You voted 'hore'.
File Explorer, predtým známy ako Windows Explorer, je aplikácia pre správu súborov, ktorá je súčasťou ... Vytvorené spoločnosťou Microsoft

File Explorer, predtým známy ako Windows Explorer, je aplikácia pre správu súborov, ktorá je súčasťou verzií operačného systému Microsoft Windows od Windows 95 a vyššie. Poskytuje grafické užívateľské rozhranie pre prístup k súborovým systémom. Je to tiež súčasť operačného systému, ktorý predstavuje mnoho položiek používateľského rozhrania na monitore, napríklad na paneli úloh a pracovnej ploche. Ovládanie počítača je možné bez spustenia programu Prieskumník systému Windows (napríklad príkaz Súbor | Spustiť v Správcovi úloh na verziách systému Windows založených na systéme NT bude fungovať bez neho, rovnako ako príkazy zadané v okne príkazového riadka). Nachádza sa v adresári C: Windows, niekedy sa nazýva Windows shell, explorer.exe alebo jednoducho "Explorer" .... Viac informácií »

Alternatívy k File Explorer pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 4 programov podobných ako File Explorer.
Alternatives: 
Double Commander je multiplatformový open source správca súborov s dvomi panelmi vedľa seba. Vytvoril Alexander Koblov, Przemyslaw Nagay

Double Commander je multiplatformový open source správca súborov s dvomi panelmi vedľa seba. Je inšpirovaný Total Commander a ponúka niekoľko nových nápadov.

Mac
Windows
Linux
BSD
Total Commander je správca súborov Shareware pre Windows Vytvoril Christian Ghisler

Total Commander je shareware Orthodox File Manager (OFM) pre Windows. Niektoré funkcie zahŕňajú vstavaný FTP klient, porovnanie súborov, navigáciu archívnych súborov a multi-premenovaný nástroj s podporou regulárneho výrazu. Medzi funkcie patrí:

Windows
Windows Mobile
Android
Android Tablet
Alternatívny správca súborov Windows s pokročilými funkciami podobnými celkovému veliteľovi. Vytvoril Marek Jasinski - Moosburg, Nemecko

FreeCommander je jednoducho použiteľná alternatíva k štandardnému správcovi súborov systému Windows. Program vám pomáha pri každodennej práci v systéme Windows. Tu nájdete všetky potrebné funkcie pre správu vašich dát.

Windows
PortableApps.com
Dual table file manager a klient SFTP /FTP pre Mac OS X Vytvoril BinaryNights

ForkLift je navrhnutý tak, aby bol najrýchlejší a najvýkonnejší správca súborov pre Mac. Pripojte sa k FTP alebo SFTP serverom, spravujte svoj účet Amazon S3 alebo mobilné zariadenia cez Bluetooth.

Mac
Hodnotenia: 

Zrušenie operácií so súbormi je hlavným problémom väčšiny správcov súborov. Veľké plus pre toto.

[Upravil astral_cyborg, 29. august]

Fungovalo to dosť dobre, ale raz za čas pre mňa na ME XP a Vista .. Prieskumník by spadol, a ja by som musel nútene vypnúť počítač, aby som to napravil. Hoci naozaj mám rád niektoré z vecí, ktoré má, niekedy by to spôsobilo problémy.

Vstavaný správca súborov bol vylepšený niekoľkými spôsobmi s vydaním Windows 8 a Windows 10. Klávesová skratka pre vytváranie priečinkov je obzvlášť užitočná (CTRL + SHIFT + N), nemôže ...
Je predinštalovaný vo Windows, ale bez záložiek, záložiek atď