LibreCrypt (predtým DoxBox) je open-source disk šifrovanie pre Windows a nástupcu ...

LibreCrypt (predtým DoxBox) je open-source šifrovanie disku pre Windows a následníka FreeOTFE

Zmena názvu na "LibreCrypt" vo verzii 6.2

Vlastnosti:

Jednoduché použitie s "sprievodcom" pre vytváranie nových "DoxBoxes". Úplne transparentné šifrovanie, DoxBoxes sa objavujú ako vymeniteľné disky v programe Windows Explorer. Režim Explorer vám umožňuje prístup k DoxBoxes, keď nemáte administrátorské oprávnenia. Kompatibilné s šifrovaním Linux, Cryptoloop "losetup", dm-crypt a LUKS. Skriptové skripty systému Linux podporujú opodstatnené šifrovanie v systéme Linux. Podporuje čipové karty a bezpečnostné tokeny. Šifrované DoxBoxy môžu byť súbor, oddiel alebo celý disk. Otvára staršie zväzky vytvorené s funkciou FreeOTFE v systéme Windows Vista (viď poznámka nižšie pre 64-bitové verzie). Podporuje početné hash (vrátane SHA-512, RIPEMD-320, Tiger) a šifrovacích algoritmov (vrátane AES, Twofish a Serpent) v niekoľkých režimoch (CBC, LRW a XTS). Voliteľné "súbory kľúčov" vám umožňujú používať palcovú jednotku ako kľúč. Prenosný režim sa nemusí inštalovať a ponecháva malé stopy na počítačoch tretích strán (potrebné sú administrátorské práva). Odopreté šifrovanie vás chráni pred "kryptografiou gumovej hadice" .... Viac informácií »

Upozorňujeme, že ide o verziu Beta s niektorými známymi obmedzeniami. Najmä v prípade 64 bitového systému Windows sa na pracovnej ploche zobrazuje text Testovací režim.

Alternatívy k LibreCrypt pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 5 programov podobných ako LibreCrypt.
Alternatives: 
VeraCrypt je bezplatný šifrovací softvér, ktorý vám prináša IDRIX a ktorý je založený na ...
TrueCrypt je bezplatný nástroj, ktorý sa používa na šifrovanie on-the-fly (OTFE).
CipherShed je program, ktorý možno použiť na vytváranie šifrovaných súborov alebo šifrovanie celých diskov ... Vytvoril projekt CipherShed

Vidlica prerušeného TrueCryptu. CipherShed je program, ktorý možno použiť na vytváranie šifrovaných súborov alebo šifrovanie celých jednotiek (vrátane USB flash diskov a externých pevných diskov).

Mac
Windows
Linux
Boxcryptor je ľahko použiteľný šifrovací softvér optimalizovaný pre cloud. Vytvoril Secomba GmbH

Boxcryptor je ľahko použiteľný šifrovací softvér optimalizovaný pre cloud. Umožňuje bezpečné používanie služieb cloudového úložiska bez obetovania komfortu.

Mac
Windows
Android
iPhone
Chrome OS
Windows S
Android Tablet
Windows Phone
...
iPad
Blackberry 10
Program Encrypto umožňuje šifrovanie súborov pred odoslaním ich priateľom alebo spolupracovníkom. Vytvoril spoločnosť MacPaw Inc.

Zabezpečte akýkoľvek súbor so šifrovaním AES-256

Program Encrypto zaberá ľubovoľný súbor alebo priečinok a pridá k nemu šifrovanie AES-256. Pri šifrovaní viete, že váš súbor je neuveriteľne bezpečný a že k nemu pristupuje iba ten správny používateľ.

Mac
Windows