Microsoft Word je komerčný textový dokumentový procesor pre Windows. Vytvorené spoločnosťou Microsoft

Microsoft Word, ktorý je súčasťou balíka Microsoft Office Suite, ale predáva sa aj ako samostatná aplikácia, je textový procesor spoločnosti Microsoft. Jeho vlastný (ale otvorený) formát DOC sa považuje za de-facto štandard, hoci od roku 2007 a vyššie používa Word DOCX.

Medzi ďalšie funkcie patrí SmartArt, podpora PDF a vyhľadávanie funkcií (ako v programe Word 2016).

Word Online, súčasť balíka Office Online, je webový klient s obmedzenou množinou funkcií. Ďalšie informácie »

Pomocou mobilnej aplikácie sa vyžaduje predplatné balíka Microsoft Office 365 na vytvorenie a úpravu dokumentov s veľkosťou obrazovky 10,1 palca alebo väčšou; Dokumenty sa otvoria v režime len na čítanie.

Alternatívy k Microsoft Office Word pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 15 programov podobných ako Microsoft Office Word.
Alternatives: 
Open-source multiplatformový textový procesor. Vytvorené nadáciou Document Foundation

Spisovateľ má všetky funkcie, ktoré potrebujete, od moderného, ​​plne funkčného textového editora alebo nástroja na publikovanie na ploche.

Je to dosť jednoduché na rýchlu poznámku, ale dostatočne výkonnú na vytvorenie úplných kníh s obsahom, diagrammi, indexmi atď.

Mac
Windows
Linux
BSD
PortableApps.com
ReactOS
Vytvárajte a upravujte dokumenty online bez toho, aby ste obetovali svoje súkromie

Vytvárajte a upravujte dokumenty online bez toho, aby ste obetovali svoje súkromie

Web
Open-source textový procesor balíka Apache OpenOffice. Vytvoril Apache Software Foundation

Spisovateľ, ktorý je súčasťou balíka Apache OpenOffice, je textový editor s otvoreným zdrojovým kódom.

Mac
Windows
Linux
BSD
AbiWord je bezplatný textový editor. Vytvoril AbiSource

AbiWord je textový editor pre slobodný softvér. Meno "AbiWord" (vyslovované "Abby Word") je odvodené z koreňa španielskeho slova "abierto", čo znamená "otvorené".

Linux
BSD
PortableApps.com
Haiku
GTK+
AmigaOS
Vytvárajte, prezerajte a upravujte natívne súbory Microsoft Word, Excel a PowerPoint Vytvoril DataViz

Vytvárajte, zobrazujte a upravujte natívne súbory programu Microsoft Word, Excel a PowerPointPri prvom a jedinom komerčnom balíku mobilných kancelárskych balíkov v hodnote 14,99 USD za účelom plnej podpory (zobrazenie, úprava a vytváranie) súborov a príloh balíka Microsoft Office 2007/2008 * Zob

Android
iPhone
Blackberry
iPad
Open-source textový procesor balíka Apache OpenOffice. Vytvoril Apache Software Foundation

Spisovateľ, ktorý je súčasťou balíka Apache OpenOffice, je textový editor s otvoreným zdrojovým kódom.

Mac
Windows
Linux
BSD
AbiWord je bezplatný textový editor. Vytvoril AbiSource

AbiWord je textový editor pre slobodný softvér. Meno "AbiWord" (vyslovované "Abby Word") je odvodené z koreňa španielskeho slova "abierto", čo znamená "otvorené".

Linux
BSD
PortableApps.com
Haiku
GTK+
AmigaOS
TextMaker je textový editor kompatibilný s Microsoft Word, ktorý je súčasťou https: //alternativeto. Vytvoril SoftMaker

TextMaker je textový editor kompatibilný s programom Microsoft Word, ktorý je súčasťou balíka SoftMaker FreeOffice. Je k dispozícii zdarma v balíku FreeOffice. To beží štíhle (pomocou asi 12 MB RAM na mojom systéme) a je prekvapivo funkcie bohaté.

Windows
Linux
Windows Mobile
Android
Android Tablet
Vytvárajte nádherné dokumenty v priebehu niekoľkých minút pomocou textového editora Pages for Mac - ktorý ponúka úžasné ... Vytvoril Apple

Stránky sú zjednodušeným textovým editorom a ľahko použiteľným nástrojom na usporiadanie stránok pre počítače Mac. To vám umožní byť spisovateľom jednu minútu a dizajnérom ďalším, vždy s dokonalým dokumentom v dielach.

