Minetest je hra s takmer neobmedzeným svetovým blokom pieskovísk a herný engine, inšpirovaný technológiami InfiniMiner, Minecraft a podobne.

Minetest je dostupný natívne pre Windows, OS X, GNU /Linux, Android a FreeBSD. Je to Free /Libre a Open Source softvér, vydaný pod LGPL 2.1 alebo novším.

Funkcie

- Mapy s takmer nekonečným záberom Pri hraní 620003 blokov nie je dostatok miesta. Áno, svetová výška je tiež takmer nekonečná. Ďalšie informácie »

- Podpora viacerých hráčov Hrajte sami, lokálne so svojimi priateľmi alebo online s desiatkami hráčov na serveri.

- Viac sub-hier Chcete nainštalovať desiatky modulov naraz? Môžeš. Chcete hrať Hunger Games? Žiadny problém!

- Modding API Upravte hru a pridajte nový obsah pomocou programovacieho jazyka Lua.

- Balenie textúr Nie je spokojný s vzhľadom textúr? Zmeňte textúry!

- Krásne generátory máp Vyberte si z niekoľkých rôznych generátorov map, v5, v6, v7, plochých, fraktálových a údolných oblastí, z ktorých každý obsahuje niekoľko biomérov.

Alternatívy k Minetest pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 8 programov podobných ako Minetest.
Alternatives: 

Minecraft je pieskovisko hra, ktorá sa točí okolo pomocou stavebných blokov vytvoriť čokoľvek chcete. V noci vyjdú príšery; Uistite sa, že postaviť prístrešok, než sa to stane. Hra má aj schopnosti pre viacerých hráčov.

Mac
Windows
Linux
Android
iPhone
Android Tablet
BSD
Windows Phone
...
iPad
Oculus Experiences
Kindle Fire
FreeBSD
NetBSD
OpenBSD

ROBLOX je online virtuálne ihrisko a workshop - kde môžu deti všetkých vekových kategórií bezpečne komunikovať, vytvárať, baviť sa a učiť sa.

Mac
Windows
Android
iPhone
Android Tablet
Windows Phone
iPad
HTC Vive
...
Kindle Fire
Gear VR
Xbox

Terasológia (začala pod názvom Blockmania) je open source projekt, ktorý začal Benjamin "begla" Glatzel, ktorý sa zaoberá výskumom procesnej generácie terénu a efektívnych techník vykresľovania v jazyku Java pomocou LWJGL. Motor využíva blok voxel-ako prístup, ako je vidieť v Minecraft.

Mac
Windows
Linux

V galaxii procesných svetov, vyrobených výlučne z tehál LEGO, budete ...

Windows
Steam
Playstation
Xbox

Creativerse je adventúra s pieskoviskom v krásnom, ale zradnom svete zahalenom tajomstvom. Dobrodružstvo sólo alebo priniesť svojich priateľov, objavovať tajomstvo, a skrotiť krajinu dohromady!

Mac
Windows
Wine
Steam

Mythruna je hra vo výstavbe, ktorá kombinuje rozsiahle prvky budovania sveta, tvorby a pieskoviska s jednoduchým hraním hrania rolí. Po dokončení bude Mythruna jedinečným zážitkom z hry.

Mac
Windows
Linux

Blockland je nelineárna hra s karanténami bez stanovených cieľov, ktorá dáva hráčom slobodu navrhovať a konštruovať prepracované štruktúry. Štýlovo ako malý minifigure, hráči stavať vnútri virtuálneho sveta pomocou tehly pripomínajúce hračka bloky.

Mac
Windows
Steam
Hodnotenia: 

Táto hra je vo vývoji. Je to naozaj nie je pripravený na hranie ako Minecraft, a tam nie sú tak veľké Mods, ako sú tieto "Millenaire Modpack Plus" v súčasnej dobe. Dúfam, že táto hra bude skvelá v budúcnosti, veľký potenciál!

Získať túto hru! Mám mizernú grafickú kartu Intel 915GM, ktorú minecraft nemá rád, ale táto hra na ňom beží tak hladko! Autor je veľmi oddaný tomuto projektu! Stiahnite si túto hru ZADARMO a užite si všetko o nej! To beží na C + + Java, takže to automaticky beží, vyzerá a cíti hladší a lepší ako Minecraft. Budete mať vždy viac ako 30FPS. : D Vážne ... Získajte túto hru. Žiadny vírus, žiadne reklamy, žiadne platby. Nič! Pripojiť.

Táto hra funguje dobre s novými a staršími počítačmi podobne s množstvom možností na zlepšenie výkonu. Skvelé a aktívne fórum stránky s množstvom modders. Ich WIKI sa zle dostal, ale ...
Táto hra je vo vývoji. Je to naozaj nie je pripravený na hranie ako Minecraft, a tam nie sú tak veľké Mods, ako sú tieto "Millenaire Modpack Plus" v súčasnej dobe. Dúfam, že táto hra bude ...