CrashPlan umožňuje automaticky zálohovať pevný disk do iného počítača. Vytvoril Code42

CrashPlan umožňuje automaticky zálohovať pevný disk na iný počítač. Program ponúka okrem lokálnych záloh aj zabezpečené ukladanie v cloude a nepretržité zálohovanie po minútach. Všetky zálohované súbory sú šifrované.

Alternatívy k CrashPlan PRO pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 0 programov podobných ako CrashPlan PRO.
Hodnotenia: 

Vyzerá to, že vydali verziu 5.0, ktorá odstraňuje možnosť zálohovať v sieti LAN. Podpora pre 4.x bude nakoniec zrušená (ak ešte nie je), takže hľadám náhradu.

Teraz, keď Crashplan už neponúka spotrebiteľské služby, mal by byť tento označený ako prerušený?

Toto je jediný seriózny online zálohovací užívateľ, ktorý vám umožní zálohovať si svoje vlastné úložisko (a úložisko vášho priateľa). Je to tiež jediná, ktorá bude zálohovať všetky vaše súbory. Iný softvér preskočí súbory väčšie ako 4 GB bez toho, aby vám to oznámil.

Prial by som si, aby CrashPlan poskytol viac informácií o tom, čo robí, a dajte mi väčšiu kontrolu nad ním. To tiež kladie zoznam vašich súborov v programovom adresári CrashPlan, takže ak zálohujete šifrovaný zväzok TrueCrypt, vaša bezpečnosť bude široko otvorená. BAD.

Zdá sa mi teda, že všetky riešenia zálohovania na trhu sú fatálne chybné aspoň jedným spôsobom.

Teraz, keď Crashplan už neponúka spotrebiteľské služby, mal by byť tento označený ako prerušený?

Crashplan bol zakúpený spoločnosťou Carbonite a bude účinne zrušený do 23. októbra 2018.

Dobré riešenie zálohovania by malo fungovať bez námahy a ticho, ale hlasno zlyhať. Malo by to fungovať len z krabice, inak budete musieť stráviť veľa práce, aby ste ho mohli spustiť a spustiť. Tiež nechcete falošný pocit bezpečia, myslieť si, že je zálohovaný a potom počítač zlyhá a uvedomíte si, že sa nikdy nepodarilo správne zálohovať. Zdá sa, že CrashPlan nie je dobrým riešením pre zálohovanie na Linuxe.

Snažím sa, aby to fungovalo už týždeň, s 200 GB súborov, a to ešte nedokončilo jednu zálohu do žiadneho cieľa, dokonca ani do vlastného počítača s rýchlosťou 100 Mbit /s LAN pripojenie.

Inštalátor Linuxu je hrozný. Ak ho chcete nainštalovať na Linuxe, neexistuje žiadny .deb, PPA, repo alebo čokoľvek iné. Musíte si stiahnuť súbor .tgz, rozbaliť ho a spustiť skript ./install.sh. Skript sa potom spýta na otázky typu user-unfriendly, ako je to, kde chcete umiestniť spustiteľný súbor a ako ho chcete spustiť pri štarte. Aspoň má predvolené hodnoty.

Inštalačný skript potom nebude fungovať, ak máte shell, ktorý neobsahuje bash, ako napríklad ryby.

Potom odinštalačný program neodstráni všetky súbory a inštalátor odmieta preinštalovať, pretože odinštalačný program stále obsahuje súbory.

Potom, ak sa pokúsite archivovať na externý disk, CrashPlan začína pri štarte, nevidí externý disk a vynúti vytvorenie nového priečinka, kde sa nachádzal, a začína znova, zapĺňa váš koreň. disk, kým sa počítač nezablokuje. http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1930002 Je to naozaj hlúpe.

CrashPlan hovorí, že by to mal obísť tým, že to povie, že má zálohovať na podpriečinok disku a nie na koreň disku, ale v skutočnosti to nefunguje. Namiesto toho ešte zaplnila moju koreňovú jednotku, len v umiestnení podpriečinkov.

