ZDARMA, multiplatformový operačný systém podobný systému UNIX, založenom na verzi 4.4BSD

Projekt OpenBSD vytvára bezplatný, multiplatformový operačný systém podobný systému UNIX, založenom na verzii 4.4BSD. Naše úsilie zdôrazňuje prenosnosť, štandardizáciu, korektnosť, proaktívnu bezpečnosť a integrovanú kryptografiu.

* OpenBSD beží na mnohých rôznych hardvérových platformách. * OpenBSD je považovaný za najbezpečnejší operačného systému UNIX ako výsledok nepretržitého komplexného bezpečnostného auditu. * OpenBSD je plný - OpenBSD integruje najmodernejšiu bezpečnostnú technológiu vhodnú na budovanie firewallov a súkromných sieťových služieb v distribuovanom prostredí. * OpenBSD využíva silný neustály vývoj v mnohých oblastiach, ponúka možnosť pracovať s novými technológiami s medzinárodnou komunitou programátorov a koncových užívateľov. * OpenBSD sa snaží minimalizovať potrebu prispôsobenia a ladenia. Pre väčšinu používateľov, OpenBSD "Just Works" na ich hardvéri pre ich aplikáciu. Nielenže je ladenie a prispôsobenie zriedka potrebné, je to aktívne odrádzané .... Viac informácií »

OpenBSD je vynikajúci pre servery, zariadenia a sieťové zariadenia. Keď začnete oceňovať bezpečnosť, stabilitu a jednoduchosť, môžete byť pokúšaní vyskúšať tento OS ako desktopové prostredie, ktoré sa ukáže byť veľmi príjemným zážitkom. Medzi príklady správcov okien v OpenBSD 6.2 patria GNOME 3.26.2, KDE 4.14.3 a Xfce 4.12.

OpenBSD je tiež skvelé prostredie pre vývojárov. Napríklad Go 1.9.2, Node.js 8.9.4, GHC 8.2.2 a Ruby 2.3.6 sú podporované v OpenBSD 6.2.

Niekoľko riešení vyvinutých projektom OpenBSD (pozri http://www.openbsd.org/innovations.html) bol prijatý inými operačnými systémami vrátane OSX, Linux a Windows. OpenSSH, PF, tmux a LibreSSL sú niektoré široko prijaté riešenia.

Pozrite si portovaný softvér na http://openports.se. Začnite na http://www.openbsd.org/faq/index.html.

Alternatívy k OpenBSD pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 15 programov podobných ako OpenBSD.
Alternatives: 
Ubuntu je open source operačný systém založený na Linuxe pre stolné počítače. Vytvoril Canonical Ltd.

Ubuntu je komunitný operačný systém založený na komunite, ktorý je ideálny pre notebooky, desktopy a servery. Obsahuje všetky aplikácie, ktoré potrebujete - webový prehliadač, prezentáciu, dokument a tabuľkový procesor, instant messaging a mnoho ďalšieho.

Windows
Linux
Windows S
Univerzálny operačný systém Vytvorené v projekte Debian

ČO je Debian?

Projekt Debian je združením jednotlivcov, ktorí spoločne vytvorili voľný operačný systém. Tento operačný systém, ktorý sme vytvorili, sa nazýva Debian.

Windows
Linux
Windows S
BSD
Self-Hosted
Linux Mint je jednou z najobľúbenejších distribúcií Linuxu a používajú ju milióny ľudí.

Linux Mint je elegantná, ľahko použiteľná, aktuálna a pohodlná distribúcia pracovnej plochy GNU /Linux.

Linux
Ubuntu
Arch Linux je nezávisle vyvinutá, i686- a x86_64-optimalizovaná distribúcia Linuxu zameraná na ...

Arch Linux je nezávisle vyvinutá, i686- a x86_64-optimalizovaná distribúcia Linuxu zameraná na kompetentných používateľov Linuxu. Na aktualizáciu najnovších softvérových aplikácií s plným sledovaním závislostí využíva program pacman, ktorý je správcom balíkov.

