Deluge je plnohodnotný BitTorrent klient pre Linux, Unix a Windows. Je napísaný v pythone, používa libtorrent (rasterbar) vo svojom jadre a GTK pre hlavné užívateľské rozhranie spolu s webovými a konzolovými rozhraniami pre pokročilé klient /server.

Deluge obsahuje bohatú kolekciu pluginov; V skutočnosti je väčšina funkcií spoločnosti Deluge dostupná vo forme zásuvných modulov. Ďalšie informácie »

Deluge bol vytvorený s úmyslom byť ľahký a nenápadný. Veríme, že sťahovanie by nemalo byť hlavnou úlohou vášho počítača, a preto by nemalo monopolizovať systémové zdroje.

Deluge bude fungovať v mnohých prostrediach, ako napríklad GNOME, KDE, XFCE a iné, v poriadku.

Alternatívy k Deluge pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 15 programov podobných ako Deluge.
Alternatives: 

Projekt qBittorrent si kladie za cieľ poskytnúť alternatívu k slobodnému softvéru µTorrent. Okrem toho beží qBittorrent a poskytuje rovnaké funkcie na všetkých hlavných platformách (Linux, Mac OS X, Windows, OS / 2, FreeBSD).

Mac
Windows
Linux
BSD
PortableApps.com
Haiku

Prenos má funkcie, ktoré očakávate v klientovi BitTorrent: šifrovanie, webové rozhranie, peer exchange, preposielanie portov UPnP a NAT-PMP, podpora web semien, sledovanie adresárov, editácia trackerov, globálne a per-torrent rýchlosti a ďalšie.

Mac
Windows
Linux
BSD
PortableApps.com
Haiku
Xfce

FDM urýchľuje preberanie rozdelením súborov do sekcií a ich následným stiahnutím.

Mac
Windows
PortableApps.com
Streamovací torrent klient založený na WebRTC, ktorý je založený na TCP & amp; UDP Vytvoril Feross Aboukhadijeh a WebTorrent, LLC

WebTorrent Desktop je schopný okamžite prenášať video a audio. Nemusíte čakať na dokončenie preberania.

Je to prvý klient torrent vytvorený pre web. Na používanie aplikácie WebTorrent vo vašom prehliadači sa nevyžadujú žiadne pluginy, rozšírenia ani inštalácia prehliadača.

Mac
Windows
Linux
Self-Hosted
Chrome
Safari
Opera
Node.JS
...
Chromium
Firefox

Tixati je program na zdieľanie súborov typu peer-to-peer, ktorý používa populárny protokol BitTorrent. Tento protokol umožňuje mnohým rovesníkom vytvárať kooperatívny roj a sťahovať veľmi veľké súbory s veľkou účinnosťou.

Windows
Linux
RetroShare je open source multiplatformový, súkromný a bezpečný decentralizovaný komunikačný systém.
Open source aplikácia slúži na prenos súborov cez WebRTC a WebTorrent. Vytvoril Alex Kern, Neeraj Baid

Pomocou WebRTC FilePizza eliminuje počiatočný krok nahrávania vyžadovaný inými webovými službami zdieľania súborov. Keď odosielatelia inicializujú prenos, dostanú "tempalink", ktorý môžu distribuovať príjemcom.

Web
Self-Hosted

BitTorrent je program typu peer-to-peer vyvinutý spoločnosťou Bram Cohen a BitTorrent, Inc., ktorý sa používa na nahrávanie a sťahovanie súborov prostredníctvom protokolu BitTorrent. BitTorrent bol prvým klientom napísaným pre protokol.

Mac
Windows
Android
Android Tablet

rtorrent je klient BitTorrent pre ncurses pomocou knižnice libtorrent. Klient a knižnica sú napísané v jazyku C ++ s dôrazom na rýchlosť a efektivitu, pričom poskytujú rovnocenné funkcie ako tie, ktoré sa nachádzajú v klientoch založených na GUI v klientovi ncurses.

Mac
Linux
BSD

PicoTorrent je malý BitTorrent klient pre Windows s nízkym využitím pamäte, vysokým výkonom a natívnym používateľským rozhraním. Žiadne reklamy, starostlivo vybraté funkcie a natívne používateľské rozhranie sa bez problémov integrujú s vašou pracovnou plochou.

Windows

Tribler je aplikácia, ktorá umožňuje svojim používateľom vyhľadávať, využívať a zdieľať obsah. S obsahom máme na mysli video, audio, obrázky a mnoho ďalšieho. Tribler má tri ciele, ktoré vám pomáhajú: používateľovi vyhľadávať, konzumovať a zdieľať obsah.

