IntelliJ IDEA je zadarmo /komerčné Java IDE JetBrains. Vytvorené JetBrains

IntelliJ IDEA je free /komerčné Java IDE od JetBrains. Jeho dizajn je zameraný na produktivitu programátorov. Mnohé z jeho funkcií sú určené na urýchlenie vývoja a umožňujú programátorom sústrediť sa na funkčnosť, zatiaľ čo IntelliJ IDEA spracováva rutinné úlohy kódovania.

IntelliJ IDEA je k dispozícii v dvoch vydaniach: Ultimate (paid) a Community (free and opensource).

IDEA podporuje rôzne programovacie jazyky s pokročilými funkciami kontroly kódu a refaktoringu, ako napríklad Groovy, Javascript, Actionscript, Ruby /JRuby, PHP a ďalšie. Ďalšie informácie »

Alternatívy k IntelliJ IDEA pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 6 programov podobných ako IntelliJ IDEA.
Alternatives: 
Voľné IDE založené na Electron /Atom Framework. Vytvorené spoločnosťou Microsoft. Vytvorené spoločnosťou Microsoft

Kód kombinuje zjednodušené používateľské rozhranie moderného editora s bohatou asistenciou kódu a navigáciou a integrovanou skúsenosťou s ladením - bez potreby plného IDE.

Windows
Linux
Electron / Atom Shell
Mac
naučiť sa java Vytvorené nadáciou Eclipse Foundation, Inc.

Eclipse je rozšíriteľná vývojová platforma s runtime a aplikačnými frameworkmi pre budovanie, zavádzanie a správu softvéru v celom životnom cykle softvéru. Mnohí ľudia poznajú Eclipse ako Java IDE, ale je to omnoho viac ako Eclipse.

Mac
Windows
Linux
Microsoft Visual Studio je integrované vývojové prostredie (IDE) od spoločnosti Microsoft. Vytvorené spoločnosťou Microsoft

Microsoft Visual Studio je integrované vývojové prostredie (IDE) od spoločnosti Microsoft. Používa sa na vývoj počítačových programov pre systém Microsoft Windows, ako aj na webové stránky, webové aplikácie a webové služby.

Mac
Windows
Web
.NET Framework
Bezplatné, open-source integrované vývojové prostredie pre vývojárov softvéru. Vytvoril Netbeans Open Source Spoločenstva

Bezplatné, open-source integrované vývojové prostredie pre vývojárov softvéru.

Mac
Windows
Linux
BSD
Aptana Studio je kompletné webové vývojové prostredie, ktoré kombinuje výkonné nástroje na tvorbu obsahu s ... Vytvoril Aptana, Inc.

Studio Aptana je kompletné prostredie na vývoj webových aplikácií, ktoré kombinuje výkonné nástroje na tvorbu obsahu so zbierkou služieb online hostingu a spolupráce, ktoré vám a vášmu tímu pomôžu urobiť viac. Obsahuje podporu pre PHP, CSS, FTP a ďalšie ...

Mac
Windows
Linux
Kódovací kód je múdrejší a rýchlejší s Komodo IDE, prostredím pre platformu profesionálneho vývoja ... Vytvoril ActiveState

Kódujte inteligentnejšie a rýchlejšie pomocou Komodo IDE, multiplatformového profesionálneho vývojového prostredia pre dynamické jazyky a otvorené technológie.

Mac
Windows
Linux
Hodnotenia: 

Aplikácie ako Eclipse, Webstorm, PHPStorm, Netbeans, Aptana, Zend Studio; tieto sú integrované vývojové prostredia, inak známe ako IDE. To znamená, že to nie je len tam, kde vývojár píše kód, ale aj integruje s kontrolou verzií, frameworkmi, debuggery a kompilátormi. Vo všeobecnosti možno všetky aktivity vývojárov vykonávať z prostredia.

Editor môže mať rovnaké funkcie, ktoré sú k dispozícii ako pluginy, ale sú určené na primárne účely ako redaktori.

Aby sa zachovala kvalita, malo by existovať jasné oddelenie alternatív k editorom a alternatívam k IDE.

Mnohé z tu uvedených alternatív sú editory, nie IDE, takže nie sú dobrou alternatívou.

Presťahovanie sa z Eclipse (STS) do IntelliJ bolo pre mňa prechodom z blokovania 2 dni v týždni na nepretržitú produktivitu. Eclipse trvá len niekoľko hodín, kým pracuje v IntelliJ. Vaša spoločnosť vám dlhuje kúpu licencie. Nepodarilo sa odporučiť viac.

Vynikajúci tmavý režim, bezplatný pre študentov, jednoduché použitie a výkonné rozhranie

Komerčné vydanie (Ultimate) rozhodne stojí za svoje peniaze. Pre individuálnych vývojárov existuje špeciálna licencia na približne polovičnú cenu a akademická licencia pre študentov a učiteľov za zlomok nákladov. Bezplatné licencie sú k dispozícii, keď sa používajú na vyučovanie / školenia a na projekty s otvoreným zdrojovým kódom.

V každom prípade zvýšená produktivita ľahko odôvodňuje náklady na licencie IMHO.

IDEA používam už takmer 10 rokov. Bola to prvá Java IDE, ktorá rozumie jazyku Java. Dokonca aj voľná Community Edition je, pokiaľ ide o jej podporu Java, ďaleko pred Eclipse a Netbeans. Preto sa držíme IDEA.

Porovnanie verzie Ultimate Edition (platená) s verziou Community (Open Source): http://www.jetbrains.com/idea/features/editions_comparison&lowbar...

IDEA bola počas prvých rokov priekopníckym Java IDE a vyhnala konkurenciu. Jeho pokročilé kontroly kódu a refactoring nástroje boli umatched. To vždy bolo náročné na zdroje, ale prináša veľkú produktivitu na oplátku. Kým Eclipse chytil funkcie-múdry a môže mať výhody vďaka svojej architektúre založené na plugin a veľké komunity, IDEA je stále mojou voľbou číslo jedna ďaleko! Edícia komunity je pomerne obmedzená a vynecháva takmer všetky dôležité komponenty pre vývoj na strane servera.

Veľmi dobré IDE, ktoré je veľmi kompletné pre Javu. Niekedy sa zdá, že IntelliJ je pre Eclipse "vzorom".

Syntax highlighting
úžasné funkcie, bohaté s asistentmi a má všetky zvončeky a píšťalky budete potrebovať pre pohodlný vývoj
Aplikácie ako Eclipse, Webstorm, PHPStorm, Netbeans, Aptana, Zend Studio; tieto sú integrované vývojové prostredia, inak známe ako IDE. To znamená, že to nie je len tam, kde ...