MPV je audio a filmový prehrávač založený na MPlayer a mplayer2. Vytvoril MPV Team

MPV je audio a filmový prehrávač založený na MPlayer a mplayer2. Podporuje širokú škálu formátov video súborov, audio a video kodeky a typy titulkov. Zdieľa niektoré funkcie s predchádzajúcimi projektmi a zároveň prináša mnoho ďalších.

* Zjednodušené analyzátory volieb CLI boli vylepšené tak, aby sa správali ako iné programy CLI a prepracovali sa mnohé názvy možností a sémantiky, aby boli intuitívnejšie a nezabudnuteľnejšie. * Na obrazovke ControllerWhile mpv nemá žiadne oficiálne GUI, má malý radič, ktorý je spustený pohybom myši. * Vysoko kvalitný video outputmpv má video výstup založený na OpenGL, ktorý je schopný mnohých funkcií, ktoré milujú videofily, ako napríklad škálovanie videa s populárnymi vysoko kvalitnými algoritmami, správa farieb, časovanie rámcov, interpolácia a ďalšie. * GPU video decodingmpv využíva rozhrania API FFmpeg hwaccel na podporu zrýchlenia videa VDPAU, VAAPI, DXVA2, VDA a VideoToolbox. * EmbeddableA priamy C API bol navrhnutý od základov, aby sa mpv použil ako knižnica a uľahčila jednoduchú integráciu do ďalších aplikácií .... Viac informácií »

Alternatívy k MPV pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 0 programov podobných ako MPV.
Hodnotenia: 

Displeje s veľmi vysokým rozlíšením. Prehrávanie bolo oveľa spoľahlivejšie na našej 8K obrazovke pomocou MPV, ako to bolo pri VLC alebo MPC-HC.

Na MPV prehrávači sa mi páči:

bohatý CLI Lua skriptovanie Vysoká podpora DPI veľa možností dobrú dokumentáciu problém s vyhľadávaním v službe github s užitočnou komunitou

Naozaj jednoduché použitie, ale úžasne silné

MPV je zďaleka najlepší video prehrávač na prispôsobenie. Využíva NO CODECS. To mu dáva oveľa lepší výkon ako ktorýkoľvek iný hráč a zároveň je bezpečnejší ako ktorýkoľvek iný hráč. Môže to byť ťažké začať sa učiť, ale akonáhle to urobíte, bude ťažké vrátiť sa k

Naozaj jednoduché použitie, ale úžasne silné

Ľahký, rýchly, nepotrebuje žiadny kodek.

Nevýhodou je potreba oboznámiť sa s klávesovými skratkami.