Program EncFS poskytuje šifrovaný súborový systém v užívateľskom priestore. Vytvoril arg0.net

EncFS poskytuje šifrovaný súborový systém v používateľskom priestore. Beží bez špeciálnych oprávnení a používa knižnicu FUSE a modul Linux kernel na poskytnutie rozhrania súborového systému. Odkazy na zdrojové a binárne verzie nájdete nižšie. EncFS je open source softvér, licencovaný pod GPL.

Tak ako pri väčšine šifrovaných súborových systémov má Encfs zabezpečiť bezpečnosť proti útokom off-line; tj váš notebook alebo zálohy spadajú do nesprávnych rúk atď. Spôsob, akým Encfs funguje, sa líši od podpory "loopback" šifrovaného súborového systému zabudovaného do jadra Linuxu, pretože funguje na súboroch naraz, nie celé blokové zariadenie. To je veľká výhoda v niektorých ohľadoch, ale nepríde bez nákladov .... Viac informácií »

Ak je pre systém EncFS nový, pozrite si aj stránku s rozšíreným úvodom.

Ak potrebujete pomoc, použite prosím poštový zoznam encfs-users. Môžete mi tiež posielať otázky týkajúce sa enkópií priamo, ale môžem CC odpovedať na mailing list, aby som pomohol iným ľuďom, ktorí môžu mať rovnakú otázku.

Slides from talk: V júli 2005 som prezentoval program EncFS na Libre Software Meeting vo Francúzsku. Prezentácie sú k dispozícii vo formáte PDF alebo s poslednými zmenami vo formáte prezentácie OpenOffice.

Alternatívy k EncFS pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 8 programov podobných ako EncFS.
Alternatives: 
VeraCrypt je bezplatný šifrovací softvér, ktorý vám prináša IDRIX a ktorý je založený na ...
Chráňte svoje súbory cloudu pomocou šifrovania na strane klienta pre službu Dropbox, Disk Google a ďalšie. Vytvoril Skymatic

Cryptomator poskytuje transparentné šifrovanie na strane klienta pre váš cloud. Chráňte svoje dokumenty pred neoprávneným prístupom. Cryptomator na ploche je zadarmo a open source softvér, takže si môžete byť istí, že nie sú žiadne zadné vrátka.

Mac
Windows
Linux
Android
iPhone
iPad
TrueCrypt je bezplatný nástroj, ktorý sa používa na šifrovanie on-the-fly (OTFE).
AES Crypt je pokročilý nástroj na šifrovanie súborov, ktorý sa integruje so systémom Windows alebo beží ... Vytvorené spoločnosťou Packetizer

AES Crypt je pokročilý nástroj na šifrovanie súborov, ktorý sa integruje so systémom Windows alebo sa spúšťa z príkazového riadku systému Linux, aby poskytol jednoduchý, ale výkonný nástroj na šifrovanie súborov pomocou Advanced Encryption Standard (AES).

Mac
Windows
Linux
Android
iPhone
Android Tablet
iPad
CipherShed je program, ktorý možno použiť na vytváranie šifrovaných súborov alebo šifrovanie celých diskov ... Vytvoril projekt CipherShed

Vidlica prerušeného TrueCryptu. CipherShed je program, ktorý možno použiť na vytváranie šifrovaných súborov alebo šifrovanie celých jednotiek (vrátane USB flash diskov a externých pevných diskov).

Mac
Windows
Linux
Boxcryptor je ľahko použiteľný šifrovací softvér optimalizovaný pre cloud. Vytvoril Secomba GmbH

Boxcryptor je ľahko použiteľný šifrovací softvér optimalizovaný pre cloud. Umožňuje bezpečné používanie služieb cloudového úložiska bez obetovania komfortu.

Mac
Windows
Android
iPhone
Chrome OS
Windows S
Android Tablet
Windows Phone
...
iPad
Blackberry 10
LibreCrypt (predtým DoxBox) je open-source disk šifrovanie pre Windows a nástupcu ...

LibreCrypt (predtým DoxBox) je open-source šifrovanie disku pre Windows a následníka FreeOTFE

Zmena názvu na "LibreCrypt" vo verzii 6.2

Vlastnosti:

Windows
DiskCryptor je jediné skutočne bezplatné riešenie, ktoré je poskytované v rámci GNU General Public License (GPLv3) ... Vytvoril ntldr

DiskCryptor je jediné naozaj voľné riešenie, ktoré je poskytované v rámci programu GNU General Public License (GPLv3), ktorý ponúka šifrovanie všetkých diskových oddielov, vrátane systémového oddielu.

Windows
Hodnotenia: 

POKRAČUJTE!

Existuje chyba a jej vývojári nedávajú F * o to. Nemôžete odstrániť súbory /priečinky! ak ich odstránite, znova sa objavia v archíve.

Mám rád EncFS. Je vlastnená a podporovaná priateľskou komunitou. Kód je k dispozícii na verejné posúdenie, takže je bezpečnejší než proprietárne. Čo sa týka bezpečnostných problémov, verzia EncFS verzia 1.7 je ...
Drž sa ďalej !! Existuje chyba a jej vývojári nedávajú F * o to. Nemôžete odstrániť súbory /priečinky! ak ich odstránite, znova sa zobrazia v archíve.