot (predtým Vector) je open source interoperabilná aplikácia bežiaca na Web, iOS a Android.

Mac
Windows
Linux
Web
Android
iPhone
Android Tablet
iPad
...
Self-Hosted
Chrome
Safari
F-Droid
Firefox
VK je sociálna sieť, ktorá spája ľudí po celom svete a pomáha im pohodlne komunikovať ... Vytvoril Mail.Ru, Pavel Durov

VK (pôvodne VKontakte) je najväčšou službou sociálnych sietí z Európy. K dispozícii v mnohých jazykoch a je veľmi populárna najmä medzi rusky hovoriacimi používateľmi po celom svete, najmä v Rusku, na Ukrajine, v Kazachstane, Moldavsku, Bielorusku a Izraeli.

Web
Android
iPhone
Blackberry
Android Tablet
Windows Phone
iPad
Kindle Fire
Hodnotenia: 

Voľba strukov a malé množstvo aktívnych používateľov v každom z nich je veľkým obmedzením. Žiadny z mojich priateľov nie je na žiadnom z luskov, takže je zbytočné, ak sa chcete socializovať s ľuďmi, ktorých poznáte, ale ak sa chcete stretnúť s podobnými osobami, je to len miesto pre vás.

Free, Open Source, Web-Centric, Self-Hosted, Ruby, s aktívnou a angažovanou komunitou používateľov /vývojárov.

Túto sociálnu sieť som našiel veľmi zaujímavú, páči sa mi jej publikum, je to na dosah všetkých, je to skutočná alternatíva k facebooku a spolupráci, ale opensource

Našiel som túto sociálnu sieť veľmi zaujímavú, páči sa mi jej publikum, je na dosah všetkých, je to skutočná alternatíva k facebooku a spolupráci, ale opensource Veľmi otvorený, takže opensource môže ktokoľvek ...
Voľba strukov a malé množstvo aktívnych užívateľov v každom z nich je veľkým obmedzením. Žiadny z mojich priateľov nie je na žiadnom z luskov, takže je zbytočné, ak sa chcete socializovať s ľuďmi, ktorých poznáte ...