Open-source textový procesor balíka Apache OpenOffice. Vytvoril Apache Software Foundation

Spisovateľ, ktorý je súčasťou balíka Apache OpenOffice, je textový editor s otvoreným zdrojovým kódom. Podporuje normu ISO Open Document Format (ODF) pre výmenu údajov ako jej predvolený formát súborov, ako aj formáty Microsoft Office 97-2003, formát Microsoft Office 2007 (možnosť "otvoriť" dokumenty vo verzii 3), okrem iného. /p>

Alternatívy k Apache OpenOffice Writer pre Windows, Linux, Android, Iphone a podobne. Filtrovanie podľa licencie a prezri len free alebo open source alternatívne programy. Tento zoznam obsahuje 14 programov podobných ako Apache OpenOffice Writer.
Alternatives: 
Open-source multiplatformový textový procesor. Vytvorené nadáciou Document Foundation

Spisovateľ má všetky funkcie, ktoré potrebujete, od moderného, ​​plne funkčného textového editora alebo nástroja na publikovanie na ploche.

Je to dosť jednoduché na rýchlu poznámku, ale dostatočne výkonnú na vytvorenie úplných kníh s obsahom, diagrammi, indexmi atď.

Mac
Windows
Linux
BSD
PortableApps.com
ReactOS
Microsoft Word je komerčný textový dokumentový procesor pre Windows. Vytvorené spoločnosťou Microsoft

Microsoft Word, ktorý je súčasťou balíka Microsoft Office Suite, ale predáva sa aj ako samostatná aplikácia, je textový procesor spoločnosti Microsoft. Jeho vlastný (ale otvorený) formát DOC sa považuje za de-facto štandard, hoci od roku 2007 a vyššie používa Word DOCX.

Mac
Windows
Android
iPhone
Windows S
Android Tablet
Windows Phone
iPad
Ne-rozptýlenie písací nástroj pre vašu produktivitu. Vytvoril HamsterCoders

Write! je rozptyľujúci textový editor, ktorý zvyšuje vašu produktivitu. Podporuje syntax markdown, kontrolu pravopisu, integráciu cloudu a oveľa viac!

Vlastnosti:

Mac
Windows
Linux
Dokumenty, Wikis, Úlohy. Bez problémov v jednom. Jednotný pracovný priestor pre moderné tímy. Vytvoril Notion Labs, Inc.

S toľkými nástrojmi je ťažké udržať všetkých na tej istej stránke. Pojem je nový nástroj, ktorý ich zjednocuje.

Je to ako služba Dokumenty Google, ale všetko je organizované a rozpoznateľné vaším tímom. Skutočná spolupráca v reálnom čase.

Mac
Windows
Web
Android
iPhone
iPad
AbiWord je bezplatný textový editor. Vytvoril AbiSource

AbiWord je textový editor pre slobodný softvér. Meno "AbiWord" (vyslovované "Abby Word") je odvodené z koreňa španielskeho slova "abierto", čo znamená "otvorené".

Linux
BSD
PortableApps.com
Haiku
GTK+
AmigaOS
Vytvárajte nádherné dokumenty v priebehu niekoľkých minút pomocou textového editora Pages for Mac - ktorý ponúka úžasné ... Vytvoril Apple

Stránky sú zjednodušeným textovým editorom a ľahko použiteľným nástrojom na usporiadanie stránok pre počítače Mac. To vám umožní byť spisovateľom jednu minútu a dizajnérom ďalším, vždy s dokonalým dokumentom v dielach.

Mac
Web
iPhone
iPad
Vytvárajte nádherné dokumenty v priebehu niekoľkých minút pomocou textového editora Pages for Mac - ktorý ponúka úžasné ... Vytvoril Apple

Stránky sú zjednodušeným textovým editorom a ľahko použiteľným nástrojom na usporiadanie stránok pre počítače Mac. To vám umožní byť spisovateľom jednu minútu a dizajnérom ďalším, vždy s dokonalým dokumentom v dielach.

Mac
Web
iPhone
iPad
Quip je moderný textový procesor, ktorý vám umožní vytvárať krásne dokumenty na ľubovoľnom zariadení ... Vytvoril Quip, Inc.

Quip je moderný textový editor, ktorý umožňuje vytvárať krásne dokumenty na akomkoľvek zariadení, vrátane iPadu, iPhone a pracovnej plochy. Spája v sebe dokumenty a správy do jediného „vlákna“ aktualizácií typu „chat“, čo uľahčuje spoluprácu.

Mac
Windows
Android
iPhone
Android Tablet
iPad
WPS Writer je softvér na spracovanie textu, ktorý je súčasťou WPS Office Vytvoril Kingsoft Software

WPS Writer, ktorý je súčasťou balíka WPS Office, je spoľahlivý a rýchly softvér na spracovanie textu, ktorý je vysoko kompatibilný s programom Microsoft Office Word a dokáže čítať a upravovať formáty DOC a DOCX.