Nastavenie predvoleného umiestnenia záloh nie je dostatočné na jeho zmenu. Musíte vlastne kliknúť na názov zálohy (čo samozrejme nie je odkaz) a potom je tu samostatné miesto na nastavenie umiestnenia zálohy.

A prečo klientská sekcia "Súbory" vždy hovorí "Skenovanie" a málokedy správne zobrazuje veľkosť zálohy? Sú to doslova skenovanie každý kúsok celej množiny súborov znova zakaždým, keď načíta ovládací panel, namiesto toho, aby sa len pozerali na úpravy súborov na úrovni operačného systému? To je dôvod, prečo môj počítač bol tak laggy a pomalý za posledných pár dní?

Je skvelé, že sa automaticky pripojí k inému počítaču aj cez internet bez špeciálnej konfigurácie.

Záloha na ich servery je naopak pomalá. Povedal by som vám presne, ako pomaly, ale prestal mi hovoriť skutočnú hodnotu bez zjavného dôvodu.

Informácie o prebiehajúcich zálohách sú veľmi mätúce. Niekedy vám povie stav zálohovania, rýchlosť prenosu a koľko času to bude trvať. Inokedy sa hovorí, že „odosielame“ názov súboru a žiadne iné údaje.

Na webovej stránke sa hovorí, že 62% z mojich 200 GB? Ale na môjho klienta, hovorí: "Space used: 4 GB". Potom mi pošlú správu o stave zálohovania e-mailom, ktorá hovorí, že moja záloha cloudu je kompletná o 1,7%. WTF ?? 4 GB týždenne je ... 0.05 Mbit /s. Niečo je v poriadku.

Zdá sa, že stratili svoje údaje o zákazníkoch viac ako raz: http://jeffreydonenfeld.com/blog/2011/12/crashplan-online-backup-lost-my... http: // www.littlehouseinthebigweeds.com/2011/failing-out-of-love-with-crashplan/

A ich odpoveď? „Je to súčasť dôvodu, že odporúčame, aby ste používali nástroj CrashPlan na zálohovanie na viac ako jeden cieľ (napr. Na iný počítač alebo externý pevný disk).

o_O

Nerozumiem, prečo by vo svete niekto platil za služby ukladacieho priestoru vo formáte cloud, keď je pomalší a menej spoľahlivý ako zálohovanie na počítač priateľa zadarmo.

[Upravil endolith, 13. september]

Takže som im stále posielala e-maily, na ktorých neboli zálohované moje počítače, a tak som na ich webovú stránku vymazala svoje počítače a svoj účet. (Namiesto toho som začal používať Backblaze.) Zrejme neexistuje žiadny spôsob, ako to urobiť. Musíte odstrániť počítače zo samotnej aplikácie. Tak som aplikáciu znova nainštaloval. Akonáhle som to urobil, počítač sa uzamkne každých pár sekúnd. : D Potom, keď sa snažím prihlásiť, to havaruje. Pekné.

Ak potrebujete online zálohu, CrashPlan je najlepšia voľba v rámci OS X. Prečo? CrashPlan zachováva všetky metaúdaje. Takže vaše aliasy, ikony, tagy atď. Sú zálohované a obnovené. Aj zaťaženie procesora je veľmi nízke. Aj keď je klientom Java aplikácia. Jedinou nevýhodou pre mňa ako európskeho používateľa je, že CrashPlan + vždy používa dátové centrum v USA. Prial by som si, aby som si mohol vybrať pre európsku (ako vo verzii Pro) a využiť moje 100 / 100Mbs pripojenie.

Bol som na chvíľu testovaný Crashplan a mal som niekoľko problémov, hlavne to, že na mňa jednoducho narazilo. Vyskúšali to na rôznych systémoch a to buď skončí zhadzovať, alebo používať toľko ram systému sa stáva nereaguje. Vyzerá to ako skvelý program, ale ani neboli schopní ho spoľahlivo spustiť a napísať recenziu.

