Operačný systém SliTaz GNU /Linux LiveCD. Vytvoril Christophe Lincoln

SliTaz je bezplatný operačný systém, pracuje úplne v pamäti RAM a zavádza z vymeniteľných médií, ako je napríklad CD-ROM alebo USB kľúč. SliTaz je distribuovaný ako LiveCD a váži menej ako 40 MB. Systém je rýchly a citlivý, čistý a robustný. SliTaz je jednoduchý a intuitívny, poskytuje ľahký, elegantný pracovný stôl, podrobnú dokumentáciu a ľahko použiteľné konfiguračné nástroje.

Systém koreňového súboru s kapacitou približne 100 MB a obrazom ISO menším ako 40 MB. Pripravený na používanie Web /FTP server napájaný Busybox s podporou CGI. Prehliadajte web s programami Midori, Firefox alebo Lynx v textovom režime. Podpora zvuku poskytuje mixér Alsa, audio prehrávač a CD ripper /encoder. Chat, mail a FTP klienti. SSH klient a server poháňaný spoločnosťou Dropbear. Databázový stroj s SQLite. Vytvorte zariadenie LiveUSB. Nástroje na vytváranie, úpravu alebo napaľovanie obrázkov CD alebo DVD. Elegantná pracovná plocha s Openbox spustená na vrchole Xorg /Xvesa (server X). Domáce grafické boxy pre nástroje príkazového riadku. 4967 balíkov ľahko inštalovateľných z zrkadla. Aktívna a priateľská komunita .... Viac informácií »

Alternatívy k SliTaz pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 3 programov podobných ako SliTaz.
Alternatives: 
Xubuntu je elegantný a ľahko použiteľný operačný systém. Xubuntu prichádza s ... Vytvoril tím Xubuntu

Xubuntu je elegantný a ľahko použiteľný operačný systém. Xubuntu prichádza s Xfce, čo je stabilné, ľahké a konfigurovateľné desktopové prostredie. Je založený na jednoduchom operačnom systéme založenom na Linuxe založenom na Ubuntu.

Linux
Self-Hosted
Ubuntu
Debian
Lubuntu je rýchlejší, ľahší a energeticky úspornejší variant ... Vytvoril Canonical Ltd

Lubuntu je rýchlejší, ľahší a energeticky úspornejší variant Ubuntu s použitím LXDE, ľahkého prostredia X11 Desktop.

Linux
MobaLiveCD je freeware, ktorý bude spúšťať váš Linux LiveCD na Windows vďaka vynikajúcim ... \ t Vytvoril Mobatek

MobaLiveCD je freeware, ktorý spustí váš Linux LiveCD na Windows vďaka vynikajúcemu emulátoru s názvom "Qemu". musíte ho spustiť v MobaLiveCD a tu ste, bez nutnosti napaľovať CD-ROM alebo reštartovať počítač.

Kľúčové vlastnosti MobaLiveCD:

Windows