Mac
Windows
Linux

Aplikácia FrostWire je bezplatná aplikácia na zdieľanie súborov typu P2P a BitTorrent. cloud file downloader v jednom. Je to vidlica LimeWire.

Mac
Windows
Linux
Android
Android Tablet
Kindle Fire
BiglyBT je plnená funkcia, open source, bittorrent klient založený na open source zdroji Azureus ... Vytvoril Bigly Software

BiglyBT je otvorený zdrojový bittorrent klient založený na open source projekte Azureus, teraz Vuze.

Mac
Windows
Linux
Android
BSD
Hodnotenia: 

Veľmi dobrý torrent klient. Nezabudnite si stiahnuť balík motívov GTK2, ak sa nachádzate v systéme Windows (gtk2-themes-2009-09-07-ash.exe), pretože predvolený vzhľad je naozaj škaredý (nie je to prekvapujúce).

Silné body:

  • Dobrá komunita

  • Prijíma pluginy na rozšírenie možností (môžete kódovať vlastný plugin)

  • Schopný pridať viaceré torrenty naraz a aplikovať rovnaké možnosti na každý torrent.

  • Automatické pridávanie torrentov podľa značky sledovača, keď ich pridáte

  • Hromadné premiestnenie priečinkov a opätovné overenie sily (užitočné, ak máte jeden priečinok na menovku a chcete vynútiť opätovnú kontrolu všetkých torrentov uvedeného štítku)

  • ukladanie priečinkov v závislosti od štítkov, ako je napríklad µTorrent, „pridanie označenia torrentu“, ale s vlastným obmedzením rýchlosti na štítok

Dole:

  • Kódované pomocou jazyka Python a GTK +, takže používateľské rozhranie je v systéme Windows pomalšie v porovnaní s programom qBittorent (napríklad rámec Qt), hoci to vôbec nie je dramatické, videl som to horšie.

  • Mám lepšiu chybovosť sledovača v porovnaní s inými klientmi. Niekedy tieto chyby zastavia vaše výsevy. To môže urobiť len klient.

EDIT: nie, po vyšetrení len jeden tracker spôsobuje problémy a ja som videl rovnaké problémy v µTorrent. Nie všetci klienti torrentu hlásia chyby ako Deluge, to je dôvod, prečo som si myslel, že mám viac problémov.

Celkovo vzaté, pretože µTorrent začína byť nafúknutý reklamami vďaka spoločnosti Bittorrent a keďže pôvodný Dev sa už nezúčastňuje na vývoji z toho, čo som čítal, ponechám Deluge ako môj hlavný klient.

Ak chcete jednoduchšieho klienta, môžete prejsť aj na možnosť qBittorrent . Je to veľmi blízko k µTorrent, pokiaľ ide o funkcie, ale majte na pamäti, že niektoré súkromné ​​trackery nemajú radi qBittorrent (zakázané na niektorých miestach).

27/08/2012 EDIT : qBittorrent je teraz na všetkých stopách v zozname povolený.

[Upravil TDL, 27. august]

Deluge beží na Linuxe dobre, ale jeho GUI sa zdá byť pomalé a chyba vo Windows, pretože Deluge je napísané v Pythone. Odporúčam používať qBitTorrent vo Windows; beží hladko.

Neexistuje žiadna možnosť premenovania neúplných prevzatí, napr. v utorrent (.! ut). Veľmi nepohodlné.

Nemal som žiadne problémy s rýchlosťou a funkcia WebUI je plne funkčná a úplne nádherná. Okrem toho je tu Chrome plugin, ktorý vám umožní pridať torrent jedným kliknutím z iného počítača! (naozaj užitočné, ak ho používate na serveri)

Má veľmi pomalé rozhranie kvôli PyGTK vo Windows. Mal som nejaké problémy s démonom a webovým rozhraním. Páči sa mi qBittorrent viac, je to tiež open source, používa qT, ktorý je oveľa rýchlejší vo Windows.

Veľmi dobrá alternatíva v Linuxe pre používateľov uTorrent v systéme Windows

Peers
Statistics
Web UI
Jeden z najstarších klientov a úplne zadarmo, žiadne otravné reklamy alebo čokoľvek iné. Pracuje rýchlo, ľahko sa nastavuje.
Veľmi dobrý torrent klient. Nezabudnite si stiahnuť balík GTK2 motívov, ak ste v systéme Windows (gtk2-themes-2009-09-07-ash.exe), pretože predvolený vzhľad je naozaj škaredý (hoci nie je prekvapujúci). Strong ...