Linux
Windows 10 je operačný systém osobných počítačov vydaný spoločnosťou Microsoft ako súčasť systému Windows NT ... Vytvorené spoločnosťou Microsoft

Operačný systém Windows 10 je operačný systém osobných počítačov vydaný spoločnosťou Microsoft ako súčasť operačného systému Windows NT rodiny

Windows
Projekt Fedora je otvorený projekt navrhnutý ... Vytvoril Red Hat

Projekt Fedora je otvorený projekt, ktorý navrhol Red Hat, otvorený pre všeobecnú účasť pod vedením meritokracie podľa súboru cieľov projektu. Cieľom projektu Fedora je spolupracovať s komunitou Linuxu na vybudovaní kompletného, ​​univerzálneho operačného systému výlučne z open source softvéru.

Linux
MacOS je operačný systém založený na Unixe vyvinutý a predávaný spoločnosťou Apple Inc. Vytvorené spoločnosťou Apple Inc.

MacOS je séria grafických operačných systémov založených na Unixe, vyvinutých a predávaných spoločnosťou Apple Inc. Je navrhnutý tak, aby bežal na počítačoch Macintosh a bol predinštalovaný na všetkých počítačoch Mac od roku 2002.

Mac
Voľný, rýchly a esteticky príjemný operačný systém založený na Ubuntu Vytvorený základným projektom

elementárny OS je slobodný, rýchly a esteticky príjemný operačný systém založený na Ubuntu.

elementárne OS sa dodávajú s starostlivo upraveným výberom aplikácií, ktoré vyhovujú potrebám každého dňa, takže môžete stráviť viac času pomocou počítača a menej času na čistenie bloatware.

Linux
Manjaro je užívateľsky prívetivá distribúcia Linuxu založená na nezávisle vyvinutom Arch ... Vytvoril Manjaro Linux

Manjaro je užívateľsky prívetivá distribúcia Linuxu založená na nezávisle vyvinutom operačnom systéme Arch.

Linux
Arch Linux
ReactOS je bezplatný, moderný operačný systém v alfa fáze, založený na dizajne Windows XP / 2003. Vytvorené nadáciou ReactOS Foundation

ReactOS je bezplatný, moderný operačný systém v alfa fáze, založený na dizajne Windows XP / 2003. Napísal úplne od nuly, jeho cieľom je nasledovať architektúru Windows navrhnutú spoločnosťou Microsoft z úrovne hardvéru až po úroveň aplikácie.

Windows
FreeBSD je pokročilý operačný systém pre x86 (vrátane Pentium® a Athlon ™). Vytvoril projekt FreeBSD

FreeBSD je pokročilý operačný systém pre x86 (vrátane Pentium® a Athlon ™), kompatibilný s amd64 (vrátane Opteron ™, Athlon ™ 64 a EM64T), ARM, IA-64, PowerPC, PC-98 a UltraSPARC® architektúry. Je odvodený od BSD, verzie UNIX® vyvinutej na University of California, Berkeley.

BSD
Self-Hosted
Tails je Debian založené naživo CD /USB s cieľom poskytovať kompletnú anonymitu internetu pre ...

Amnesic Incognito Live System (Tails) je live CD /USB so systémom Debian 9 s cieľom poskytnúť používateľovi úplnú anonymitu internetu.

Linux
Electrum
Tor Browser Bundle
GNOME
Tor
VeraCrypt
Thunderbird
openSUSE je bezplatný operačný systém založený na Linuxe pre váš počítač, notebook alebo server. Vytvoril Novell, Inc

openSUSE je bezplatný operačný systém založený na Linuxe pre váš počítač, notebook alebo server.

Distribúcia openSUSE je stabilná, ľahko použiteľná a kompletná viacúčelová distribúcia.

Linux
Distribúcia operačného systému Linux odvodená z Ubuntu, ale s prostredím KDE. Vytvoril Canonical Ltd

Kubuntu je oficiálna "príchuť" Ubuntu, ktorá namiesto štandardného Unity používa desktopové prostredie KDE Plasma. To mu dáva úplne iný vzhľad a dojem.

Linux
Operačný systém orientovaný na bezpečnosť, ktorý používa "zabezpečenie prostredníctvom rozdelenia" Vytvoril Qubes OS

Qubes je operačný systém s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý je navrhnutý tak, aby poskytoval silnú bezpečnosť pre stolné počítače.

Linux
Fedora
Xen
Example OpenBSD 4.5 desktop using XFCE window manager
Example OpenBSD 5.2 desktop using gnome 3.4.2 window manager