VeraCrypt je bezplatný šifrovací softvér, ktorý vám prináša IDRIX a ktorý je založený na ...
Alternatívy k VeraCrypt pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 0 programov podobných ako VeraCrypt.
Hodnotenia: 

Pros

  • Dodáva sa v grafickom aj príkazovom riadku
  • Rýchla navigácia
  • Jednoduché dodržiavanie pokynov
  • Rôzne šifrovacie metódy
  • Silné šifrovanie
  • Môže šifrovať zariadenia na ukladanie dát

Cons

  • V systéme Windows je obmedzenie hesla nastavené na 100 znakov, ale v systéme Linux je nastavené na 64. Ak použijete VeraCrypt na Windows a Linux, nezabudnite nastaviť heslo na 64 znakov alebo menej, inak nebudete schopný pripojiť.

Používali ho v systémoch Windows a Linux a fungovali bezchybne.

10/10 odporúčame

Pretože podporuje autentifikáciu pred spustením a na svojej webovej stránke hovorí o tom, aké dôležité je.

Snažil som sa to len v systéme Windows 10, pre úplné šifrovanie systému, ale funguje to naozaj dobre. V súčasnosti používam TrueCrypt na všetkých mojich počítačoch, ale bude pravdepodobne pomaly migrovať na VeraCrypt.

Je (samozrejme) veľmi podobný TrueCrypt, čo je skvelé, ak ste zvyknutí na TrueCrypt.

Dve aktuálne nedostatky sú pre mňa nedostatočné v rámci podpory UEFI /GPT (ale pracujú na nej) a nepríjemného PIM. Áno, chápem, ako a prečo PIM, ale pre mňa je to len nepríjemné - pre šifrovanie systému. Myslím, že som čítal niekde, že PIM môže byť uložený nezašifrovaný v zavádzacom sektore hoci, takže nemusím písať ho vždy. Prijateľný kompromis, ak je správny.

Používam ho na vytváranie oblastí "un-touchable" na mojich externých diskoch na vytvorenie záloh s Total Commanderom.

Je to veľmi profesionálne a úžasné!

Je to zadarmo a open source, takže sa nemusíte obávať možných zadných kópií. Perfektný nástroj na ochranu vašich dát pomocou hesla.

Spustil som sa do veľkého problému, keď som stratil prístup do trezoru, ktorý som vytvoril. To spôsobilo veľa nepríjemností. Pokúsil (-a) som sa niekoľkokrát kontaktovať vývojárov v súvislosti s týmto problémom, bez akejkoľvek reakcie. Klenba by sa nepoháňala, stačí ju dať. Problém je diskutovaný online a riešenie riešenia navrhnuté vo fórach nefunguje.

Táto aplikácia slúži na udržanie bezpečných súborov. Ak je možnosť straty súborov dosť bežná na diskusiu vo fórach, potom je to veľká nevýhoda.

Som šťastný užívateľ od dní TrueCrypt. táto aplikácia ma prinútila prejsť na chase inej metódy šifrovania.

[Upravené od baderaldurai, 03. október]