Projekt Maelstrom je torrent-založený distribuovaný webový prehliadač vyvinutý spoločnosťou BitTorrent, Inc. Vytvoril BitTorrent, Inc.

Projekt Maelstrom je torrent-založený distribuovaný webový prehliadač vyvinutý BitTorrent, Inc.It je vidlica Chromium, ktorý používa P2P na načítanie torrentov a renderovanie webových stránok.

Alternatívy k Project Maelstrom pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 6 programov podobných ako Project Maelstrom.
Alternatives: 
Tor je slobodný softvér a otvorená sieť, ktorá vám pomáha chrániť proti dopravnej analýze, forma ... Vytvoril The Tor Project Inc.

Tor je bezplatný prenosný softvér a otvorená sieť, ktorá vám pomáha chrániť pred formou sieťového dohľadu, ktorý ohrozuje osobnú slobodu a súkromie, dôverné obchodné aktivity a vzťahy a bezpečnosť štátu známu ako analýza premávky.

Mac
Windows
Linux
BSD
IPFS je permanentný web. Nový peer-to-peer hypermediálny protokol. Vytvoril Interplanetary Networks, Inc.

IPFS je globálny, verzovaný, peer-to-peer súborový systém. To kombinuje dobré nápady z Git, BitTorrent, Kademlia, SFS a web. Je to ako jeden bittorrentový roj, výmena objektov git. IPFS poskytuje rozhranie tak jednoduché, ako je web HTTP, ale s trvalou integráciou.

Mac
Windows
Linux
BSD
Self-Hosted
Sieť I2P poskytuje silnú ochranu súkromia pre komunikáciu cez internet.

I2P je anonymná sieť, ktorá ponúka jednoduchú vrstvu, ktorú aplikácie citlivé na identitu môžu bezpečne komunikovať. Všetky dáta sú zabalené s niekoľkými vrstvami šifrovania a sieť je distribuovaná a dynamická bez žiadnych dôveryhodných strán.

Mac
Windows
Linux
Android
BSD
Freenet je bezplatný softvér, ktorý vám umožňuje anonymne zdieľať súbory, prezerať a publikovať ... Vytvoril projekt The Freenet

Freenet je slobodný softvér, ktorý vám umožňuje anonymne zdieľať súbory, prehliadať a publikovať "freesites" (webové stránky dostupné iba cez Freenet) a chatovať na fórach, bez obáv z cenzúry.

Mac
Windows
Linux
BSD
Nástroj na zdieľanie zdieľaných údajov. Vytvorené dátovým projektom

Dat je neziskový, bezpečný a distribuovaný správca balíkov údajov.

Mac
Linux
Electron / Atom Shell
JavaScript
Blockchain-založené trhovisko pre ukladanie súborov

Sia je nová decentralizovaná platforma cloudového úložiska, ktorej cieľom je poskytnúť používateľom kontrolu nad ich údajmi. Dáta sú rozdelené do stoviek vymazaných kódovaných kusov a lokálne zakódované a potom je každý kus nahraný do samostatného hostiteľa.

Web
JSON
JavaScript
Go (Programming Language)
Hodnotenia: 

Iste, rešpektujem cieľ BitTorrentu, ale zatiaľ sa v podstate premenovali na prehliadač Google Chrome. Nie je žiadny dôvod použiť Maelstrom, ktorý nemá vernosť BitTorrentu a /alebo lojalitu k tomu, čo je. Navrhoval by som, že pokiaľ sa medzi Chromeom a Maelstromom nie je funkčne odlišné, budete držať Google Chrome. Alebo ak chcete použiť iný prehliadač, ktorý otvorene stojí "pre ľudí" a ktorých vývojári sa snažia počúvať svojich používateľov, vyskúšajte Mozilla Firefox alebo Vivaldi.

Iste, rešpektujem cieľ BitTorrentu, ale doteraz sa v podstate premenovali na prehliadač Google Chrome. Neexistuje žiadny dôvod použiť Maelstrom bez vernosti BitTorrentu a /alebo lojalitu k tomu, čo stojí za ...