Mac
Web
iPhone
iPad
Spolupracujúca platforma pre výskum. Napísať a spravovať technické dokumenty na jednom mieste.

Authorea je on-line editor dokumentov pre výskumníkov, ktorý umožňuje výskumníkom písať, citovať, hosťovať dáta a publikovať výskumné dokumenty. Authorea je dôveryhodný na celom svete vedúcimi výskumníkmi, ktorí píšu a publikujú obsah v každej disciplíne, od astrofyziky až po zoologiu.

Web
Spolupracujúca služba na úpravu dokumentov Vytvoril Dropbox Inc.

Papier vám pomáha pracovať v reálnom čase so svojím tímom. Môžete písať spoločne, zdieľať komentáre, vkladať obrázky a iné. Ak máte účet Dropbox, môžete použiť Paper bezplatne.

Web
Android
iPhone
Atlantis je inovatívny, bezvýrazný textový procesor starostlivo navrhnutý s ohľadom na koncového užívateľa. Vytvoril spoločnosť Rising Sun Solutions Inc.

Atlantis je inovatívny, bezvýrazný textový procesor starostlivo navrhnutý s ohľadom na koncového používateľa. Kompaktné, rýchle načítanie, ale stále výkonné a efektívne, Atlantis bude dokonalým spoločníkom pre širokú škálu vašich úloh spracovania textu - od jednoduchých až po najkomplexnejšie.

Windows
Online textový editor, ktorý umožňuje vytvárať a upravovať dokumenty vo webovom prehliadači a ukladať ich. Vytvoril Zoho Corporation Pvt. Ltd.

Online textový editor, ktorý umožňuje vytvárať a upravovať dokumenty vo webovom prehliadači a ukladať ich do cloudu, aby ste ich mohli zdieľať s kýmkoľvek. Zoho môže umožniť viacerým používateľom pracovať na dokumente súčasne.

Web
Android
iPhone
Chrome OS
Android Tablet
iPad
Chrome
Jednoduchý spôsob, ako písať Markdown a bohatý text na počítačoch Mac a iDevices Vytvoril Metaclassy, ​​Lda.

Vedľajšie slovo je navrhnuté tak, aby bolo písanie zábavnejšie s funkciou Markdown na počítačoch Mac, iPhone a iPad.

Mac
iPhone
iPad
iText je intuitívny a prepracovaný textový editor s textovým editorom úplne prepísaným v Cocoa ... Vytvoril Michiaki Yamashita

iText je intuitívny a prepracovaný textový editor s textovým editorom úplne prepísaným v Cocoa (takže pracuje s Afloat) a je vhodný pre Power PC aj Intel Mac. iText poskytuje najjednoduchší spôsob, ako urobiť nádherné rukopisy na vašom počítači Mac!

Mac
Windows
iPhone
iPad
Hodnotenia: 

Musím priznať, že k tejto možnosti neexistuje žiadna alternatíva. Vyskúšal som OpenOffice a jej klony, sú príliš buggy a havárie pomerne často, aspoň na Windows.

Tiež sa mi páči skutočnosť, že pred pripojením na internet slušne žiada o vaše povolenie.

Je stabilný, ľahko použiteľný a rýchly, aj keď je obrovský.

Ďakujeme, že ste ponúkli alebo navrhli iné cesty k softvérovému turnusu posiatemu malými mýtnymi kabínkami, ktoré budú (ochotne) prijímať naše peniaze.

Pozrite sa na MS Office Word. Je to textový editor, tak ako iné alternatívy, okrem niekoľkých aplikácií Microsoft Office Word

Posúvajte sa nadol a zobrazí sa služba WPS Office. Prejdite o niečo viac a uvidíte správnu alternatívu - WPS Writer.

Kancelária WPS je alternatívou k MS Office. Plná suita k plnej suite, spisovateľ k spisovateľovi. Napriek tomu, že WPS Office bol odmietnutý byť odstránený.

Používam ho už roky a myslím si, že to funguje dobre, nemyslím si, že je to najlepšie, ale funguje to, čo potrebujem, ale možno by to nemalo meniť po celú dobu, myslím, že dávajú nové funkcie tu a tam a oni sú naozaj veci, nikto naozaj použiť. Nie je potrebné, aby to bolo tak mätúce.

