RetroShare je open source multiplatformový, súkromný a bezpečný decentralizovaný komunikačný systém.
Alternatívy k RetroShare pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 0 programov podobných ako RetroShare.
Hodnotenia: 

Myslím, že najviac podobné aplikácie pre službu RetroShare by mohli byť:

  • Torch

  • GNUnet

  • ODPADU

Retroshare: priatelia nie sú zahrnutí! Ak chcete vedieť, čo táto aplikácia dokáže, budete potrebovať priateľov! Alebo môžete byť ako ja, navždy sám, a nastaviť dva počítače a vyskúšať si to. Po asi 30 minútach hrania tu je niekoľko predbežných zobrazení, ktoré som mal.

Certifikáty sú pravdepodobne tou najťažšou vecou, ​​ktorú je možné spravovať s Retroshare. Výmena je jednoduchá, s použitím on-line vypršajúce vložiť služby (som použil Hastebin a Ghostbin pre to), aj keď každá metóda si môžete myslieť, že poslať blok textu bude fungovať. Podpisovanie a overovanie certifikátov mi však nebolo celkom jasné. Mohlo by to byť len ja, pretože to bolo moje prvé spravovanie certifikátov, ako je tento.

Dizajn grafického používateľského rozhrania je celkom pekný, hoci prví používatelia sa môžu cítiť ohromení možnosťami. Trvá to trochu prehliadania a podnecovania sa dozvedieť všetko, čo Retroshare ponúka. Umožňuje používateľom chatovať s každým jednotlivým uzlom, ku ktorému sú pripojení, chatovať iba s vybranými uzlami, vytvárať alternatívne identity, odosielať e-mailové správy do určitých uzlov a zdieľať zložku súborov s určitými uzlami (zdieľaný adresár). , Bohužiaľ som nemal možnosť vyskúšať si karty „Kanály“, „Fórum“ a „Odkazy“, ale mám tušenie, že tieto karty by boli veľmi užitočné pre tých, ktorí radi zdieľajú veci so svojimi priateľmi.

Možno, že Retroshare rýchlosť bola otázka minulosti, pretože som nemal žiadne vážne problémy s pripojením sa snaží kontaktovať ďalšie uzly ... potom znova, mohlo by to byť preto, že uzly som pripojil boli v blízkosti začať. Neviem, ako dobre to funguje pre uzly na dlhé vzdialenosti.

Celkovo považujem Retroshare za životaschopnú platformu na prepojenie s priateľmi decentralizovaným spôsobom.

bezpečnosť, pošta, odkazy mrak, zdieľanie súborov, vysielanie chat, fóra, bitcoin plugin, atď

  • Pripája sa (a ak môže nájsť priateľov) veľmi ... veľmi pomaly ... (Ak máte šťastie, trvá niekoľko minút)
  • Videohovor nefunguje & amp; na to nie sú žiadne nastavenia.
  • Pekný dizajn, trvalo veľa práce, ale to nie je nič viac, softvér, ktorý nefunguje, keď ho potrebujete ... nespoľahlivý