DiskCryptor je jediné skutočne bezplatné riešenie, ktoré je poskytované v rámci GNU General Public License (GPLv3) ... Vytvoril ntldr

DiskCryptor je jediné naozaj voľné riešenie, ktoré je poskytované v rámci programu GNU General Public License (GPLv3), ktorý ponúka šifrovanie všetkých diskových oddielov, vrátane systémového oddielu. Hlavnými kritériami pre softvér s otvoreným zdrojovým kódom je dostupnosť jeho zdrojového kódu pod jednou z licencií s otvoreným zdrojovým kódom. Jediná otvorená alternatíva k disku DiskCryptor, ktorá má porovnateľné funkcie, je TrueCrypt. Z dôvodu obmedzujúcej licencie, podľa ktorej je TrueCrypt poskytovaná - TrueCrypt Collective License - TrueCrypt nemožno klasifikovať ako skutočne slobodný softvér, pretože vytvára obmedzenia na používanie a úpravu zdrojového kódu vývojármi. Existujú aj iné alternatívy s podobnou funkčnosťou, ale sú úplne proprietárne, čo znemožňuje ich používanie na ochranu dôverných údajov .... Viac informácií »

DiskCryptor bol pôvodne koncipovaný ako náhrada za DiskCrypt Plus Pack a PGP Whole Disk Encryption (WD). Cieľom vývoja projektu je však vytvorenie najlepšieho produktu vo svojej kategórii. Okrem toho bude v budúcnosti vyvinuté značné úsilie na vytvorenie podrobnej dokumentácie, ktorá vysvetľuje vnútornú mechaniku programu, čo by bolo najlepším potvrdením a preukázaním jej bezpečnosti.

DiskCryptor verzie od 0,1 do 0,4 boli plne kompatibilné s TrueCryptom, pretože v režime LRW použili zodpovedajúci formát diskového oddielu a šifrované dáta s algoritmom AES-256. Počnúc programom DiskCryptor 0.5 sa program opiera o svoj vlastný formát diskových oddielov vyvinutý špeciálne na šifrovanie oddielov s údajmi o nich, pretože formát TrueCrypt bol pôvodne určený na vytváranie prázdnych zväzkov. Tento krok umožnil zvýšenie stability DiskCryptorov, eliminoval mnohé problémy spojené s súborovými systémami a vytvoril optimálny formát pre ďalší vývoj programu.

Alternatívy k DiskCryptor pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 6 programov podobných ako DiskCryptor.
Alternatives: 
VeraCrypt je bezplatný šifrovací softvér, ktorý vám prináša IDRIX a ktorý je založený na ...
TrueCrypt je bezplatný nástroj, ktorý sa používa na šifrovanie on-the-fly (OTFE).
AES Crypt je pokročilý nástroj na šifrovanie súborov, ktorý sa integruje so systémom Windows alebo beží ... Vytvorené spoločnosťou Packetizer

AES Crypt je pokročilý nástroj na šifrovanie súborov, ktorý sa integruje so systémom Windows alebo sa spúšťa z príkazového riadku systému Linux, aby poskytol jednoduchý, ale výkonný nástroj na šifrovanie súborov pomocou Advanced Encryption Standard (AES).

Mac
Windows
Linux
Android
iPhone
Android Tablet
iPad
Boxcryptor je ľahko použiteľný šifrovací softvér optimalizovaný pre cloud. Vytvoril Secomba GmbH

Boxcryptor je ľahko použiteľný šifrovací softvér optimalizovaný pre cloud. Umožňuje bezpečné používanie služieb cloudového úložiska bez obetovania komfortu.

Mac
Windows
Android
iPhone
Chrome OS
Windows S
Android Tablet
Windows Phone
...
iPad
Blackberry 10
Program Encrypto umožňuje šifrovanie súborov pred odoslaním ich priateľom alebo spolupracovníkom. Vytvoril spoločnosť MacPaw Inc.

Zabezpečte akýkoľvek súbor so šifrovaním AES-256

Program Encrypto zaberá ľubovoľný súbor alebo priečinok a pridá k nemu šifrovanie AES-256. Pri šifrovaní viete, že váš súbor je neuveriteľne bezpečný a že k nemu pristupuje iba ten správny používateľ.

Mac
Windows
LibreCrypt (predtým DoxBox) je open-source disk šifrovanie pre Windows a nástupcu ...

LibreCrypt (predtým DoxBox) je open-source šifrovanie disku pre Windows a následníka FreeOTFE

Zmena názvu na "LibreCrypt" vo verzii 6.2

Vlastnosti:

Windows
Main window
About
Bootloader Configuration
General Settings
Setting password for volume encryption
Image file encryption