Pozrite si dokumenty Nevron - https://docs.nevron.com/

Toto je pravdepodobne najlepšia voľná alternatíva k Wordu - funguje to na Windows, Mac a Online. Môže otvárať súbory .DOCX, .RTF a .HTML a exportovať ich do .PDF, .HTML atď. Je tiež rýchlejší ako Word.

Slovo, v posledných rokoch, nebolo len ísť na spracovanie textu, ale aj na vedomie. Používam ho na OSX, takže môžem hovoriť len za túto platformu. Zistil som, že jeho notebook pohľad /layout byť pekný, ale zvyšok programu je pomalý. Ak by to boli samostatné poznámky, program by som bol spokojný, ale teraz sú spolu. Z tohto dôvodu som navrhol Circus Ponies NoteBook byť rozumnou alternatívou pre tých, ktorí stále len pomocou programu Word pre poznámky. Nie ste si istí, že sem patrí, ale dúfal, že niekto iný to môže považovať za užitočné.

Nie je jasné, kedy bol vytvorený tento zoznam alternatív k programu MS Word (alebo dokonca aj pri vytváraní komentárov). Môže byť pekné, ak vaše stránky poskytnú určitú menu vašim informáciám.

Ale čo sa týka môjho predmetu, prečo je Nisus vynechaný z tohto zoznamu? Je to textový procesor Mac, pretože sa blíži začiatok Macintosh času. To bolo (a je teraz opäť) známe pre svoje sofistikované vyhľadávanie a makrá. Vyskúšajte http://www.nisus.com/

(nie, nijako s nimi nie som spojený)

Najlepší program na spracovanie textu podľa môjho názoru, openoffice má nejaký spôsob, ako ísť pred jeho štandard. Hoci si želám, aby ste si ho mohli kúpiť sami, ako jeho jediná vec v balíku kancelárskych priestorov ms.

Microsoft Word do značnej miery nastavuje štandard pre textové procesory. A na rozdiel od Internet Explorera, ktorý nastavuje najnižší možný štandard pre prehliadače, to nie je nevyhnutne zlá vec. Stojí to za tonu za to, čo robí, ale myslím si, že to Word robí celkom dobre.

Openoffice Writer Považujem za perfektnú alternatívu k tomu. Spisovateľ môže trvať trochu načítať, ale to môže urobiť oveľa viac, než Word môže, aspoň podľa môjho názoru. Najnovšie Microsoft Word pre mňa je mätúce, nepríjemné a spomaliť veľa času. Používam Openoffice na mojom notebooku po celú dobu jeho skvelé.

Rozbaľme sa: Openoffice je pohotovostná voľba v kancelárii. Bohužiaľ to znamená jeho ako nafúknuté ako Microsoft Office, viac v posledných rokoch. To môže trvať večne pre spisovateľa otvoriť, a to najmä na starších systémoch. Abiword je blesk rýchly a celkom v pohode, ale vždy som mal problémy s tým, že menu sú rôzne a odlišne pomenované z kancelárie, zatiaľ čo openoffice robí viac úsilia, aby zodpovedalo slovu. Dokumenty Google sú fantastické pre online veci, ale pomerne obmedzené na čokoľvek iné ako základné písanie.

Q10 je fantastická alternatíva pre okná; Ukazuje vám čiernu obrazovku s jednoduchým stavovým riadkom a umožňuje písať nerozpoznané. Bude to určite pridať ďalší krok k svojmu toku práce, ale stojí za to pre mňa pre jednoduchosť a zameranie, ktoré dáva. Nie je náhradou za kancelársky program, ale za jeho doplnenie.

Microsoft Office slovo poskytuje naše veľké množstvo služieb, ako je pre výrobu PPT pre Excel hárky atď Osobne milujem pracovať na Mircosoft to robí moju prácu jednoduchšie, ak tiež poskytujete služby technickej podpory spoločnosti Microsoft, ak máte problém ste vítaní MS Zákaznícky servis Power Point

New document view
Slovo má lepšie používateľské prostredie ako wordpad
Spoločnosť Microsoft je jednou z najbohatších a najlepšie zavedených softvérových spoločností na svete. Je neuveriteľné myslieť si, že ich slovom ovládaný textový procesor má toľko hrozné a smiešne ...