Demonštrácia je ďalším krokom vo vývoji bezplatného internetu a debutom sociálnej kryptografie. Vytvoril Eijah

Demonsaw je nový typ aplikácie na zdieľanie informácií, ktorá umožňuje bezpečné zdieľanie súborov. Je to ďalší skok vo vývoji voľného internetu a debut sociálnej kryptografie. Demonštrácia je navrhnutá tak, aby chránila vašu anonymitu a skryla to, čo zdieľate. Vaša IP adresa sa nikdy svetu neodhaľuje. Zdieľajte čo chcete, s kýmkoľvek, bez strachu.

Každá aplikácia na zdieľanie informácií za posledných 45 rokov mala 3 spoločné prvky: schopnosť nahrávať /sťahovať súbory, schopnosť riadiť tok programov a schopnosť prenášať dáta. Demonštrácia sa líši od iných aplikácií na zdieľanie informácií, pretože rozdeľuje tieto rôzne typy schopností na samostatné sieťové komponenty, ktoré fungujú samostatne. Pomocou tejto demonštrácie vytvoríte extra vrstvu abstrakcie, ktorá úplne zabezpečuje vaše zdieľanie informácií .... Viac informácií »

Demonštrácia je typ decentralizovanej súkromnej cloudovej siete. Využíva najlepšie funkcie z centralizovaných aplikácií, ako je napríklad Dropbox a decentralizované aplikácie, napríklad BitTorrent, a zlúči ich do bezproblémového nového typu hybridnej aplikácie na zdieľanie informácií. Spúšťaním domáceho prístupu k internetu sa stanete vašou vlastnou bezpečnou sieťou na zdieľanie informácií.

Alternatívy k Demonsaw pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 4 programov podobných ako Demonsaw.
Alternatives: 
Sieť I2P poskytuje silnú ochranu súkromia pre komunikáciu cez internet.

I2P je anonymná sieť, ktorá ponúka jednoduchú vrstvu, ktorú aplikácie citlivé na identitu môžu bezpečne komunikovať. Všetky dáta sú zabalené s niekoľkými vrstvami šifrovania a sieť je distribuovaná a dynamická bez žiadnych dôveryhodných strán.

Mac
Windows
Linux
Android
BSD
RetroShare je open source multiplatformový, súkromný a bezpečný decentralizovaný komunikačný systém.
Freenet je bezplatný softvér, ktorý vám umožňuje anonymne zdieľať súbory, prezerať a publikovať ... Vytvoril projekt The Freenet

Freenet je slobodný softvér, ktorý vám umožňuje anonymne zdieľať súbory, prehliadať a publikovať "freesites" (webové stránky dostupné iba cez Freenet) a chatovať na fórach, bez obáv z cenzúry.

Mac
Windows
Linux
BSD
GNUnet je rámec pre bezpečné peer-to-peer siete, ktorý nepoužíva žiadne centralizované alebo ... Vytvoril Christian Grothoff

GNUnet je rámec pre bezpečné peer-to-peer siete, ktorý nepoužíva centrálne alebo inak dôveryhodné služby. Prvá služba implementovaná nad sieťovou vrstvou umožňuje anonymné zdieľanie súborov, ktoré je odolné voči cenzúre.

Mac
Windows
Linux
BSD
Je šifrovaná, nie je cenzúra a niektoré predchádzajúce verzie sú open source