Globálna platforma eBook sa zameriava na otvorenosť, ktorá poskytuje správu knižnice e-kníh pre používateľov na čítanie a zdieľanie e-kníh vo všetkých zariadeniach; zároveň umožňuje školám, firemným a iným organizáciám ľahko vytvárať a zavádzať vlastnú digitálnu knižnicu, aby zabezpečili bezpečný prístup k ich obsahu vo všetkých zariadeniach.

Pre čitateľov poskytujeme možnosť: - Spravovať digitálnu knižnicu v rámci platformy prostredníctvom odovzdávania už vlastnených e-kníh na ich BookShelf a /alebo zakúpením v našom on-line obchode- Čítať a synchronizovať záložky, komentáre a upozornenia vo všetkých zariadeniach - Zdieľať a súkromne diskutovať o eKnihách s priateľmi a rodinou Ďalšie informácie »

Pre podniky, školy a mimovládne organizácie poskytujeme možnosť: - kontrolovať prístup k eKniham a digitálnemu obsahu distribuovanému medzi definovanými skupinami a podskupinami- digitálna knižnica založená na súkromných členoch organizácie - Viac informácií o tom, kto je čítať, čo a všeobecné čitateľské návyky, to znamená sledovať, ako sa obsah používa v rámci vašej organizácie a získať prehľad o jeho účinnosti

Alternatívy k BookFusion pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 14 programov podobných ako BookFusion.
Alternatives: 

FBReader je čítačka elektronických kníh pre rôzne platformy.

Vlastnosti:

Mac
Windows
Linux
Android
iPhone
S60
Blackberry
Android Tablet
...
BSD
iPad

Softvér Amazon Kindle umožňuje čítať e-knihy na zariadení Kindle, iPhone, iPad, PC, Mac, BlackBerry a Android. V obchode Kindle môžete objavovať a čítať viac ako 630 000 kníh vrátane najnovších bestsellerov a nových verzií.

Mac
Windows
Web
Android
iPhone
Blackberry
Android Tablet
Windows Phone
...
iPad

Knihy Google Play umožňujú vyhľadávanie, zobrazovanie ukážok a nákup miliónov kníh pomocou služby Google - Vyhľadávanie kníh. Knihy vo verejnej doméne a niektoré knihy chránené autorskými právami si môžete prečítať a stiahnuť v celom rozsahu zadarmo.

Web
Android
iPhone
Chrome OS
Android Tablet
iPad

iBooks je úžasný spôsob sťahovania a čítania kníh. Obsahuje iBookstore, kde si môžete stiahnuť najnovšie najpredávanejšie knihy a svoje obľúbené klasiky.

Mac
iPhone
iPad

Cool Reader je rýchly a malý multiplatformový ebook reader založený na platforme XML /CSS pre desktopy a vreckové zariadenia. Porozumie množstvu formátov textových dokumentov, suppurt OPDS (v novej verzii ui-opengl).

Windows
Linux
Android
Android Tablet

Aldiko je aplikácia na čítanie e-kníh pre operačný systém Android.

Android
Android Tablet

Vidlica poslednej verzie GPL EBookDroid. Podporuje nasledujúce formáty:

PDF komiksy DjVu XPS (OpenXPS) (cbz) (žiadna podpora pre cbr (rar komprimované)) FictionBook (fb2, fb2.zip)

Android
Android Tablet
F-Droid

EPUBReader je doplnok Firefoxu, ktorý vám umožní čítať súbory ePub práve v prehliadači. Nemusíte inštalovať ďalší softvér!

Mac
Windows
Linux
Chrome
Firefox

Jeden eBook čítačka pre všetky vaše knihy Adobe DRM chránené v iPade, Mac alebo PC. Adobe Digital Editions (ADE) je bezplatne k stiahnutiu a používaniu a úplne bez reklám. Použite ho na čítanie kníh EPUB a PDF, a to online aj offline.

Mac
Windows
Android

Kalibračný web je webová aplikácia poskytujúca čisté rozhranie pre prehliadanie, čítanie a preberanie eKnih pomocou existujúcej databázy Caliber.

Self-Hosted

Čítať, vyhľadávať, robiť poznámky a komentáre zdôrazňuje vo formátoch PDF (Adobe DRM), EPUB (Adobe DRM), DjVu, TXT, FB2, FB2.zip.

Android
Android Tablet