Toto je jediný seriózny online zálohovací užívateľ, ktorý vám umožní zálohovať si svoje vlastné úložisko (a úložisko vášho priateľa). Je to tiež jediná, ktorá bude zálohovať všetky vaše súbory. Iný softvér preskočí súbory väčšie ako 4 GB bez toho, aby vám to oznámil.

Prial by som si, aby CrashPlan poskytol viac informácií o tom, čo robí, a dajte mi väčšiu kontrolu nad ním. To tiež kladie zoznam vašich súborov v programovom adresári CrashPlan, takže ak zálohujete šifrovaný zväzok TrueCrypt, vaša bezpečnosť bude široko otvorená. BAD.

Zdá sa mi teda, že všetky riešenia zálohovania na trhu sú fatálne chybné aspoň jedným spôsobom.

je to tak hádka, pretože je potrebné nainštalovať aplikácie na odhlásenie: http://support.crashplan.com/Trou Troubleshooting/How& lowbar; Pre & amp; lowbar; Kombinovať & lowbar; Viac & amp; lowbar; Email & lowbar; Upozornenia

Používam ho na zálohovanie počítačov so systémom Windows a Linux na viacero lokalít vrátane serverov CrashPlan. Funguje to dobre pre mňa na oboch OS. Musel som urobiť pár vylepšení, aby to fungovalo správne na Linuxe (zvýšenie zdieľanej pamäte alokácie, pozri ich FAQ), ale potom to beží skvele. Žiadne problémy s neúspešnými /neúplnými zálohami, pokiaľ sú počítače ponechané dostatočne dlho, aby ich bolo možné dokončiť. Migrácia záloh na nový počítač je tiež jednoduchá a vykonaná pomocou GUI. K dispozícii je tiež verzia pre Android, ktorá mi umožňuje sťahovať zálohované súbory do telefónu - veľmi pekné!

Vyskúšali mnoho riešení pre zálohovanie a program Crashplan jednoducho porazil všetky alternatívy. Používa sa viac ako rok a nemal problémy ani s inštaláciou, ani s používaním. Dôrazne sa odporúča.

Používal som staršiu verziu CrashPlanu niekoľko mesiacov a ja si naozaj užívam širokú škálu možností. CrashPlan umožňuje zálohovať na lokálny priečinok /disk, dôveryhodný počítač cez WAN alebo ich vlastnú cloud službu. Spoločnosť však spustila svoju službu CrashPlan +, ktorá automaticky aktualizovala moju verziu a teraz je veľa bezplatných funkcií zamknutých ako platená služba. Čas a frekvenciu zálohovania už nemôžete špecifikovať, pretože ich automaticky určí CrashPlan. To znamená, že už nemôžete garantovať čas zálohovania súborov. Môj CrashPlan + teraz trvá na tom, že chce zálohovať o 2:00 hod. A ak počítač v tom čase nie je zapnutý, čaká na ďalšiu 2:00. ha!

Príliš zlé uzamkli voľné funkcie. Prejdem na niečo iné.

Začal som používať online zálohovanie Carbonite. Funguje to dobre, ak nemáte čo zálohovať. Mám viac ako 400 GB údajov, ktoré sa snažím zálohovať. Rýchlosť nahrávania je obmedzená na približne 25 kb /s. Takže to bude trvať veľmi dlho, kým sa jedna záloha dokončí. Crashplan som našiel vďaka Evernote. Mám to nastaviť na počítači v obchode mojich otcov v inom meste a mať k nemu všetky počítače. Funguje to nádherne. Ponúkajú zálohovanie na vlastné servery za poplatok. Sú cenovo konkurencieschopné voči ostatným.

Multiple Backup Destinations
Backup Destinations
Restore Window
Settings
Time Machine Advantages Over CrashPlan
CrashPlan Advantages Over Time Machine