Windows
Linux
Jednoduchý spôsob, ako písať Markdown a bohatý text na počítačoch Mac a iDevices Vytvoril Metaclassy, ​​Lda.

Vedľajšie slovo je navrhnuté tak, aby bolo písanie zábavnejšie s funkciou Markdown na počítačoch Mac, iPhone a iPad.

Mac
iPhone
iPad
TextMaker je textový editor kompatibilný s Microsoft Word, ktorý je súčasťou https: //alternativeto. Vytvoril SoftMaker

TextMaker je textový editor kompatibilný s programom Microsoft Word, ktorý je súčasťou balíka SoftMaker FreeOffice. Je k dispozícii zdarma v balíku FreeOffice. To beží štíhle (pomocou asi 12 MB RAM na mojom systéme) a je prekvapivo funkcie bohaté.

Windows
Linux
Windows Mobile
Android
Android Tablet
WordPad je jednoduchý textový editor, ktorý je súčasťou takmer všetkých verzií operačného systému Microsoft Windows ... Vytvorené spoločnosťou Microsoft

WordPad je jednoduchý textový editor, ktorý je súčasťou takmer všetkých verzií operačného systému Microsoft Windows od Windows 95 ďalej. Je to nástupca systému Windows 3.1s Write. Zo systému Windows 7 Wordpad obsahuje používateľské rozhranie pásky.

Windows
Vytvárajte a upravujte dokumenty online bez toho, aby ste obetovali svoje súkromie

Vytvárajte a upravujte dokumenty online bez toho, aby ste obetovali svoje súkromie

Web
Online textový editor, ktorý umožňuje vytvárať a upravovať dokumenty vo webovom prehliadači a ukladať ich. Vytvoril Zoho Corporation Pvt. Ltd.

Online textový editor, ktorý umožňuje vytvárať a upravovať dokumenty vo webovom prehliadači a ukladať ich do cloudu, aby ste ich mohli zdieľať s kýmkoľvek. Zoho môže umožniť viacerým používateľom pracovať na dokumente súčasne.

Web
Android
iPhone
Chrome OS
Android Tablet
iPad
Chrome
Hodnotenia: 

Chlapci, vyskúšajte LibreOffice alebo SoftMaker Office! Obidva používam už roky, v minulosti pod Windows a dnes na GNU /Linux a sú to skvelé kancelárske balíčky.

V roku 2010 sa OpenOffice.org rozdelil na Apache OpenOffice a LibreOffice. Väčšina vývojárov prešla do vidlice LibreOffice, takže za posledných 5 rokov získala oveľa viac práce (opravy, vylepšená kompatibilita a nové funkcie).

Skutočnosť, že dvaja ľudia môžu upravovať dokument súčasne v službe Dokumenty Google, je úžasná. Svoje veci môžete upravovať aj na rôznych počítačoch, pretože je v oblaku.

Dokumenty služby Dokumenty by som nepoužil výlučne, ale pre väčšinu úloh služba Dokumenty Google robí všetko, čo potrebujem v službe OpenOffice. IMO, je to alternatíva.

Spisovateľ je dobrý textový editor, aj keď ja osobne dávam prednosť používaniu online textového editora, ako je napríklad aplikácia Dokumenty Google, ako alternatívu k aplikácii Microsoft Word.

Toto je lepšie ako MSWord a je to ZADARMO! Ako sa vám to nepáči? :)

Mám rád Open Office. Avšak, mnohokrát, keď som poslať životopis dostávam sťažnosti od potenciálnych zamestnávateľov nemôžu otvoriť Open Office Word s ich Microsoft Office Word. Ak konvertujem program Word .doc na formát RTF, je príliš veľký pre mnohé online aplikácie. Rovnaké možno povedať o súboroch Adobe PDF. Takže to robí váhanie, keď posielam životopis, ak sú skutočne schopní čítať môj životopis. Ak nemôžu, tak jednoducho vyhodia môj životopis? Ak má niekto spoľahlivejšiu alternatívu k aplikácii Microsoft Word, ocenil by som to.

Používam to každý deň, považujem to za lepšie ako Microsoft Word. Export do PDF používam veľmi veľa, najmä keď posielam dokument učiteľom, spolužiakom, kolegom alebo komukoľvek inému.

Ale služba Dokumenty Google je Online a preto nejde o skutočnú alternatívu k programu Word alebo Writer.

Main window
Example
Open Office je veľmi dobrou alternatívou pre svojho (drahého) konkurenta Microsoft Office Word. V niektorých ohľadoch je to ešte lepšie, najmä pri umiestňovaní rôznych objektov do dokumentu. Bohužiaľ ...
Chlapci, skúste LibreOffice alebo SoftMaker Office! Obidva používam už roky, v minulosti pod Windows a dnes na GNU /Linuxe a sú to skvelé kancelárske balíčky.