SimpleScreenRecorder je Linuxový rekordér, ktorý podporuje X11 a OpenGL. Je ľahko ovládateľný, bohatý na funkcie a má grafické používateľské rozhranie založené na Qt. Môže nahrávať celú obrazovku alebo jej časť, alebo nahrávať aplikácie OpenGL priamo. Nahrávanie je možné kedykoľvek pozastaviť a obnoviť. Podporované sú rôzne formáty súborov a kodeky, ktoré sa dajú jednoducho pridať.

Vytvorené 2012-13 a aktuálne udržiavaný kód: https://github.com/MaartenBaert/ssr - ale aj predbalený pre najobľúbenejšie linuxové distribúcie. Ďalšie informácie »

Alternatívy k SimpleScreenRecorder pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 8 programov podobných ako SimpleScreenRecorder.
Alternatives: 

OBS Studio (tiež známy ako Open Broadcaster Software, alebo OBS) je softvér na vysielanie a živé vysielanie, ktorý je k dispozícii na viacerých platformách vrátane MacOS, Windows a Linux.

Mac
Windows
Linux

Vytvárajte videá pre web pomocou špičkového formátu H.264. Žiadne vylepšenia alebo technospeak, len šumivé video v kvalite HD s kompaktnými veľkosťami súborov ... zakaždým.

Mac
Windows

Fraps je univerzálna aplikácia pre systém Windows, ktorú je možné používať s hrami využívajúcimi grafickú technológiu DirectX alebo OpenGL. Vo svojej súčasnej podobe Fraps plní mnoho úloh a najlepšie ho opíše ako:

Windows

Captura zachytáva screencasts s vysokým rozlíšením (h264, FFMpeg mp4) s kurzorom myši a bez neho. Zachytáva konkrétne regióny alebo okná. Okrem toho je možné zachytiť kliknutie myšou alebo stlačenia klávesov. Zvuková karta z mikrofónu. Podporuje príkazový riadok.

Windows

Kazam je jednoduchý program na nahrávanie obrazovky, ktorý zachytí obsah vašej obrazovky a zaznamená video súbor, ktorý môže prehrávať ľubovoľný prehrávač videa, ktorý podporuje formát videa VP8 /WebM.

Linux

ActivePresenter je riešenie na vytváranie videozáznamov, videozáznamov, príručiek, dokumentácie a interaktívnych prezentácií. S plnohodnotným editorom vám ActivePresenter umožňuje upravovať audio /video, vylepšovať vzhľad a dojem obsahu a jednoducho a efektívne definovať rozvetvené scenáre.

Mac
Windows

Action! umožňuje nahrávanie /zachytávanie pracovnej plochy Windows Aero v reálnom čase v dokonalej kvalite HD videa. S akciou!

Windows
Hodnotenia: 

Už niekoľko rokov som ho použil na vytvorenie tutoriálov pre priateľov. SSR vytvára vysoko kvalitné video bez toho, aby systém zapadol. Spúšťam to v ubuntu a keď vytváram návody, zvyčajne používam virtuálny stroj, napríklad pri vytváraní výukových programov pre používateľov systému Windows. Môžete tiež nahrávať systémové zvuky a mikrofón. Prial by som si, aby boli k dispozícii pre Windows. Vďaka!

Funguje veľmi dobre a to, čo názov napovedá - jednoduché použitie.
Už niekoľko rokov som ho použil na vytvorenie kurzov pre priateľov. SSR vytvára vysoko kvalitné video bez toho, aby systém zapadol. Spustím to v ubuntu a keď vytváram návody, zvyčajne som ...